Sari la conținut

Verificare produs Galati


SONYC
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

vreau sa cumpar un set de genti laterale si am gasit ceva pe gustul meu in Galati. Omul sustine ca produsul este original, dar as fi mai linistit daca le-ar vedea cineva din zona inainte sa ii spun omului sa le trimita.

 

Apelez prin urmare la ajutorul vostru.

 

Cristi - 0747.048.787

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aruncat un ochi pe ce vinde pe olx, vad ca nu are replici sau ceva gunoaie la vanzare. La prima vedere el par originale, tu ai dubii ca ar fi contrafacute, copii fidele 1:1 ? Eu n-as crede.

La banii astia sa zicem prin absurd doar ca ar fi niste copii reusite, tot ar fi ok la bani.

S-ar potrivi pe Hornetul tau, insa nu te-ar ajuta mai mult niste prinderi dedicate pentru acest model sa le tina mai bine ?

cam la astea ma refer :


http://www.motorcycleplanet.co.uk/products/1206-givi-t219-saddle-bag-rack-for-honda-hornet-600-600-abs/

 

si vezi ca sunt compatibile cam pentru astea care le-ai vazut tu pe olx.

Noi noute vad ca ar costa cam in jurul sumei de 100 lire , deci e pe aproape de realitate cu pretul si cel care le vinde.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt originale mai mult ca sigur, de fapt n-am auzit de fake-uri Givi pana acum (doar la echipament Dainese ori Revit am mai intalnit asa ceva).

 

La un moment dat le vazusem la emag cu vreo 500 si ceva de RON, deci pretul nu-i chiar mare combinatie.

 

Sfatul meu dupa ce am avut si "desagi", iar acum am top-case (pe care il stii si tu) e ca pt genul asta de motocicleta, la drum lung cel mai bun e un tailbag de calitate care sa fie si waterproof (SW-motech, kriega, etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

vreau sa cumpar un set de genti laterale si am gasit ceva pe gustul meu in Galati. Omul sustine ca produsul este original, dar as fi mai linistit daca le-ar vedea cineva din zona inainte sa ii spun omului sa le trimita.

 

Apelez prin urmare la ajutorul vostru.

 

Cristi - 0747.048.787

 

Multumesc.

 

Iti este frica sa iei la o tura pana la Galati cu motorul pe vremea asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic : cele de pe Aliexpress sunt originale . Nu ai voie sa vinzi * legal * produse contrafacute . Daca era marca GIVII sau GIWI era altceva .

Te-ai gandit probabil ca tot in China se fabrica si cele originale ? Daca mai scazi taxe de transport , adaosuri comerciale , probabil ajungi la pretul de Ali .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt originale mai mult ca sigur, de fapt n-am auzit de fake-uri Givi pana acum (doar la echipament Dainese ori Revit am mai intalnit asa ceva).

 

La un moment dat le vazusem la emag cu vreo 500 si ceva de RON, deci pretul nu-i chiar mare combinatie.

 

Sfatul meu dupa ce am avut si "desagi", iar acum am top-case (pe care il stii si tu) e ca pt genul asta de motocicleta, la drum lung cel mai bun e un tailbag de calitate care sa fie si waterproof (SW-motech, kriega, etc).

 

Ai fi surprins sa vezi cate lucruri reproduc chinezii astia. Baietii sunt foarte harnici. Am vazut cum arata un top-case pe Hornet si nu imi place neam, idem pentru tailbag. Am ales prin urmare varianta care sa zicem ca imi convine mai mult, gentile laterale.

 

te gandesti prea mult si pana te decizi, ti le ia altul.

 

Am vorbit cu vanzatorul si a spus ca mi le pastreaza. Acu' daca nu o fi asa, nu-i un capat de tara, am pierdut eu mult mai multe in viata asta. Poate ajunge totusi colegul sacal sa le vada.

 

pot merge eu maine sa le vad.

trebuie doar sa imi spui la ce sa ma uit.

cum deosebesti un original de un contrafacut?

 

Ai PM.

 

off topic : cele de pe Aliexpress sunt originale . Nu ai voie sa vinzi * legal * produse contrafacute . Daca era marca GIVII sau GIWI era altceva .

Te-ai gandit probabil ca tot in China se fabrica si cele originale ? Daca mai scazi taxe de transport , adaosuri comerciale , probabil ajungi la pretul de Ali .

 

Da, este foarte probabil sa fie fabricate in China, dar atat timp cat sunt sub licenta celor de la Givi, stiu ca standardul de calitate se respecta. Contrar opiniei generale, in China se fabrica si lucruri de foarte buna calitate, tehnologia exista, dar desigur, totul are un pret :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un om fericit..adica tare credul .

 

Desigur, chinezoiu este un mare binefacator, ia produse originale la pret intreg si la da la juma de pret! Te citez „muhahhaha” :blbl:

 

Ia fa comparatie intre acelasi produs si pretul real si ala de la chinezoi :

 

https://www.revzilla.com/motorcycle/givi-ea106b-easy-t-tank-bag

 

https://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-new-fuel-bag-mobile-phone-navigation-bag-multi-functional-small-oil-tank-package-magnetic-fixed/32836536629.html?spm=2114.search0104.3.1.68bd73c780O4sN&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10313_10059_10340_10314_10341_10534_100031_10084_10604_10083_10103_10304_10307_10615_10301_10142-10152_10151,searchweb201603_6,ppcSwitch_4&algo_expid=e36d535b-4ed1-4dfe-ad54-f2f1effef232-0&algo_pvid=e36d535b-4ed1-4dfe-ad54-f2f1effef232&priceBeautifyAB=2

io inteleg ca ai deschis mai tarziu televizorul ...nu e nevoie sa semnalizezi .

 

ia vezi cat costa produsul cu transport, vama, adaos comercial retailer ,tva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io inteleg ca ai deschis mai tarziu televizorul ...nu e nevoie sa semnalizezi .

 

ia vezi cat costa produsul cu transport, vama, adaos comercial retailer ,tva

 

Nu e nevoie sa jignesti, eu ti-am vorbit politicos! Chiar nu te poti abtine sa fii mojic ?

 

Cat despre transport scrie mare pe site-ul Aliexpress: Free Shipping to Romania !

 

Vama nu se calculeaza sub 100 de euro, se calculeaza doar TVA la ce depaseste 10 euro, deci la pretul chinezului mai platesti cativa lei in plus.

 

Crede-ma, este copie 100% , diferenta nu sta in aspect, sta in calitatea inferioara a materialelor din care este facut produsul !

Editat de vandrash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nevoie sa jignesti, eu ti-am vorbit politicos! Chiar nu te poti abtine sa fii mojic ?

 

 

Esti un om fericit..adica tare credul .

 

bah esti nesimtit? te crezi vrun maestru al jignirilor suPtile ...

 

poti sa crezi in continuare ca givi nu se produce in china ... sau daca dai mai mult la retaileru american nu primesti acelasi rahat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...