Sari la conținut

Amintiri din copilarie


Postări Recomandate

Cum afara ninge ca in povesti, mai lasam motociclismul putin (noi astia fara cauciucuri cu cuie) si propun sa ne dam cu sania/colacul de la wc/ciolofanul/etc. Caut niste dealuri pe langa Bucuresti, nu ma refer la cele din parc (le stiu), unde as putea sa-mi pun fundul pe un ciolofan si sa zic....partieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :)

 

So, idei? Miercuri suntem liberi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha. ha, da, miercuri suntem liberi. Buna idee....

 

Acum, depinde cat de "pe langa Bucuresti" vrei sa te duci.

 

Ieri am venit de la Cheia si erau masini parcate pe langa Maneciu - Izvoarele. Oamenii erau cu sanii, puradei, familii la sanius pe dealul de langa drum.

Alta ar mai fi spre Giurgiu. La intrare in Daia este un sens girator. Pe acolo am vazut asta toamna ca mobreau unii cu enduro pe dealurile alea. Presupun ca merge si de sanius.

Spre Lipia-Caldarusani mai sunt ceva dealuri si cred ca ar merge si pe acolo de sanie.

 

Succesuri! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 copii cu chef de dat ar fi de ajuns :))) Noi asa faceam cand eram mici, ne duceam 3 copii de 10 ani si ne dadeam, gen ne impingeam cu mainile si picioarele de n ori, pana faceam derdelus. Alea erau zilele in care mama natura obosea mai repede decat noi, fara gluma. Puteam sa stau 8 ore in zapada, fara sa mananc altceva in afara de zapada si turturi, poate mai bagam o ciocolata asa scurt, dar 8 ore le stateam lejer. Prapad ramanea in urma noastra, ce viata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pomenesti ca te-a lovit nostalgia? Uhaaaa....stim cunoastem. Primele mele schiuri, au fost pe la 7 ani. niste mizerii de plastic, albastre, eram cam 30cm. Rusesti. Le legai de ghete cu niste cureluse de piele. Vai....cate trante...vai vai. Sanius? ohooo..unde era panta mai mare. Si de, cand stai la munte, peste tot....e panta:)) mancam paine cu ceva pe ea, si viteza afara. Cele mai demente, erau trenuletele. Apoi, am inceput sa iau schiurile lui tata. PLecam dimineata pe partie, cu ele in spate, si veneam seara acasa. De unde bani de teleski? urcam cu ele in spate....ohoo.

Acum, sobolan burtos de birou. Traisca sedentarismul:))) Am ajuns sa ma duc la bazin, ca ma anchilozasem rau, si gafai ca un porc, datorita lipsei de conditie fizica.

@initiator, lasa mai prostiile:)) tu vrei sa "mozolesti" fetele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bateam cu zapada ca o razboinica, faceam cazemate si sapam tunel prin zapada pana imi inghetau mainile si picioarele,nasul nu il mai simteam si era tot timpul umed, ca sa nu ma exprim altfel.

mancam gheata ,zapada si tin minte ca stateam afara o zi intreaga de dimineata pana seara la 9. aduceam apa rece din casa pentru a face ghetus si nu ne opream.

 


» Post actualizat in 23 Jan 2018 17:47

te bat cu zapada de-ti merg fulgii :))) dar ia-o de unde nu-i,norocul tau!

Adica......tu ....vrei, sa te.....tragi pe..... C_R?

:nono:

Un fel de...hai afara la zapada? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai facut un topic,ca se intampla sa-ti dea unii idei de dealuri e bine, dar nu asta e scopul topicului:))) e topic de iarna

 

 

off topic guyz. amintirile vi le spuneti in privat...desi sunteti haiosi :)

idei de dealuri/campuri...pe unde?


» Post actualizat in 23 Jan 2018 18:20

sa se invete cu greul, eu zic ca arata bine pentru un incepator.:))))

Eu am facut om de zapada. A cam speriat copiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...