Jump to content

Geanta moto picior - accesoriu ideal pentru orice biker

Recommended Posts

Hello,
Vand geanta moto (de picior) cu diverse logo-uri si colorit.
Foarte usoara si utila, are curele reglabile în jurul piciorului si taliei.
Are 3 buzunare: 2 cu fermoar, 1 la interior.
Fermoarul buzunarului mare se poate desface cu manusile pe mâini. Nu se simte în timpul mersului pe motocicleta.
Se poate folosi pentru a depozita bani, acte, telefoane, chei etc. Materialul este impermeabil.
Se pot vedea si cumpara in Bucuresti. Pretul este de 69 RON.
Cine este interesat, rog sa imi lase mesaj pentru detalii aditionale.

<script> </script>

post-89900-0-20257400-1518773441_thumb.jpg

post-89900-0-00931600-1518773454_thumb.jpg

post-89900-0-12285800-1518773464_thumb.jpg

post-89900-0-13779700-1518773481_thumb.jpg

post-89900-0-82099100-1518773522_thumb.jpg

post-89900-0-34564600-1518773534_thumb.jpg

Salut.

Eu am inteles ca vinzi un singur model de geanta cu diferite logo-uri si colorit, dar vad ca ai pus poze in care sunt modele diferite cu logo-uri si colorit diferit.

Pana la urma cum este? Acelasi model, sau modele diferite? Pozele sunt de pe net sau sunt pozele reale?

Daca sunt modele diferite si pozele sunt reale, ma intereseaza modelul din poza nr.5.

Daca este un singur model si pozele nu sunt reale, te rog sa pui o poza cu modelul pe care il vinzi.

Succes!

Salut.

Eu am inteles ca vinzi un singur model de geanta cu diferite logo-uri si colorit, dar vad ca ai pus poze in care sunt modele diferite cu logo-uri si colorit diferit.

Pana la urma cum este? Acelasi model, sau modele diferite? Pozele sunt de pe net sau sunt pozele reale?

Daca sunt modele diferite si pozele sunt reale, ma intereseaza modelul din poza nr.5.

Daca este un singur model si pozele nu sunt reale, te rog sa pui o poza cu modelul pe care il vinzi.

Succes!

Sper ca esti constient ca sunt copii si nu au nicio legatura cu alpinestars, nu ca nu ar fi evident...la pretul asta

Edited by yoyo_man

Sunt ok la banii astia.
Am avut si eu de pe Ali cumparat, numai ca am lasat-o odata deampulea prin casa si mi-a ros cainele toate prinderile din plastic. Sunt numa' bune de tinut niste chei, un portofel, telefon, tigari, ceva cat sa nu te incomodeze in buzunare.

Sper ca esti constient ca sunt copii si nu au nicio legatura cu alpinestars, nu ca nu ar fi evident...la pretul asta

Da, sunt constient, dar imi place modelul ala. Cred ca in poza 2 este acelasi lucru ca in poza 1 dar partea cealalta. Ce apare in pozele 1 si 3 nu-mi place pentru ca sunt prea moi - ma refer la material.

Astept sa vad de fapt ce model vinde de fapt.

Salut.

Pozele sunt de pe aliexpress, pagina produsului.

https://www.aliexpress.com/wholesale?spm=2114.search0104.0.0.3f085df5oZjXN2&site=glo&g=y&SortType=price_asc&SearchText=motorcycle+leg+bag&initiative_id=SB_20180216030538&needQuery=n&isFreeShip=y

Salut.

Succes!

Buna,

In poze sunt modelele pe care le am disponibile.

Am cate o geanta din fiecare model. Gentile sunt asa cum apar in poze.

O sa iti scriu deseara sa te anunt daca mai am acel Alpinestars.

Merci

» Post actualizat in 16 Feb 2018 13:37

Da, sunt constient, dar imi place modelul ala. Cred ca in poza 2 este acelasi lucru ca in poza 1 dar partea cealalta. Ce apare in pozele 1 si 3 nu-mi place pentru ca sunt prea moi - ma refer la material.

