Sari la conținut

Tur ghidat in nordul italiei cu sotii Biris.


cos75mari
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor.


Noi suntem Marilena și Cosmin Biriș locuim în Italia și ne ocupăm cu importul de motociclete
Probabil mulți au auzit despre noi
Cine încă nu stie despre noi ,nu ne cunoaște sau nu a colaborat cu noi poate citi pe forumurile de specialitate
Postarea aceasta vine în urma contactului cu numeroșii noștri clienți
Clienți care și-au exprimat deseori dorința de a călători cu motocicleta în Italia și de a vizita nenumăratele pasuri montane bine cunoscute din nordul Italiei , in munții Alpi (Stelvio etc)
Noi aflăndu-ne în vecinătatea lor ,in munții Alpi și ei dorindu-și de atâtea ori să ne cunoaștem si să ne viziteze aici
Putem aminti și binecunoscutul Lago di Garda și deosebitul Lago di Iseo de asemenea în vecinătatea locație noastre
Posibilități sunt nenumărate și e păcat să nu ne bucurăm de frumusețea locurilor.
În acest sens am gândit un proiect pe care îl dezvoltăm încetișor. Va urma și un site dedicat cu toate informațiile necesare cat mai curand.
Și în acest sens deschid si această discuție cu oricine e interesat fiind receptivi la propunerile Și sugestiile voastre, În speranța de a vă putea oferi tuturor celor care vă gândiți să ne vizitați o tură cat mai spectaculoasă cu motocicletele.
Am dori să vă punem noi la dispoziție ,motocicletele pentru tur
astfel încât cine este interesat să poată lua avionul din București sau din locații diverse din țară până la aeroportul din Bergamo (Milano -bergamo )
Pe Bergamo operează companiile de low-cost Wizz air și Ryan Air iar biletele încep de la 7,99 €
Sau totodată cine dorește să vină cu motocicleta personală punem la dispoziție transportul din țară până la noi în locație.
Si returul ei spre Romania odată finalizată vacanța In maxima siguranța !
Desigur sunt de stabilit costurile de transport pentru motocicleta personală care vor fi oneste. Noi colaborând deja cu un transportator foarte serios care este foarte instruit în transportul si manipularea motocicletelor și o face exclusiv pentru noi.
Se pot studia variante și aici așteptam sugestiile voastre
Cat despre motocicletele pe care noi le putem pune la dispoziție aici ,vor fi motociclete cat mai bune și cat mai accesorizate astfel încât să ofere maximul de confort și siguranță
Gen Suzuki vstrom 650 Yamaha Tdm Honda Hornet Suzuki Gsr etc , an cat mai recent
Înmatriculate și asigurate.
Am dori ca gama să fie cat mai diversificată astfel încât toată lumea interesată să-și poată găsi o motocicletă potrivită pentru statura personală , Poate chiar modelul de motocicletă pe care îl folosește deja .
Astfel încât să se poată bucura fiecare cat mai mult de plimbare
Desigur că ar fi indicat ca fiecare să aibă echipamentul propriu. Din nou așteptăm sugestii și se pot studia variante și pentru acest aspect
Cat despre clienții foarte pretențioși , le putem pune la dispoziție motociclete noi ultimele modele de BMW (R1200GS nou F800GS nou etc ) Desigur prețul acestora va fi mai ridicat la închiriere și vom gândi și o cifră pentru garanție
Ceea ce ar fi nevoie din partea fiecăruia ar fi o asigurare de călătorie în străinătate. Aici am lăsa la latitudinea fiecăruia Dar ar fi indicat ca fiecare participant să aibă o asigurare pentru călătoria în străinătate
Desigur că orice neplăcere ,referitoare la sănătate accident etc ,ar putea exista noi suntem aici și va stam la dispozitie
Să sperăm că nu va fi cazul dar trebuie gândit și în acest sens
Rămăsesem în punctul în care fiecare va ajunge la aeroportul din Bergamo. Ne vom ocupa noi să vă așteptăm acolo și vă vom aduce în locația noastră. Colaborăm cu un hotel restaurant foarte drăguț pe zona noastră unde vor exista camerele pt cazare Și micul dejun. Acestea vor fi incluse în prețul total.
Ne gândisem inițial la sejururi prestabilite de trei zile. De vinerea până duminica
Cu date prestabilite. Și cu ghid În limba română Dar desigur totul este flexibil și așteptăm aici și sugestiile voastre.
Sosirea la aeroport se poate face vinerea Dimineața astfel încât pe parcursul zilei de vineri să putem face un tur prestabilit al pasurilor montane. Cu ghid Urmând ca sambătă să putem cuprinde restul zonelor de vizitat. Iar duminica fiecare să se poată reîntoarce spre România cu avionul. Din nou ne punem la dispoziție și vă vom oferi transportul spre aeroportul din bergamo care este la o distanță de o oră de locația noastră. Precizez că transportul de la și spre aeroport va fi inclus în prețul sejurului
Regăsindu ne vineri dimineața la aeroport și ajungând vineri în locația noastră unde avem la dispoziție motocicletele putem începe plimbarea.
La prânz vom avea puțină pauză pentru a putea servi masa. Putem servi preparate locale deosebit de gustoase chiar în zonele turistice de pe coamele munților. În vârfurile pasurillor montane.
Sau putem oferi un prânz format din hrană rece. Acest aspect rămâne de stabilit și rămâne la decizia fiecăruia. Dupa buget
În a doua parte a zilei se continua turul montan urmând ca pe seară să ne întoarcem în locație unde se va putea servi cina.
Și aici așteptăm sugestii și păreri din partea fiecăruia. Hotelul cu care dorim să colaborăm pune la dispoziție un meniu italian gustos pentru cină. Rămâne de stabilit dacă va fi cuprinsa cina sau nu în prețul total.
A doua zi a minivacanței ,adică sîmbăta,am propune același orar Dimineața tur moto ,,din nou prânz în zone turistice montane iar seara reîntoarcere la locație cu cina la hotel
Tururile care le putem face ar putea cuprinde
Tur 1
Pasul Stelvio
Pasul gavia
Pasul Mortirolo
Tur 2
Pasul Crocedomini
Pasul Maniva
Pasul Presolana
Pasul Schilpario
Pasul Vivione
Tur 3
Lago di iseo
Lago di Garda
Lago di Ledro
Lado d’Idro
Tur 4
Pasul Aprica
Localitatea Tirano
Localitatea Bormio (statiune celebra)
Pasul Forcola
Pasul Foscagno
Localitatea Livigno (intre Elvetia si Italia)
Localitatea St Moritz (Elvetia)
Variantele sunt nenumarate!!


