Sari la conținut

Indecis intre Shoei Hjc si eventual Scorpion


Andrei-LKY
 Share

Postări Recomandate

Adevarul este ca e si greu sa gasesti politica site-ului.

Edit: cine a zis dupa utilizare? In politica site-ului este scris clar returnezi produsul complet si ca nou cum l-ai primit. O pot proba prin casa cat vreau si eventual o scurta tura cu motocicleta.

Te-ai aprins degeaba. Eu intrebam pe bune, nu eram ironic. Probabil nunai sesizat un detaliu in legatura cu returul,zice ca ai 365 de zile sa o returnezi "NEW AND UNUSED".

» Post actualizat in 04 Feb 2018 14:42

daca te uitai pe acel site si shoei si hjc au aceleasi specificatii la cap. Eu am ales hjc fiind mult mai aerisita si mai dotata ca xr1100

Hjc e mai "tocita" pe laterale comparativ cu shoei, vorbind de interior.

@ashtray:si eu am avut ambii producatori si mi-a mers, dar diferenta pe laterale e sesizabila(cel putin la mine).

» Post actualizat in 04 Feb 2018 14:51

LE:new and unused inseamna exact asta. Sa nu ai surpriza sa iti refuze returul daca faci test pe moto cu ea, nu ai fi primul. Si doi la mana,in materie de potrivire daca tu stii ca o porti prin casa si/sau faci o tura mica și-ți dai seama, sper sa ai bafta la casti. :D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai aprins degeaba. Eu intrebam pe bune, nu eram ironic. Probabil nunai sesizat un detaliu in legatura cu returul,zice ca ai 365 de zile sa o returnezi "NEW AND UNUSED".

» Post actualizat in 04 Feb 2018 14:42

Hjc e mai "tocita" pe laterale comparativ cu shoei, vorbind de interior.

@ashtray:si eu am avut ambii producatori si mi-a mers, dar diferenta pe laterale e sesizabila(cel putin la mine).

» Post actualizat in 04 Feb 2018 14:51

LE:new and unused inseamna exact asta. Sa nu ai surpriza sa iti refuze returul daca faci test pe moto cu ea, nu ai fi primul. Si doi la mana,in materie de potrivire daca tu stii ca o porti prin casa si/sau faci o tura mica și-ți dai seama, sper sa ai bafta la casti. :D

True, aerodinamica shoei este mai pe rotund decat la hjc care e mai pe ascutit gen pista gp...dar interiorul este pe oval foarte similar cu hjc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai aprins degeaba. Eu intrebam pe bune, nu eram ironic. Probabil nunai sesizat un detaliu in legatura cu returul,zice ca ai 365 de zile sa o returnezi "NEW AND UNUSED". » Post actualizat in 04 Feb 2018 14:42Hjc e mai "tocita" pe laterale comparativ cu shoei, vorbind de interior.

@ashtray:si eu am avut ambii producatori si mi-a mers, dar diferenta pe laterale e sesizabila(cel putin la mine).» Post actualizat in 04 Feb 2018 14:51LE:new and unused inseamna exact asta. Sa nu ai surpriza sa iti refuze returul daca faci test pe moto cu ea, nu ai fi primul. Si doi la mana,in materie de potrivire daca tu stii ca o porti prin casa si/sau faci o tura mica și-ți dai seama, sper sa ai bafta la casti. :D

Esti frustrat sau ce ai? Nu inteleg, de ce tip de lupa ai nevoie ca sa citesti tot ce am scris in penultimul comentariu? O probez atat timp cat nu o deteriorez si nu ii provoc modificari sub nici o forma fata de cum a venit in pachet nu cred ca vor fi probleme, ai grija sa nu te duci la tine la Baia Mare acolo la un magazin de casti ca daca o probezi te va obliga vanzatorul sa o cumperi. Dupa unul ca tine nici nu mai are voie omul sa isi cumpere casca de pe net. Frustratule.

Editat de Andrei-LKY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ceva probleme serioase, pe bune. Las-o mai moale sa nu-ti pleseneasca vreo vena ceva.

Eu doar iti atrageam atentia ca nu ai fi primul care are surpriza sa nu ii fie acceptat un retur de pe acel site pt ca "doar ai purtat-o prin casa si o tura o tura scurta pe moto" (am 2 cunoscuți care au facut asa). Si pt cunoștințele tale generale, eu de pe net cumpar 90%. Lasa nervii, frustrările sau supararile ca nu-ți fac bine.

 

PS:dupa unul ca mine cei care cumpara de pe net ar face bine sa se informeze si sa intelegea termenii de money-back and returns. Apropo, in BM nu sunt magazine moto. :))

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat un N64 de oras dupa ce am ramas fara integrala.

 

E o casca okay pentru cei aproape 100 euro,noua. E insa un cazan comparativ cu orice casca din segmentul mediu+.

 

Am avut un C3 pro,potrivire perfecta si l-am dat deoarece, dupa cateva ore la ghidon, imi presa o ureche pana la dureri insuportabile.

 

Am mers ani de zile cu Shoei si nu m-a dezamagit.

 

Acum sunt in dubii daca revin la Shoei sau ma uit si la vecinii de la AGV in gradina.

 

Hjc e o casca ok, e departe insa de "premium".

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nolan n64 versiunea "sport" negru mat cu viziera fumurie am avut si eu si am dat-o acum cateva zile deoarece intr-un sezon s-a lasat extrem de mult.


» Post actualizat in 17 Feb 2018 07:56

Dupa 4-5 zile de probe casca vine exact cum trebuie, sper sa nu se lase foarte mult interiorul dupa 3-4-5 luni de folosinta. In concluzie, foarte multumit, look grozav, in poze nu am observat dar pe viu casca are vopsea metalizata si arata super bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...