Sari la conținut

Probleme cu louis, costum Vanucci XVI


Andrei-LKY
 Share

Postări Recomandate

Am comandat de pe louis un costum dintr-o bucata vanucci xvi, in descriere sunt sigur ca am citit ca sliderele sunt incluse, cele din poze, mi-a ajuns comanda si surpriza in cutie doar o factura si costumul, urme de mizerie pe pielea alba, in fine l-am sters cu o carpa umeda si totul e ok dar problema este ca in cutie nu am acele “knee protector” a mai comandat cineva acest model de costum a avut? Am dat emailuri la ei dar nu prea stiu despre ce e vorba si ca asteapta raspuns de la departament. Culmea este ca nici macar nu imi mai pot vizualiza descrierea produsului pentru ca l-au sters din stoc, wtf, nici la logs in cont nu pot vedea detaliile produsului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista in cache-ul Google-ului: https://goo.gl/ynhU8W

 

Comfort/features:

  • Ergonomic cut, ideal for racing
  • Aerodynamically shaped back
  • Elastic keprotec from schoeller on the inner arm, chest, groin and at the back of the knees for enhanced comfort, 100% polyamide
  • Comfort collar with soft edge
  • Hard shells with aluminium insert on the shoulders, elbows and knees
  • Shaped panels on the front, sleeves and back
  • Elasticated panels on the cuffs and and ankles for greater comfort
  • Air vents on the front, sleeves, back and thighs
  • Perforations on the front and back, and at the back of the knees
  • Stretch leather over the elbows, on the back, and over the knees and seat make for greater freedom of movement
  • 2 inside pockets + 1 phone pocket
  • Includes knee sliders
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt client Louis de aproape 12 ani si nu am avut decat experiente pozitive (pe alocuri mici intarzieri de 2-3 zile fata de estimarea initiala de tranzit).

 

Sunt prea mari ca sa isi bata joc de firma.

 

 

Ai indicii care sa arate ca ar fi fost umblat in colet?

Ai comandat direct de la ei sau prin intermediar?

Editat de 1xu1xf1xu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutia a fost sigilata, neumblata, fara intermediari, am vorbit cu ei astept raspuns, produsul a fost la oferta cu denumirea B stock sau ceva de genu fiind scris clar ca poate avea mici defecte vizuale in descriere scria clar ca sliderele sunt incluse, sper ca ma rezolva, nu o vad cu intentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat de la Louis printre altele un pitic din ceramica. A ajuns ciobit (cutia intacta, probabil a fost trantit), le-am trimis un mail cu poze cu obiectul langa cutia deschisa si a 2-a zi m-au anuntat ca imi trimit altul, ceea ce s-a si intamplat. Super ambalat in bureti si folie cu bule si pus intr-o cutie de 10x cat a lui. Nota 10 pt Louis dpmdv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca ma vor rezolva si pe mine, in caz contrar drept "singura dovada" o sa comand acele slidere separat, le voi platii si o sa specific faptul ca este ultima mea comanda pe louis.

Repet si pentru userul Latomeru, eu am facut comanda, eu am platit, direct, fara intermediari. Costumu imi vine foarte bine, este foarte bun pentru cei care sunt mai scunzi si plinuti. 167cm si 75kg, marimea 50vine perfect, nu imi este lung la picioare si nu ma strange.

Edit: Mi-au dat acum mesaj cu poza sliderelor(tot se fac ca nu prea inteleg exact) sa ma intrebe daca alea sunt partile lipsa din comanda, le-am raspuns ca da probabil se rezolva treaba fiind doar o eroare umana.

Editat de Andrei-LKY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se fac ca nu inteleg. Chiar nu inteleg!!

Lucrez cu firme germane de 20 de ani si stiu cum este.

Iti vor trimite piesele lipsa.

Cei care livreaza habar nu au ce vand. Au niste numere de articol pe ecran si atata. Dau comanda spre depozit care ambaleaza si livreaza.

Cei de la dep.reclamatii stiu despre ce poate fi vorba.

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si costum imi place mult, chiar daca de acum se vede ca in timp o sa mai cada cate o litera din vanucci:)) este foarte comfortabil parerea mea.

ON: Inca nu mi-au raspuns probabil trimit si ei mai departe la depozit cum ai zis tu, eu zic ca se va rezolva.

Am creeat acest topic doar pentru ca nu mai eram sigur daca in descriere scria ca erau incluse sau nu, aici era nedumerirea dar user-ul Mosu' m-a lamurit.

Urat din partea lor ca in logurile comenzilor sa nu mai poti accesa descrierea produsului....

Editat de Andrei-LKY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costumu imi vine foarte bine, este foarte bun pentru cei care sunt mai scunzi si plinuti. 167cm si 75kg, marimea 50vine perfect, nu imi este lung la picioare si nu ma strange.

Combnezoanele la marimea asta ar trebuie sa fie cum sunt colantii de dama masura XXL, adica interzisi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucrez cu louis de peste 10ani ca dealer
nu am avut probleme cu ei
cand zici "se fac ca nu inteleg" cam jignesti
problema se rezolva foarte simplu
desfaci coletu si daca observi ca sunt probleme faci poza cu descriere clara, eventual in limba germana si sigur se va rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu ei dupa cum am mai zis mai sus, imi vor trimite piesa lipsa, cand zic ca se fac ca nu inteleg chiar asa este, nu stiu daca e jignire sau nu dar nu ma intelegeau, desi le specificam ca lipsesc knee sliders la un moment dat imi spuneau ca nu sunt incluse. Totul a fost telefonic urmat de cateva poze pe email, precizez din nou, treaba a fost rezolvata imi vor trimite sliderele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...