Sari la conținut
marauder

Vand Bitcoin, folositi dar in stare impecabila

Postări Recomandate

Asa cum spune si anuntul, vand Bitcoini.

Plata se face prin transfer bancar - BT,ING,RAIFFEISEN,BCR-....prin bancile acestea transferul se face instant.

Pretul? Deoarece este foarte fluctuant, pretul se stabileste in momentul in care imi intra banii in cont....nu ne intelegem, nu-i problema, virez banii inapoi...costurile viramentelor fiind 0 si instant, nimeni nu pierde nimic. Degeaba spun eu acum ca pretul este 1000lei (pur exemplu) si pana se hotareste omul , pana se mai gandeste, imi trimite banii peste 2 ore...atunci pretul poate fi mai mare sau mai mic. Asa cand vad banii in cont ii spun cumparatorului ACUM ESTE PRETUL 10347 LEI valabil pt 5 minute.

Btc vor fi virati in portofelul specificat de cumparator.

IMPORTANT:

Transferul dintr-un portofel in altul este comisionat de catre reteaua Bitcoin..... in general fiind putin sub 0.0003btc (0.00025xxxbtc dar am pus 0.0003 btc ca fiind maximul) cumparatorul va plati comisionul de transfer. Cu alte cuvinte daca cumpara de 1000roni la rata de 10347 atunci el va primi in portofel suma de 1000/10347-0.0003=0.09634637 btc (in acest exemplu comisionul in lei este 31roni).

Poate ca sunt persoane care sunt reticente in a trimite banii inainte unui necunoscut si pot sa spun sa ii inteleg, dar nu e cazul sa isi faca vreo problema...isi vor primi fie btc fie banii inapoi daca nu le convine pretul.

Suma minima este de 100 roni dar nu recomand a se cumpara de 100 de roni tocmai din cauza comisionului de transfer....una este sa platesti 31 lei la 100 (grosier 30% din suma) si alta este sa platesti 31 lei la 1000 (grosier 3%) sau mai mult.....dar pot face fara problema si tranzactii de 100 roni.

Pt orice alta informatie

0728591488

Desi regulamentul de vanzare parca spune ceva de poze si locatie, imi este imposibil sa ii fotografiez si sa spun unde se afla exact.....pe ei, pe btc sa iii fotografiez :)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti 200 lei pe un bitcoin, doua sute.

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc de oferta...cine da mai mult? :)

» Post actualizat in 24 Jan 2018 10:19

Am omis...cumpar btc cu 200 lei...cu baxul cumpar :)

Partajează acest post

Link spre post

Pot sa platesc cu numerar in ce cupiura vrei, ce-i in mana nu-i minciuna.

Editat de petre81

Partajează acest post

Link spre post

Poate ca sunt persoane care sunt reticente in a trimite banii inainte unui necunoscut si pot sa spun sa ii inteleg, dar nu e cazul sa isi faca vreo problema...isi vor primi fie btc fie banii inapoi daca nu le convine pretul.

Ehh , asa da , acuma ma simt in siguranta.

Partajează acest post

Link spre post

A mai fost unul cu:" dormiți linistiti ca avem noi grija de banii dumneavoastră ". Asta da garantii

Partajează acest post

Link spre post

Ma bucur :) .

Am mai vandut diferite chestii pe aici...de fiecare data fiecare a primit exact ce am promis.

Sa ridice mana sus cine a facut "afaceri" cu mine si s-a simtit inselat....ma refer la partea barbateasca...despre partea femeiasca e posibil sa fie plangeri :))

Ca fapt divers, faptul ca pui bani cuiva intr-un cont al carui stapan poate fi identificat foarte usor iar destinatia banilor este clara, in caz de toma necredinciosul, stapanului contului ii pot bate la usa foarte rapid baietii in uniforma.

Presupun ca tu ai vrea sa iti virez eu btc inainte si apoi sa imi trimiti tu banii, asa-i? Care btc din moment ce sunt plecati de la mine nu se mai pot intoarce ever inapoi daca nu vor muschi tai...spre deosebire de lei care pot lua foarte usor cale intoarsa.

Pentru mine subiectul "ce garantie am eu ca nu ma tragi pe sfoara" este de acum inchis.

Sunt deschis la discutii pertinente totusi :)

Partajează acest post

Link spre post

Sunt deschis la discutii pertinente totusi :)

Te-ai mai gandit la oferta mea? Platesc cu bani veritabili garantati de statul roman, sau in euro daca vrei.

