Jump to content

Ce chopper sa-mi iau?

CheG52
 Share

Recommended Posts

Dragstar 650 Classic la gabaritul tau. E cea mai spatioasa si cea mai confortabila. Virago clar e mica. Shadow...meh..., Intruder 600 posibil sa fie micut. Spor!

+1!

Stiu una maniacal intretinuta in stare,pot spune perfecta,cu dotari,dar e un "pic" peste bugetul de 3.000 euro.

Daca totusi esti curios,da-mi un pm si-ti dau pm cu linkul.

Proprietarul este un prieten foarte bun de-al meu si nu recomand degeaba mobra!:ok:

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Legat de EN 500, care ar fi pretul corect pentru o asemenea motocicleta?

» Post actualizat in 20 Jan 2018 13:43

Si inca ceva, am vazut ca sunt doua modele, una cu spite, si alta cu spite in forma de stea (nu stiu cum sa le zic altfel).

Da. Al meu era din 92.

Si specificatiile sunt la fel pentru amandoua, sau sunt diferente?

Eu m-am uitat la cel cu spite, si am gasit la 37 de cp, dar modelul pe net are 47 cp.

» Post actualizat in 20 Jan 2018 16:59

https://www.youtube.com/watch?time_continue=118&v=D9-co9J6PIk

Despre modelul asta, stiti ceva?

Si eu aveam A2 acum un an, si eu doream sa imi iau un cruiser ceva (doream virago 535 sau shadow doar ca ultimul era mai scump si nu stiam cum sa fac). Din pacate la A2 nu prea ai de unde alege, asa ca am hotarat sa ma inscriu pt A in februarie.baietii ti-au zis bine sa eviti viroaga ca e prea mica de tine :)). Acum sincer tu trebuie sa alegi, sa stai pe site-urile cu anunturi si sa urmaresti ce apare bun. La un moment dat va aparea o ocazie si vei sti ca e ceea ce vrei (deci nu te rezuma doar la o marca). De la prima motocicleta oricum nu stii ce vrei deci ideea principala e sa gasesti una care e buna mecanic ca sa nu-ti dea de batai de cap (eu mi-am luat-o intentionat cazuta pe a mea tocmai ca sa nu plang cand voi cadea cu ea :crack: :crack: . Ce sa zic a fost o decizie buna) .

Edited by Klaus Cata

Si eu aveam A2 acum un an, si eu doream sa imi iau un cruiser ceva (doream virago 535 sau shadow doar ca ultimul era mai scump si nu stiam cum sa fac). Din pacate la A2 nu prea ai de unde alege, asa ca am hotarat sa ma inscriu pt A in februarie.baietii ti-au zis bine sa eviti viroaga ca e prea mica de tine :)). Acum sincer tu trebuie sa alegi, sa stai pe site-urile cu anunturi si sa urmaresti ce apare bun. La un moment dat va aparea o ocazie si vei sti ca e ceea ce vrei (deci nu te rezuma doar la o marca). De la prima motocicleta oricum nu stii ce vrei deci ideea principala e sa gasesti una care e buna mecanic ca sa nu-ti dea de batai de cap (eu mi-am luat-o intentionat cazuta pe a mea tocmai ca sa nu plang cand voi cadea cu ea :crack: :crack: . Ce sa zic a fost o decizie buna) .

Ai dreptate, conteaza ca prima oara sa ai o motocicleta pe care sa mergi, ca pe urma iti dai seama de ce ai nevoie. Optiunile sunt putine.

» Post actualizat in 23 Jan 2018 12:26

Kawasaki EN 500, modelul din '97, merge cu A2? Am vazut ca modelul ala are in jur de 36,5 kw.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mda. Comenteaza unul cu o drujba si "se rade" unul cu un scuter monocilindric cu harfe "dă firma"...

Buna asta!:)

Sabine,cand iti permiti sa te iei de altii in general,si p-acilea pe forum,asteapta-te sa ti se intample si tie.

