Sari la conținut

Bilete MotoGP Misano 2018


mdanielc
 Share

Postări Recomandate

Salut, vreau sa ma duc anul asta pentru prima data la o cursa de MotoGP.

Am ales Misano, in mare parte pt ca e in Italia si pentru ca e la o data care imi convine.

Acuma va intreb pe voi, cei care ati mai fost la alte curse, sau poate chiar la asta, urmatoarele:

-de unde cumpar bilete? pe motogp.com am vazut ca inca nu sunt disponibile, am gasit asta https://www.san-marino-moto-gp.com/en/2753-san-marino-moto-gp/#photos dar nu stiu daca e ok... sugestii?

-in ce zona sa-mi iau bilete? (sa nu fie nici prea mare suma, in jur de 200 eur/persoana). Imi place cum arata D Top pe harta. Pareri? Dar despre general admission, cum e? se vede ceva? e inghesuit?

-ma grabesc sa le cumpar de pe acuma? sau o sa gasesc si maia tarziu, mai aproape de data cursei?

-alte sugestii? cazare/ transport, orice e bine venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat bilete direct de pe site, motogp.com. Au venit prin curier in aprox 2 sapt.

Sunt vreo 2 perioade in care biletele au discount, adica ib momentul in care apar sunt mai ieftine si pe masura ce se apropie cursa se scumpesc.

» Post actualizat in 22 Jan 2018 08:31

Pentru transport, ia in calcul un low cost pana la Bologna, apoi trenul pana la Rimini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Anul trecut cand am fost la Valencia, am luat biletele de pe site-ul oficial al circuitului, mi le-au transmis .pdf pe mail, le-am printat.. si totul ok.
Iti recomand sa-ti iei pelerina de ploaie, binoclu si un aparat foto sau memoria goala la telefon ca sa filmezi si sa faci poze.
Ah, si iti mai recomand sa-ti iei intr-o sectiune unde exista si ecran, ca dupa ce trec pilotii sa vezi totusi cam ce se intampla pe pista..

Eu sper sa ajung la Brno anul acesta.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Anul trecut cand am fost la Valencia, am luat biletele de pe site-ul oficial al circuitului, mi le-au transmis .pdf pe mail, le-am printat.. si totul ok.

Iti recomand sa-ti iei pelerina de ploaie, binoclu si un aparat foto sau memoria goala la telefon ca sa filmezi si sa faci poze.

Ah, si iti mai recomand sa-ti iei intr-o sectiune unde exista si ecran, ca dupa ce trec pilotii sa vezi totusi cam ce se intampla pe pista..

 

Eu sper sa ajung la Brno anul acesta.

 

Numai bine!

Cred ca ma bag si eu la Brno. Tinem aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vreau sa ma duc anul asta pentru prima data la o cursa de MotoGP.

Am ales Misano, in mare parte pt ca e in Italia si pentru ca e la o data care imi convine.

Acuma va intreb pe voi, cei care ati mai fost la alte curse, sau poate chiar la asta, urmatoarele:

-de unde cumpar bilete? pe motogp.com am vazut ca inca nu sunt disponibile, am gasit asta https://www.san-marino-moto-gp.com/en/2753-san-marino-moto-gp/#photos dar nu stiu daca e ok... sugestii?

-in ce zona sa-mi iau bilete? (sa nu fie nici prea mare suma, in jur de 200 eur/persoana). Imi place cum arata D Top pe harta. Pareri? Dar despre general admission, cum e? se vede ceva? e inghesuit?

-ma grabesc sa le cumpar de pe acuma? sau o sa gasesc si maia tarziu, mai aproape de data cursei?

-alte sugestii? cazare/ transport, orice e bine venit.

o sa iti placa, asta iti garantez! :D

- eu pana acum am luat bilete de pe motogp.com sau la fata locului; la fata locului poti sa ai ghinion si sa nu mai gasesti sau sa te alegi cu un bilet in cea mai buna zona, la super pret...recomand direct pe site.

- am stat in toate zonele posibile, important e sa ai si un ecran in acea zona + binoclu; daca mergi in tari unde sansele de ploaie sunt mari, alege sa ai si un acoperis...poti si cu pelerina si altele, dar e mai neplacut.

- daca stii ca asta e destinatia ta, ia-le cand apar (parerea mea); mai important decat biletele, ar fi cazarea; recomand camping, daca esti genu' (e o experienta in sine ;) dar e mai greu cu somnu'), sau pensiune cat mai aproape de circuit. Eu cand am fost cu baietii, am stat la camping si a fost bubuiala maaaare, cand am fost cu fata, am stat la pensiune si a fost comod si misto, dar sunt doua perspective total diferite...

- daca mergi in Italia, ia-ti cu tine ceva cu care sa iti acoperi gura si nasul; daca stai in "zone Rossi", adica aprox 80% din tot ce vezi acolo, nu o sa poti respira de la torte si fumigene, si crede-ma ca au multeeeee..

- mergi devreme la circuit (e haos total la un moment dat) si stai toata ziua, ca mai sunt curse de tot felu' si e misto atmosfera.

 

Succes!