Partajează acest post

Link spre post

Cum stabilesti ca tu esti mai de incredere ca ala care cumpara ? Daca ai bitcoin esti mai bun ca ala care are euro ? Iar faza cu oamenii legii care iti bat la usa in urma unui transfer bancar is povesti ... .

Partajează acest post

Link spre post

Te-ai mai gandit la oferta mea? Platesc cu bani veritabili garantati de statul roman, sau in euro daca vrei.

Sincer, nu ma deranjeaza sa facem tranzactii cash...singurul impediment ar fi locatia...adica eu sunt din Tg Jiu....daca si tu esti tot din Tg Jiu atunci totul ok...dar sa batem sute de km mi se pare timp pierdut aiurea. Sau daca esti din Bucuresti, cand ajung acolo iti dau un semn de viata si ne putem intalni sa facem schimbul.

Cum stabilesti ca tu esti mai de incredere ca ala care cumpara ? Daca ai bitcoin esti mai bun ca ala care are euro ? Iar faza cu oamenii legii care iti bat la usa in urma unui transfer bancar is povesti ... .

Stabilesc din punctul meu de vedere...stiu ca suna al dracului de subiectiv asta, dar eu ma cunosc pe mine si nu sunt in stare sa fur ceva...ca nu ma crede lumea, asta e.

Nu am spus ca daca am btc sunt mai bun ca cel cu euro...e posibil sa fie adevarat sau nu...nu e vina mea ca x e mai sceptic din fire.

SI faza cu oamenii legii...crezi ca daca tu te duci la politie si spui "uite domle, m-a inselat asta...mi-a promis ca imi da ceva, i-am trimis bani, si nu mi-a dat nimic..il cheama asa, are contul asta, e din orasul asta, are telefonul asta"..tu crezi ca politia chiar sta cu mainile in san? Am avut o chestie de genul asta, adica am trimis cuiva un tv led cu ecranul spart sa il foloseasca pt piese..am convenit la pretul de 100 roni, dar nu mi-a dat banii. M-am dus la procuratura, am facut plangere pt inselaciune, s-a facut dosar penal, deci s-au pus rotitele in miscare...ceva ceva tot au facut. Aaaaa, ca mai trebuie impinsi de la spate, cred ca depinde peste cine dai, dar daca au mura in gura tot atunci cred ca sunt bucurosi ca rezolva un caz rapid.

Partajează acest post

Link spre post
:))) arata aseara la stiri un site care livra masini de 40000 de euro la 15000 daca dai avans 10000, ii bate uniforma la usa celui cu saitul dar degewba:))))

Partajează acest post

Link spre post

:))) arata aseara la stiri un site care livra masini de 40000 de euro la 15000 daca dai avans 10000, ii bate uniforma la usa celui cu saitul dar degewba:))))

..dar ii bate :))

Deci se misca cu talent...cat despre cumparaturi de pe site-uri dubioase, la preturi dubioase...e vorba aia ca daca ceva e prea frumos ca sa fie adevarat atunci inseamna ca nu e adevarat.

E vorba totusi de 10000 euro.....cum sa nu faci cercetari tu, ca si cumparator, cand dai 10000 euro cuiva? Cauti, vezi unde e site-ul inregistrat , sapi, gasesti omul din spatele lui.

La fel poti face si in cazul meu...intrebi in dreapta si in stanga...oameni buni, e unul care propune chestii dubioase pe aici...stie cineva ceva de el?

Apropo, eu sunt ala de si-a rupt piciorul la prima intalnire MAN din Fagaras ...asa poate sunt identificat mai usor :))

Partajează acest post

Link spre post

Sincer, nu ma deranjeaza sa facem tranzactii cash...singurul impediment ar fi locatia...adica eu sunt din Tg Jiu....daca si tu esti tot din Tg Jiu atunci totul ok...dar sa batem sute de km mi se pare timp pierdut aiurea. Sau daca esti din Bucuresti, cand ajung acolo iti dau un semn de viata si ne putem intalni sa facem schimbul.

pai de ce sa batem sute de km, ti-i trimit prin posta romana, astia sunt mai tari si decat western union ca au acoperire peste tot. daca te hotarasti iti dau doua sute de lei pe nimic, scuze... pe un bitcoin.