Duminica transport spre aeroport și reîntoarcere în România.
Ca și tarif aproximativ ne gândeam undeva în jur de 300 -350€ / persoană( cu factura sau bon fiscal) Această sumă cuprinzând transportul de la și spre aeroport ,motocicleta la dispoziție , pe parcursul a celor 2 zile ,ghidul ,cazarea 2 nopți și micul dejun.
Fiecare apoi urmând să-și achite biletele de avion și asigurarea personală de călătorie prânzurile și cinele vineri si sâmbăta
Din nou există flexibilitatea așteptăm sugestiile voastre.
Încă nu ne-am gândit și nu am stabilit dacă și cât să percepem ca și garanție pentru motocicletă.
Dacă ar exista o cifră ar fi mai mult decât onestă
Ne Vom mai gândi la acest aspect
Speram că această cifră este mai mult decât decentă și ar putea cuprinde costurile ,totodată reușind să fim remunerați și noi pentru efortul depus.

 

Ramanem la dispozitie! (contact pe email la cos75mari@yahoo.it sau 0039 327 58 18 788- si pe w-app)

Cu stima!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Oameni de nota 10+++++ am luat 3 motociclete prin ei si voi mai lua alte motoare cu ajutorul lor, succes in noul proiect si salutari de la Campulung Moldovenesc. Multa sanatate ve dorim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la ce numar de persoane v ati gandit? Numarul maxim pentru care puteti asigura motociclete? Si inca ceva...de cand o sa fie valabil? Adica sa fie vremea cat de cat.

Faina ideea, ma intereseaza.. daca mai vor sa vina si altii de pe aici.

Bafta!

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii recomand si eu din tot sufletul pe acesti oameni. Ambele motociclete le-am cumparat cu ajutorul lor si nu pot decat sa le fiu recunoscator pentru tot. Sunt sigur ca si aceste plimbari organizate vor fi de nota 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O estimare pentru costul transportului Bucuresti-Milano-Bucuresti? As prefera sa merg cu mobra din dotare.

 

Se preconizeaza si variante de traseu mai lungi ? Nu de alta, dar 3 zile mi se pare destul de putin pentru ce ar fi de vazut prin zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O estimare pentru costul transportului Bucuresti-Milano-Bucuresti? As prefera sa merg cu mobra din dotare.

 

Se preconizeaza si variante de traseu mai lungi ? Nu de alta, dar 3 zile mi se pare destul de putin pentru ce ar fi de vazut prin zona.

» Post actualizat in 31 Jan 2018 10:17

O estimare pentru costul transportului Bucuresti-Milano-Bucuresti? As prefera sa merg cu mobra din dotare.

 

Se preconizeaza si variante de traseu mai lungi ? Nu de alta, dar 3 zile mi se pare destul de putin pentru ce ar fi de vazut prin zona.

Pentru transportul motocicletelor din si spre Bucuresti ,, ar fi un tarif de euro 200/moto/traseu,adica euro 400 total dus intors.

Dar vom studia variante ,pentru clientii nostri,astfel incat sa putem transporta dus intors cu 300 euro circa,bucata

Ramane de vazut ,,voi reveni cu detalii

 

Desigur ca vom gandi diverse variante si pentru cine doreste o vacanta mai lunga,mai multe zile si nu doar la sf de saptamana

Ne vom adapta dupa cerintele fiecarui grup si vom incerca sa satisfacem cererile tuturor

Aveti incredere!

Editat de cos75mari
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu ar fi mai bine sa faceti o pagina de Facebook cu initiativa asta?

Eu zic ca s-ar propaga/distribui mult mai usor in comunitatea moto, care este foarte activa pe grupurile specifice de pe Facebook...

 

In rest...o idee care sigur va prinde.

Bafta multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu ar fi mai bine sa faceti o pagina de Facebook cu initiativa asta?

Eu zic ca s-ar propaga/distribui mult mai usor in comunitatea moto, care este foarte activa pe grupurile specifice de pe Facebook...

 

In rest...o idee care sigur va prinde.

Bafta multa !

Multumim!

Am publicizat pe facebook pe pagina de motociclete

Si a avut un impact ...pozitiv!!

Dar este foarte buna ideea intr-adevar

 

Asteptam sa finalizam si site-ul dedicat

Unde vor exista toate detaliile si unde se vor putea face si rezervarile

Si apoi cu siguranta postam mai mult si prin facebook

 

Sa ne vedem sanatosi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...