Sari la conținut

Un nou ghid moto despre Romania


calin_n
 Share

Postări Recomandate

...si eu am facut precomanda si am deja de anul trecut de la voi si Touring Romania, Ghidul calatoriilor pe doua roti, trasee off road Bosnia si Herzegovina si aplicatia.

Mai ramane sa vad cum se pot downloada track-urile din aplicatie sau de pe site, poate explici pe aici!

 

Bafta!


 



» Post actualizat in 09 Feb 2018 14:41

dovada!

post-37573-0-53766500-1518187255_thumb.jpg

Editat de dans
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Mă bucur mult sa văd că va plac ideile noastre. Chiar e multă muncă în spatele lor (bine, ne și place sa facem asta) și e foarte fain sa vezi că oamenii sunt mulțumiți.

Un astfel de tutorial era în plan, dar momentan am pregătit materiale pentru aplicația mobilă.

O sa notez totuși pe scurt pași:

Mergi pe pagina noastră de Tackuri GPS

Îți faci cont la noi pe site

Alegi ghidul pt care vrei sa descarci trackurile

Introduci codul din ghid

Descarci ce trasee vrei.

O Zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, ms. Pe de alta parte, cred ca meritati sa fiti promovati pe toate sectiunile de pe forum si nu ascunsi pe aici!

Se pare ca de-abia ati fost mutati si nu cred ca se va dovedi vreun admin deschis la minte si mai putin invidios si sa va treaca si la cea mai citita sectiune de pe aici "Excursii, Evenimente". Merge chiar si un "pin up" la locul respectiv.

Pana la urma, ce-ati facut voi, este legat si de mandria nationala, drumurile pe care le propuneti exact asta fac, pentru noi si pentru potentialii bikeri straini, care sunt din ce in ce mai multi.

 

Deci, ce avem de ascuns stimati moderatori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
La 09.02.2018 la 9:35, calin_n a spus:

Salutare,
Vreau sa va anunt ca se va lansa la SMAEB 2018 un nou ghid cu trasee moto in Romania.

 

Salutam!

 

Pana la urma nu m-am putut abtine si am luat si ghidul asta. :D si acum as vrea sa dau un feedback. 

In weekend am reusit sa parcurg o mica portiune descrisa de voi in ghid, respectiv Moieciu de Jos - Pestera - Magura - Zarnesti. ...sau asta era initial ideea. Am mers doar pana la jumatatea drumului dintre Pestera si Magura si apoi am facut cale intoarsa pentru ca noroiul si sleaurile erau prea mari si chiar si cu 4x4 (gume de iarna) am fost sfatuiti sa ne intoarcem pentru ca era horror (chiar si pentru ATV 4x4 care se chinuisera dinspre Magura spre Pestera). 

In fine...nu asta e ideea, ci urmatoarea:

Traseul pana acolo este bestial (asfalt+pamant), dar as avea cateva chestii de spus despre aplicatie pe care cred ca le puteti imbunatati:

1. Nu exista (sau nu am vazut eu) posibilitatea ca "punctul" care reprezinta vehicolul sa stea fix si traseul sa "se miste" ci doar traseu fix si se misca punctul.

2. Harta nu urmeaza traiectoria "punctului". Daca dai zoom, cand punctul iese din harta, trebuie sa o misti manual. Daca nu dai zoom si harta e total in ecran, detaliile sunt foarte mici.

 

Din aceste considerente am optat pentru incarcarea traseului in Google Maps.

 

Una peste alta, sunt multumit de ce propune ghidul si, dupa ce reusesc sa aduc conserva mai aproape de ceea ce inseamna vehicul off-road (Scuturi metalice, troliu, anvelope off), o sa mergem si pe alte trasee.  ...a, si bineinteles sa urmam un curs de off... :P

 

Recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...