Partajează acest post

Link spre post

cand ajunge la 150 lei facem targul :)

» Post actualizat in 24 Jan 2018 12:13

Ca fapt divers,pe 11 martie 2013 puteai sa iei un btc cu 50$ (grosier echivalent a 200lei de acum)...in decembrie 2017 puteai sa iti iei cu cei 50$...cred ca o moto fainuta nou nouta care venea la pachet cu o excursie de cateva saptamani poate...in momentul de fata cu cei 50$ din martie 2013 poti sa iti iei doar o moto nou nouta dar trebuie sa te incadrezi in 11000$...cam smecher nimicul asta...bine peste cateva luni poate poti sa iti iei un plin de benzina, nu se stie...vorbim la momentul prezent acum.

Partajează acest post

Link spre post

Daca ai avea acum 11.000$ ai cumpara un bitcoin?

Partajează acest post

Link spre post

Daca ai avea acum 11.000$ ai cumpara un bitcoin?

nu 1 btc ci fractie ...dar nu la 11000$ ci la 9500-10.000$....nu investesc mult..incerc sa fac day trading....acum as cumpara de 10.000lei cu 39000lei btc (echivalent a 10000$) ....am zis acum pt ca tot acum am unde sa il vand rapid cu ceva profit :)

» Post actualizat in 24 Jan 2018 13:07

rectific...cred ca m-as arunca si la 1 btc cu 39000lei...dar ACUM...adica in maxim 10 minute...dupa aia nu stiu ce si cum :)

Partajează acest post

Link spre post

Deci cu alte cuvinte valoarea bitcoinului sta doar in lacomia umana, ai da banii dar doar ca sa-l vinzi mai scump si sa faci un profit. Nicidecum sa-l folosesti ca instrument de plata (moneda) asa cum se spunea la inceputuri.

Partajează acest post

Link spre post

pai si ... dc nu as cumpara printr-o platforma specializata in asa ceva, faci vreo reducere sau unde este avantajul ? Eu personal folosesc Revolut pentru cryptocurrency.

Partajează acest post

Link spre post

eu nu inteleg , aceasta moneda virtuala e garantata ca valoare de catre cine si ce , la fel de usor valoreaza cat o flegma , eu zic ca-si vor lua o teapa in final de vor vorbii singuri , ce lume nebuna ...

Partajează acest post

Link spre post

eu nu inteleg , aceasta moneda virtuala e garantata ca valoare de catre cine si ce , la fel de usor valoreaza cat o flegma , eu zic ca-si vor lua o teapa in final de vor vorbii singuri , ce lume nebuna ...

Nu e nici o moneda, este un Caritas la nivel mondial dublat si de o operatiune majora de spalat bani proveniti din activitati ilicite. Unii s-au imbogatit si se vor mai imbogati de pe urma bitcoinului iar unii vor pierde bani.

Partajează acest post

Link spre post

Pe la stiri se tot zice ca ar fi in scadere... Ca a scazut la nivelul de acum 2-3 luni, adica 8.000$, dupa ce ajunsese la ceva de genul 15.000$ mai pe la inceputul lunii. Probabil de asta se si vinde ;)

Partajează acest post

Link spre post

pai si ... dc nu as cumpara printr-o platforma specializata in asa ceva, faci vreo reducere sau unde este avantajul ? Eu personal folosesc Revolut pentru cryptocurrency.

Eu am intrat in asta de 1 luna....am zeci si zeci de tranzactii...am tranzactii de 100 lei, am de 15000 lei....de ce nu iau respectivii direct de pe o platforma de tranzactionare? Probabil unii au nevoie intr-un anumit moment de o suma anume si poate ca la momentul respectiv eu am pret mai bun decat una sau alta platforma pt ca am prins poate o cadere ...sau poate ca am cumparat pic cu pic de la mineri....ideea e ca poate am facut rost candva de btc mai ieftin si le convine sa ia de la mine.....sau poate ca cei care cumpara vor ocazional btc si nu isi bat capul cu conturi pe platforme...sau poate ca li s-a nazarit sa cumpere cu btc alta cryptomoneda si daca iau de pe o platforma dureaza prea mult pana le intra in cont btc (am auzit ca dureaza si 3+ zile la unele platforme sa le intre in cont ce au luat "azi", asa ca iau de la mine btc, eu le trimit direct in portofelul dorit de ei, le ajunge in 30 minute, apoi pot cumpara moneda pe care au pus ochii.