Cred ca prima regula nescrisa a motociclismului, e "Nu te pisha pe motocicleta altuia". Daca nu ai nimic de bine de zis despre ea, mai bine taci.

Daca fierul (sau plasticul, in cazul tau) pe care il calaresti iti da bufeuri de superioritate fata de altii, inseamna ca ai o intelegere foarte limitata a fenomenului moto in general.

Edited by ZAPPY

Cred ca prima regula nescrisa a motociclismului, e "Nu te pisha pe motocicleta altuia". Daca nu ai nimic de bine de zis, mai bine taci.

Daca fierul (sau plasticul, in cazul tau) pe care il calaresti iti da bufeuri de superioritate fata de altii, inseamna ca ai o intelegere foarte limitata a fenomenului moto in general.

Lasa-l,n-a inteles ca nu-i concurs.De fapt,ca si altii de pe forumul asta.

Edited by CHRISTIAN 1

Lasa-l,n-a inteles ca nu-i concurs.De fapt,ca si altii de pe forumul asta.

Pai ce sa-l las... S-a obisnuit de la gradinita sa auda din gura apropiatilor "Lasa-l in pace, ca asa este el, mai incetuț la minte..."

Dar gata, e om mare si el de acum, cat sa-l mai lasi?!

Sabine,cand iti permiti sa te iei de altii in general,si p-acilea pe forum,asteapta-te sa ti se intample si tie.

Fugi si ia-mi o cafea cu lapte cristache. Ria Ria.

Aveti niste polemici de 2 bani si va considerati superiori. Sunteti tocilarii(unii) care își luau bătaie prin liceu si acum va dati cocosi pe net. Eu nu am facut mișto pe topicul asta si chiar mi-am exprimat parerea sinceră despre chopper. Ca am rasnita si voi avioane,daca m-am prins sau nu(apropo,slăbuț rău), ca o am mică si voi sunteți niste veritabili Terente ramane de vazut daca ne întâlnim vreodata.

Bășcălie se face pe alte topicuri,unde particip cu mare drag. Pana acum încă nu v-ați prins ce îi ala un troll.

Va băgați voi ceva în curiozitatea unui tânăr motociclist începător si impingeti mentalitatea voastră de marleti cocliti cu aere de superioritate, in loc sa il sfatuti. V-a făcut alde ma-ta voastră numai pe GS si v-a ținut numai pe stelvio în timp ce va alapta. Din nou,a-ți demonstrat că sunteți niste cocalari. Înapoi în garsoniere si fugiti la nani, maine la muncă,aveti rate...

Incepatorul a fost sfatuit (din fericire) inainte sa intervii tu pe topic,cu o judecata de valoare marca inregistrata sabin gabriel.

Din toate ratele mele pe care nu le am, rup 5 lei sa-ti iau o carte de gramatica :) Asta ca sa vezi ca am suflet bun!

Edited by ZAPPY

Sabine mama,am sa-ti dau niste mici detalii.

Nu am fost fan bembeu veci,ghe es nici macar.Singurele ce mi-au placut au fost si sunt K75 si R9T.

Legat de treaba aia cu "ma-ta",io zic s-o lasi mai moale,ai tai traiesc,iar ai mei is morti demult.De morti,numa' de bine,asa stiu ca se zice.

Pe de alta parte petrica are obiceiul de a "o da iute-n ma-ta",nu io.Si pe deasupra nu ne-am ciocnit valiza-n gara...

Garsoniera n-am avut niciodata si nici n-a fost visul meu.De rate,ce sa mai zic.

N-am primit nimic de-a gata in viata.Si mi-am luat intotdeauna originalul,nu imitatii rebranduite.

"A-ti" se scrie fara liniuta. :)

Era sa uit,o seara buna,in continuare sa ai.

PS:un individ,cand ramane fara argumente reale,recurge la violenta.In prima faza,verbala,apoi la cea fizica.Tocmai ai dat ultimul examen...

Edited by CHRISTIAN 1