Sari la conținut

Caut vopsitorie


Paladin
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

Vreau sa imi vopsesc motorul (adica sa platesc pe cineva sa mi-l vopseasca) intr-un negru mat sters, cu o textura de suprafata vopsita si apoi tocita, ca o piele neagra veche. Am atasat o imagine cu cam cum as vrea sa iasa. Cred ca se cheama distressed black, black iron sau anthracite.

 

Nu stiu daca asta inseamna aerografiere (nu vreau detalii, doar culoare si textura), colantare (daca exista / se gaseste culoarea asta), un alt fel de vopsit custom, sau poate frecarea cu smirghel a vopselei negre actuale si dat cu un lac pentru protectie. Sunt deschis la propuneri.

 

Sunt in Bucuresti, de vopsit ar fi rezervor+aripi.

 

 

Daca nu e aici locul potrivit pentru topic, va rog mutati-l, nu il stergeti. In service si intretinere? Aici parea mai potrivit.

post-68603-0-01353700-1517145132_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, dar as fi vrut sa nu fie in sezon. Daca nu gasesc pe altcineva, te contactez.

Ai idee care ar fi cea mai usora solutie pentru obtinerea texturii aleia? Sau cea cu rezultatul cel mai rezistent?

 

 

Altcineva nu are sugestii de unde sa incerc? Problema e ca nu stiu exact ce sa caut, colantare, aerografiere, altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...