Sau poate vor sa intre pe site-uri promo si aia cer plata in btc si de asta iau de 100 roni de la mine :)) .

Motive sunt multe, cert e ca am ceva tranzactii...se poate si mai bine dar se poate si mai rau.

Apai ce va fi in viitor nimeni nu poate sti. La fel putem pati si noi...se poate ca maine sa ne pice in capatana o tigla de pe acoperis si sa dam coltul...sau poate nu.

Circula o legenda cu un student de prin nu stiu ce tara care , pentru nu stiu ce lucrare avand ca subiect criptomonedele, a cumparat de 35$ btc , si-a facut lucrarea apoi si-a vazut de viata....asta a fost pe la inceputurile bitcoinului....acum il doare in basca, ar fi multimilionar (la vremea respectiva era sub 1$ btc).

Ce va fi cu criptomonedele? Greu de previzionat...cert este ca acum sunt banci mari care ofera contracte futures pe bitcoin...societatea se tehnologizeaza din ce in ce mai mult, banii vor circula din ce in ce mai mult electronic, deci e posibil ca sa fie ceva de capul btc&co .

Simplist, moneda virtuala e "garantata" de cerere si oferta, pt ca ofera niste avantaje, unul dintre ele fiind anonimicitatea (exista cuvantul asta?! :) )

Sunt multe de spus si inteles...cert e ca acum e "ceva" care se poate cumpara si vinde pe bani reali.

Ca si curiozitate...a fost lansata o "moneda" cu care puteai cumpara timp petrecut cu o celebritate (imi scapa numele acum)..cand a fost lansata valora ceva de genul 0.07 centi, s-a epuizat stocul in 58 secunde (sper sa nu ma insel) si brusc a ajuns la 7 centi..o "moneda" iti dadea dreptul la o secunda cu "x" (probabil e o lista cu celebritatile aferente...asta se intampla in sua)....probabil ca sunt o gramada de americani mai mult sau mai putin normali care vor sa bea o bere cu x-ulescu

Partajează acest post

Link spre post

@marauder: eu inteleg din ultima ta postare ca i-ai luat acum in boom-ul de pret si ca sunt in scadere si vrei sa scapi de ei. Din nou, dupa cum am scris o idee mai devreme, ma bazez pe ce am auzit la stiri, ma poti contrazice daca vrei.

Tot de pe la stiri am mai prins o idee? E adevarat ca nu ii poti vinde prin platformele oficiale cam vreo 2 saptamani dupa cumparare?

Partajează acest post

Link spre post

Pe la stiri se tot zice ca ar fi in scadere... Ca a scazut la nivelul de acum 2-3 luni, adica 8.000$, dupa ce ajunsese la ceva de genul 15.000$ mai pe la inceputul lunii. Probabil de asta se si vinde ;)

da, a fost scadere grea...in noiembrie decembrie a urcat rau de tot...dar rau, de la 11-12k la 19k...apoi in jur de 17 ianuarie a scazut la 10k si sub 10k (nu stiu sa fi fost sub 9k...vorbim de $)...ca o coincidenta , tot pe 17 ianuarie au expirat niste contracte futures din care au iesit castigatori cei care au pariat pe scadere...sau sa nu fi fost pura coincidenta? :)

Acum pe 26 ianuarie expira iarasi niste contracte futures..vedem cine castiga :)

Si nu, nu e caritas/schema ponzi...nu stau sa detaliez, cine vrea sa se informeze sunt tone de informatii...cert este ca sunt destui comercianti care accepta platat in btc, deci din punctul asta de vedere sunt ca orice alta moneda....se zvoneste ca vor aparea reglementari din partea unor guverne, ceea ce nu arata decat faptul ca incet incet se creaza un cadru legal.

Si legat de spalari de bani...este undeva o comparatie (se gaseste pe net) intre cam cat se spala bani prin btc si cat se spala prin aur/diamante/alte chestii valoroase..btc sta la coada...da, se poate folosi la chestii mai putin legale, dar la fel se poate folosi si altceva la aceleasi chestii.

Partajează acest post

Link spre post

E nu e schema ponzi, una elaborata dar tot e. Cand ai un produs a carui valoare e data doar de cerere si oferta ce o fi? Mie mi se pare aiurea risipa asta imensa de putere de calcul si curent care se duc in neant in cautarea coinsurilor astea.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.