Sari la conținut

SMAEB XVI - 20-22 Aprilie 2018 - ROMEXPO


SMAEB
 Share

Postări Recomandate

apropo ati fost cateva la siab?merita cei 30ron dati +motorina de 250ron+nervi in trafic(eu nefiind din bucuresti)?

Daca iti plac masinile, merita sa le vezi cu ochii tai:

 

- Masini de lux: Lamborghini, Rolls Royce, Bentley, Lexus, Audi, Volvo, Ford GT.

- 3 premiere europene (Mini,Tuareg), 16 nationale, 3 prototipuri, 1 hibrid H2 Toyota Mirai.

- masini de epoca.

 

Eu ma duc sa le vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

apropo ati fost cateva la siab?merita cei 30ron dati +motorina de 250ron+nervi in trafic(eu nefiind din bucuresti)?

 

Merita doar daca te intereseaza si plimbarea in sine pana in Bucuresti, dar sa pierzi atata timp pentru salonul asta nu merita. Mai bine cheltui banii cu femeia la un restaurant bun si vei fi mai castigat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi la SIAB. In afara de parcarea care costa prea mult pt halul in care e (plina de cratere si praf), la interior e decent (se defasoara in 2 pavilioane noi facute). Sunt expuse niste modele pt care chiar merita cei 30 ron, gen Honda NSX, Ford GT, Lambo Aventador si Huracan, Bentley Continental GT si un exemplar Rolls Royce Phantom, un monument de masina. La BMW au toata flota (inclusiv vreo 2 versiuni de i8), mai toate sunt "M" (din ala adevarat, nu pachet estetic M), la Audi la fel, foarte multe "S"-uri (SQ5, S3, S5, etc). Are balta peste...

 

Partea buna e ca exista si ceva mobre. La BMW K1600GT, GS Rallye, GSA plus o gramada de variante R nineT. La standul Honda era cineva de la Motorteam, se poate vedea AT-ul, atat in varianta "normala", cat si noul Adventure Sports, plus altele care pt mine au trecut neobservate (NC-urile, scuterul adv, etc). La Suzuki surpriza maxima, aveau un V-Strom 650XT, iar pretul de lista afisat...ia ghiciti...9500 euro! Model stock, fara side case-uri, fara absolut nimic suplimentar. Ca deh, poate pica vreun fraier.

 

Eu unul zic ca merita, macar cei care au participat (ma refer la expozanti) au adus tot ce au mai bun, nu s-a umblat cu jumatati de masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am calcat pe inima si, avand 2-3h libere datorita unor colaboratori care n-au livrat la timpul stabilit, si mai ales ispitit fiind de un amic kilot cu simulatorul racing de la Skoda, am fost si io azi. Praf am facut Fabis R5 pe Drumul Poienii :D La bmw toate cataragele aveau m-ulete lipite, pana si 2.0d 150cp... Dpmdv n-a meritat salonu', dar nu aveam nimic mai bun de facut. Masina insa am parcat-o gratis, nu spun unde :P

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, o intrebare. Eu fiind acum la 500 km departare de Bucuresti, merita sa merg la SMAEB pentru echipament? Am stransi cam 3500 de lei din care as vrea sa acopar casca, manusi, blugi moto, incaltari si geaca - asta nu intra la SMAEB, vreau SH (n-am bani de noua).

Intrebarea e daca merita sa bat drumul si daca e rentabil (as in daca sunt reduceri) sau mai bine stau potolit si merg la magazine cand revin in oras? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tii neaparat sa le probezi, e o alegere ok SMAEB fiindca ii gasesti pe majoritatea comerciantilor in acelasi loc.

 

Eu unul imi comand tot pe louis, la suma pe care vrei sa o cheltui transportul nici nu se simte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, o intrebare. Eu fiind acum la 500 km departare de Bucuresti, merita sa merg la SMAEB pentru echipament? Am stransi cam 3500 de lei din care as vrea sa acopar casca, manusi, blugi moto, incaltari si geaca - asta nu intra la SMAEB, vreau SH (n-am bani de noua).

Intrebarea e daca merita sa bat drumul si daca e rentabil (as in daca sunt reduceri) sau mai bine stau potolit si merg la magazine cand revin in oras? Multumesc!

Te va costa mai mult ca bani, timp, dar mai ales nervi daca vei vrea sa vizitezi intr-o zi majoritatea magazinelor de profil din Bucuresti. Si presupunand ca o vei face cu masina intr-o sambata, nu vei avea timp sa le vezi pe toate, mai ales ca au program scurt in weekend.

 

In plus, la salon s-ar putea sa mai vina si cei din provincie (pt asta trebuie sa verifici lista expozantilor), cum ar fi Comura (am luat de la ei TCX-uri la pret ok), Moto24, Motoemotion (la astia pusesem ochii pe ceva echipament de touring A* la pret bun), etc. Si Motomus, daca te intereseaza accesorii SW-Motech ori Givi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

S-a afisat lista de expozanti: http://smaeb.ro/plan/plan2018.png

 

BMW, Yamaha - cele mai mari standuri.

 

Mai sunt Ducati, HD, Motorteam Honda (sper sa aduca si Suzuki daca tot le au), Piaggio, Indian. Vad si un stand mic 1KTM.

 

Din pacate, nimic despre United ori Motoboom (Kawasaki, Triumph) :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca totul se va rezuma la un pavilion. Si Yamaha, nu cred ca vor mai avea caravana afara. Doar au fost recent cu ea in Bucuresti.

Mi se pare cam aiurea faptul ca mai e putin si incepe, si nu s-a publicat nimic clar-cine ce modele de test va avea? sau, mai exista modele de test? Iar lipsa de informatii este...din cauza ca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi!

Dainese gasesti la Dual Motors

Alpinestars gasesti la Moto Emotion

 

Si sunt sigur ca mai sunt si alti comercianti ce aduc brandurile de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De trecut sigur le trece, dar nu le intra in buget...

 

Intrare multipla .. NU - am inteles

Mai multe detalii despre eveniment / expozanti - NU - am inteles si asta, ramane elementul surpriza

Garderoba sa lasi o casca, o geaca, o genunchera ... NU ?! - De ce ? asta nu inteleg, vin cu 41 sa mor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt cateva zile si pe site-ul oficial aceeasi placa: "Lista detaliata a expozantilor in curand!"

 

Stie totusi careva daca vor fi dulapuri gen vestiare sa-si poata lasa lumea echipamentul ?

Daca ar pune lista finala de expozanti, nu s-ar mai duce nimeni la salonul asta. Asa spera sa mai prosteasca niste fraieri sa le dea 30 de lei ... parca atata era intrarea!

» Post actualizat in 17 Apr 2018 16:41

Vestiar nu a fost niciodata la SMAEB, dar ar fi o idee buna. :)

Te crezi la Budapesta? No sa vezi niciodata la salonul asta asa ceva.

» Post actualizat in 17 Apr 2018 16:42

Anul trecut au fost 2 sau 3 parca... Plus Yamaha au avut un stand f misto afara

Pariu ca va fi doar unul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...