 

P.S. anu' asta vreau sa merg la una sau doua curse, dar inca nu stiu la care..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de informatii. Pana acuma am notat:

-bilete de pe motogp.com, mai astept pana apar si cumpar atunci

-loc cu vedere spre un ecran

-pelerina, binoclu, aparat foto

-cazare cat mai aproape de circiut, o sa fie ceva pensiune/airbnb, ma duc cu prietena, deci nu cred ca e o optiune camping-ul

-mers devreme la circuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de informatii. Pana acuma am notat:

-bilete de pe motogp.com, mai astept pana apar si cumpar atunci

-loc cu vedere spre un ecran

-pelerina, binoclu, aparat foto

-cazare cat mai aproape de circiut, o sa fie ceva pensiune/airbnb, ma duc cu prietena, deci nu cred ca e o optiune camping-ul

-mers devreme la circuit

Vezi ca au aparut deja... E pre-sale pana pe 8 feb.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@jugulator, da, mersi, acuma am vazut ca e singura cursa pt care sunt disponibile biletele deja, ma tenteaza biletele de la Grandstand D Top, e intr-o zona interesanta a circuitului, prind si un straight mic si niste viraje interesante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,cam ti-au spus baietii care e miscarea,in mare cam alea sunt punctele : camping daca vrei sa simti atmosfera pensiune daca vrei sa dormi,liniste etc,rezervare din timp ca dupa aia se scumpeste - cred ca cel mai indicat e motogp.com sau site'urile circuitelor,dar pe motogp.com e suuuper simplu (platesti cu cardul si iti vine e-ticket pe mail in format pdf pe care il printezi si aia e),sa stai intr-un loc cu vedere la ecran,sa iti iei pelerina in caz de,dar si sapca etc de soare,sa vii repede la circuit...cam astea sunt.

 

Aaa,iarasi,daca mergi la general admission sa iei dupa tine si un scaun din ala de pescar pliabil ca ce bun o sa fie sa nu stai toata ziua in picioare (40-50 de lei de pe la supermarketuri) si/sau o patura la fel sa te intinzi pe ea.

 

Ca o nota personala,am fost de 2 ori la Brno si odata la Silverstone - Brno da clasa - super atmosfera super circuit (sectiunea stadion e ireala si un loc perfect pt spectatori,pe circuitele flat cum e Silverstone e incomparabil mai greu de urmarit si mai putin spectaculos) si chiar sunetul e mai bun datorita faptului ca circuitul e pus intr-o zona ca un lighean si zgomotul se amplifica masiv.Si la cehi e totul ieftin ca braga.Nota 20.:bow:

Anul asta repet Brno.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gold, la iarbă.

Daca ai fost da-mi si mie niste informatiii unde e mai bine.

In tribuna nu e ok? Ma gandeam la T1

https://motogpticket.com/21041-czech-republic/en/product/23571-286911-T1-(Fri-Sun)/

 

la iarba sigur n-ai tv.

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iarbă poți să te plimbi pe oriunde și ai și ecrane în unele zone. În primele două zile te hotărăști de unde vrei să vezi cursa. Eu am ales secțiunea D, capătul dinspre virajul 9. Acolo ai și ecran.

La tribună ești blocat.

» Post actualizat in 05 Feb 2018 11:18

Aici găsiți mai multe detalii despre cazare, transport, etc.:

 

/index.php?/topic/679856-cine-merge-la-brno-2012/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sectiunea stadionului e cea mai smechera iar T1 are vedere exact la acea sectiune,deci e cea mai indicata.

Asta daca vrei la tribuna,cum a zis si colegul mai sus,daca iti iei bilete "la peluza" te poti plimba oriunde pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cateva ecrane si la tribunele naturale. Vineri si sambata mergi in toate zonele iar duminica mergi in care ti-a convenit cel mai mult.

 

Sfatul meu ar fi sa mergi duminica devreme deoarece in zona ecranelor se umple repede. De asemenea recomand un scaun de pescar, eu nu am avut si mi-era greu sa vad de restul, absolut toata lumea avea. Intr-adevar cand trec primii 2-3 se ridica lumea in picioare de regula, mai ales daca este animata lupta, dar in rest se sta jos si nu vezi stand jos pe iarba.

Editat de linoleu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cateva ecrane si la tribunele naturale. Vineri si sambata mergi in toate zonele iar duminica mergi in care ti-a convenit cel mai mult.

 

Sfatul meu ar fi sa mergi duminica devreme deoarece in zona ecranelor se umple repede. De asemenea recomand un scaun de pescar, eu nu am avut si mi-era greu sa vad de restul, absolut toata lumea avea. Intr-adevar cand trec primii 2-3 se ridica lumea in picioare de regula, mai ales daca este animata lupta, dar in rest se sta jos si nu vezi stand jos pe iarba.

Daca merg cu moto unde bag scaunu de pescar ?;/// :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca merg cu moto unde bag scaunu de pescar ?;/// :)))

Intră în topcase, dar nu cred că ai nevoie.

Depinde de vreme: dacă e frumos afară, o să fie înghesuială. Oricum, la iarbă e mai lejer decât la tribună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Anul asta, in sfarsit dupa multe asteptari, o sa fiu si eu prezent live la o cursa, aceasta fiind cea de pe Silverstone. Din ce m am uitat eu, o sa-mi iau la general admision, pentru a ma mai si plimba putin dar acum vin cateva intrebari de rookie:

- o sa pot sa ma plimb, adica o sa am loc de oameni sau o sa fie mega full???

- televizoare o sa am? nu as vrea sa ratez lucruri ce se petrec in cealalta parte a circuitului

- imi recomandati in alta parte sa stau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...