Astept sa vad de fapt ce model vinde de fapt.

Materialul este acelasi la oricare model. Toate sunt "moi", dar ca idee, asta nu inseamna ca nu sunt rezistente.

Poza facuta la Alpinestars este cu gentuta plina - asta-i diferenta.

Asta da bussines, aproape 300% adaos comercial :lol:

» Post actualizat in 16 Feb 2018 17:22

Edited by Error

Da, se numeste vanzare de pe stoc, iar cumparatorul plateste - daca vrea - costul de oportunitate propus de vanzator.

PS: am si eu una din asta - gentuta-i ok la banii dati pe ea. Cumparata tocmai de ieftina ce este acum ceva ani, dar sta nefolosita de atunci fiindca uit de ea mai ales daca am buzunare destule.

Spor la vanzari multe!

Multi poate vor sa astepte. Stocul este un beneficiu doar daca clientul stie si de alternativa cu "astept, dar e 20lei."

Mai naspa e cand cumperi de la firme mari si produsul e de pe ali.

Fiecare cere cat vrea si fiecare cumpara de unde vrea.

Da, se numeste vanzare de pe stoc, iar cumparatorul plateste - daca vrea - costul de oportunitate propus de vanzator.

Sincer m-as simti cel putin "batut in cap" daca as face asemenea achizitii cand cunosti sursa si pretul real + ca iti vine acasa absolut gratuit + ca e iarna si avem tot timpul din lume + ca de obicei nici nu dureaza foarte mult sa iti ajunga ++++.

Am postat mai tare ca eu cel putin, partea cu "fiecare cere cat vrea" eu nu o sustin si mi se pare, cel putin nesimtit sa vii cu un asemenea adaos(300%), ne face pe fata prosti.

» Post actualizat in 16 Feb 2018 18:14

Multi poate vor sa astepte. Stocul este un beneficiu doar daca clientul stie si de alternativa cu "astept, dar e 20lei."

Mai naspa e cand cumperi de la firme mari si produsul e de pe ali.

Fiecare cere cat vrea si fiecare cumpara de unde vrea.

Majoritatea vor sa astepte,cel putin cei care au putina minte, sunt si exceptii dar nu multe.

Nu vreau sa achizitionez asa ceva dar ma simt deranjat de nesimtirea unora...

Edited by Error

@error: :) mno, pai atunci pentru tine oferta asta nu este ce trebuie. Deci nu cumperi. Fair enough si in asentimentul meu dealtfel :). Altuia ii poate fi pe plac. Cine stie? O sa judece Raly dupa ce vede daca exista sau nu interes.

Asta imi aminteste de un gag bun:

Vrei sa faci 100.000 de euro? Cumpara cartea mea “Cum am facut 100.000 de euro”. Pret: 100.000 de euro.

Cred ca am facut destul “up” pentru initiator, nu? ;)

Edited by Sorin128

@error: :) mno, pai atunci pentru tine oferta asta nu este ce trebuie. Deci nu cumperi. Fair enough si in asentimentul meu dealtfel :).

Pai "not so much". Ca sa se intample ce spui tu trebuie ca eu, cumparatorul, sa stiu ca am alternativa asteptarii.

Ca poate iti permiti "oferta", dar nu de aici/olx ci de la sursa si tu, nici nu stii ca-ti permiti produsul. Si-ti inchipui ca esti ala de vina, ca nu-ti permiti si tre' sa muncesti mai mult. Si muncesti mai mult ca sa-i dai 300% cuiva care nu-ti ofera nici o garantie daca se rupe in doua zile, sau, ma rog...

Daca cumperi de la magazin, vei avea surpriza ca e "super-oferta", adica e minim 300%, poate chiar si 800%, insa macar ai o forma de garantie, ceva. Ca produsul este acelasi, nu-i nici o indoiala.

Eu as cumpara instant ce am nevoie daca vanzatorul si-ar pune un pret decent (tva + vama + profit de bun simt), pentru ca, pana la urma iti face un serviciu: iti aduce produsul la bot.

