Sari la conținut

Training Tehnic MOTUL - open for public - Joi, 1 Feb.


SCHUMOTO
 Share

Postări Recomandate

Curs tehnic MOTUL
Joi, 1 februarie, ROMEXPO (Pav. F), ora 19.

 

Pentru ca discutiile despre uleiuri sunt permanente, avem placerea sa va invitatm la primul Training Tehnic oferit de catre Motul Romania impreuna cu importatorul SCHUMOTO.ro, dedicat publicului larg.

 

Probabil ca foarte multi ati folosit Motul 7100 10W40, ceea ce este foarte bine. Dar oare cati ar raspunde corect la doua intrebari simple?
1. Uleiul 7100 este produs folosind o baza de petrol?
2. Esterii pe care ii contine, sunt aditivi?

Daca ai raspuns cu DA la oricare din cele doua intrebari, atunci iti garantam ca vei gasi cursul foarte interesant, si-ti va schimba optica despre uleiuri, pentru ca ambele raspunsuri corecte sunt nu!
Daca ai raspuns cu nu, atunci iti garantam ca poti considera cursul ca o perfectionare activa, avand in vedere ca este de tip open, cu intrebari si raspunsuri dinamice.

Asadar, va asteptam Joi, 1 februarie, la Romexpo, Pavilionul F (intrarea vis-a-vis de Romano-Americana, pe Bdul. Expozitiei, pe la Pompieri) la ora 19:00.

Ne puteti confirma prezenta la motul @ schumoto.ro (nu este neaparat necesar, dar ne ajuta sa evaluam participarea)

 

27624748_1997504707157741_21615917114059

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine produce uleiul motul?

Motul. Daca aveti o intrebare reala, sau daca vreti sa sugerati din start un raspuns, suntem la dispozitia dvs. cu informatia reala.

 

Cine ambaleaza uleiul Motul?

Motul.

 

PS: pentru ca am primit o intrebare: Cursul este gratuit, si dureaza aproximativ 2 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate si cumpara 7100? Ca exemplu la Emag este 190/4L.

Buna ziua,

 

Societatea noastra nu vinde direct din depozit catre consumatorii finali, ci doar catre dealeri.

Pretul nostru recomandat pentru Motul 7100 10W40 este 235 RON, iar la revanzatorii nostri puteti primi si filtru de ulei gratuit la acest pret.

 

Cu stima,

Echipa SCHUMOTO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi am fost si data trecuta, chiar a fost interesant si a meritat cu prisosinta timpul petrecut acolo.

Multumesc si eu.

P.S. pacat ca nu au participat adeptii convinsi ai schimbului de ulei facut primavara! Si utilizatorii de ulei auto Kaufland in motoare moto :P Poate ii fac curiosi si vin data viitoare.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna initiativa Schumoto, de laudat.

A fost un seminar informativ decent.

In opinia mea merita facut in doua transe una generala cum a fost ieri seara si inca una mai tehnica un pic mai in detaliu in care sa se prezinte de exemplu clasele si standardele API sau ACEEA.

Am castigat si o sapca pt un raspuns corect :D cred ca mi-o luau daca stiau ca am rulat Pegaso-ul din 96 cu ulei auto ELF sau asta din 2001 cu ulei auto Mitan de la KFL dar fara nici un fel de problema.

Mi-a placut ca nu au insistat asupra pretului ci mai mult asupra categoriei tale de motocicleta si a conditiilor utilizarii ei. Adica nu trebuie sa iti cumperi 300V poti sa folosesti si altceva daca mergi normal nu pe circuit sau daca nu esti pilot profesionist.

 

Buna initiativa, doua ore nu sunt de ajuns mai ales ca in cazul nostru nu au fost multe intrebari 20mim cred ca s-au pierdut cu intrebarile.

Ca sa fie complet cursul cred ca trebuiau 4 ore cu o pauza de 20min sa zicem.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Uleiul 7100 este produs folosind o baza de petrol?

2. Esterii pe care ii contine, sunt aditivi?

Buna ziua,

 

Din cauza timpului limitat (am primiti invitatia pe mail si va multumesc) nu am putut ajunge la seminar. Daca puteti uploada un briefing/prezentare tehnica, ar fi foarte frumos din partea dumneavoastra si util pt mine/noi.

Multumesc!

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...