Sari la conținut

Pantaloni textil Lungi. Lungi Lungi


Postări Recomandate

Dat fiind ca:

- la Iasi ploua

- am vazut pe forum un gs1200 de care nu am bani

- topicul lui Xael cu furatu curentului isi pierde din dinamism

 

Vin cu o intrebare:

 

Caut o pereche de pantaloni ptr touring lungi. Am 2 m inaltime cu picioare oleac mai lungi decat calapodul generel. La burta ma incadrez cu xl dar la lungime parca sunt intrati la apa. Din pacate in Iasi, nu prea ai unde proba echipamente. Exista vreun brand care face ceva mai lungut? Ar trebui ceva mai lung de 110.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot uit. Din pacate nu am vazut nici un review facut de vanzator care sa nu ridice in slavi echipamentul. Ziceam poate a probat vreun coleg ceva ceva si i s-a parut croit mai lung. Cu baiatul ala de la revzilla mi-am petrecut tot sezonul rece :)) suntem ca fratii de acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revit au cam la toate modelele si marimi short ori long. Din pacate aceste "exemplare" nu le gasesti in showroom, va trebui sa te bazezi pe size chart si sa-ti comanzi online.

 

Sfatul meu: masoara-te bine, apoi alege un model care se incadreaza in cerinte/buget, apoi comanda de pe fc-moto/motoin/louis. Daca nu-s buni, ii trimiti inapoi, fie ceri banii, fie ii schimbi cu altii pe alta marime. Pierzi banii de transport pt retur. Eu trimit de fiecare data cu DPD_ul, ma costa 98 ron pt un pachet destul de maricel (de genul unde incape o geaca cu tot cu umeras).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca pana la urma asta ramane solutie. De motoin.de nu stiam. Acum cautam.

 

Update:

-la Iasi nu mai ploua...ninge

-tot n-am bani de BMW

- topicul lui Xael cu furatu curentului a decedat :(

Da mergi ma cu sania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îți poți cumpăra o pereche de textil care să fie buni la burtă și îi poți lungi cu un material textil gen Cordura, pe care-l poți achiziționa de la decatlon sub formă de husă de role. Dacă găsești un meșter bun poate să-i facă foarte bine și să pui și arici pentru reglaje. Eu așa am făcut cu o pereche de pantaloni. I-am lungit cam 10 cm.

Editat de Patrick_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îți poți cumpăra o pereche de textil care să fie buni la burtă și îi poți lungi cu un material textil gen Cordura, pe care-l poți achiziționa de la decatlon sub formă de husă de role. Dacă găsești un meșter bun poate să-i facă foarte bine și să pui și arici pentru reglaje. Eu așa am făcut cu o pereche de pantaloni. I-am lungit cam 10 cm.

Si, pentru impearmilizare, dai cu un cauciuc peste cusatura pe dos. Nu stiu...ceva care se aplica cu fierul de calcat.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revit au cam la toate modelele si marimi short ori long. Din pacate aceste "exemplare" nu le gasesti in showroom, va trebui sa te bazezi pe size chart si sa-ti comanzi online.

 

Sfatul meu: masoara-te bine, apoi alege un model care se incadreaza in cerinte/buget, apoi comanda de pe fc-moto/motoin/louis. Daca nu-s buni, ii trimiti inapoi, fie ceri banii, fie ii schimbi cu altii pe alta marime. Pierzi banii de transport pt retur. Eu trimit de fiecare data cu DPD_ul, ma costa 98 ron pt un pachet destul de maricel (de genul unde incape o geaca cu tot cu umeras).

 

Pentru retururi, paypal ofera un serviciu f ok:

 

https://www.paypal.com/uk/webapps/mpp/refunded-returns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, avand in vedere ca esti la fel de special ca si mine, doar ca la polul opus, iti recomand varianta pe care am ales-o eu: mergi frumusel la SMAEB si incerci tot ce prinzi, pana te lamuresti... dar na, nici salonul nu mai e ce a fost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca vrei ceva de foarte buna calitate si cu care sa nu te doara capul de ploaie si alte alea ia-ti KLIM. Au varianta "tall" la mai toate modelele. Daca nu te deranjeaza ca sunt brand-uiti cu "Africa Twin" ai aici o oferta excelenta: https://www.revzilla.com/motorcycle/klim-latitude-africa-twin-pants

Insa au doar 32 si 34 tall! Daca nu sunt marimea ta, poti sa arunci o privire si la alte modele de la KLIM. Si eu urmeaza sa imi comand saptamana asta de pe revzilla geaca si pantaloni, si inca incerc sa iau legatura cu Garcya sa vad ce costuri ar fi pentru colet. Daca te intereseaza poate ne combinam la colet si iesim mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...