TVA = 19% pe suma care depaseste 10 eur, iar vama nu poate fi mai mare de 5%; de fapt, 5% este ptr electronice (telefoane, drone etc)

Orice serviciu se plateste. Si este ceva normal.

Crede-ma, am 32 de produse in cos, soata, mai are si ea 15-20 si prefer sa astept perioada reducerilor pe ali (acum, dupa anul nou cintezesc) si sa-mi iau totul cu 200 $, nu cu 4-500 euro, cat as fi dat pe la "comerciantii" romani.

Problema este ca toti vor sa bage azi un leu si maine sa scoata 100.

Dar, mai este o problema. Si este una extrem de delicata.

"Baietii" si-au facut preturile pe piata si nu vinde nimeni mai jos. Daca te apuci si vinzi tu, vine clientul si zice "e fake, chinezarie" ptr ca e doar 30lei. De parca aia la 60-100de lei nu-i tot chinezarie.

Multi judeca calitatea dupa pret, ceea ce nu-i ok in marea majoritate a cazurilor.

La acesti clienti, asta e, tre' sa le faci pret de "black fraier day" si anume, sa aduci pretul la nivelul pietii.

Luasem mai de mult niste semighidoane ptr busa gandind ca vor arata frumos. Erau rosii, lucioase. Am constatat dupa ca nu le pot monta, desi cintezoiu scrisese ca-s compatibile.

Le-am pus pe olx cu pretul achizitiei mele.

Ma disperau cu mesajele: "sunt originale, sunt de la chinezi" desi eu aveam scris in anunt ca NU si DA.

Pana nu le-am marit pretul cu 70 de lei (mare avere, iti dai seama) nu am reusit sa le dau.

Unii sunt chiar asa de ... nu stiu cum sa zic.

Apoi, cand aveam magazin de gablontarie si prostioare din argint, am zis ca "bah, vine Craciunul. Hai sa le facem un discount la produsele astea, sa poata lua lumea cadouri".

Preferam sa castig putin, dar ma ajuta ca deveneam cunoscut pe segmentul asta.

Si-mi vine unu: "cat e asta? 20de lei???.... aaa, pai fiare d'astea de 20 de lei am si eu prin curte". :crack:

Mai zi ceva.

"Fiarele" erau stantate de banca, ca tot veni vorba.

Si uite asa, lumea venea, se uita si ... vanzari ioc. Si, la firma, e cu salarii, chirii "alea, alea"...

Asa ca, stiti ce-am facut, nu?

Pus afis mare cat casa: "MARFA NOUA!!! REDUCERI DE SARBATORI" si ridicat preturile chiar cu 800% la unele produse.

Si-asa am avut vanzari caci pana atunci trebuia sa platesc salariile din buzunarul meu.

In concluzie... unii chiar isi merita soarta.

Concluzie doi: nu-i asa simplu cu "afacerili"....

Te gandesti ca poate, daca le scade pretul la 35 de lei, ramane cu ele caci o sa zica "expertii" ca sunt fake, huua! Cinezarii, huaaa.

Edited by Kosh

.......

O sa iti scriu deseara sa te anunt daca mai am acel Alpinestars.

......

Salut.

Am asteptat semn, si vineri seara, si sambata seara, si aseara, si ....nimic... :(

Din pacate, incep sa cam am dubii vis-a-vis de seriozitatea ta.

Oricum, nu mai este nevoie. As fi vrut gentuta pentru un cadou, dar onomastica s-a "petrecut" aseara, asa ca am luat alt cadou.

Spor la vanzare!

Buna tuturor,

Toate gentutele s-au vandut. Multumesc de interes!

Sorin128, esti un dragut.

The_Sin_Eater - scuze pentru late reply, nu mai avem Alpinestars disponibil dar ma bucur ca te-ai descurcat si ai gasit un alt cadou.

Ca idee la final de topic: “It is common sense to take a method and try it. If it fails, admit it frankly and try another. But above all, try something.” ― Franklin D. Roosevelt

Nesimtita sau nu, strategia mea de vanzare a avut succees deci nu ma plang :)

Zi buna si respect to all.

Raly

• 1 year later...