Sari la conținut

Tu unde iti parchezi motorul?


Emmanuel
 Share

Postări Recomandate

daca e sa ti fure jucaria ..ramai fara ea oricum .......in principiu furaciosii sunt destul de lenesi sa munceasca si sunt oportunisti ...un lantoi zdravan o alarma si o husa rezolva problema ....eu vara tin mobra in fata blocului ori sub geamul meu ori sub stalpul de iluminat Pana acum Griveii din fata blocului si patrula de politie care trece cam de doua ori pe noapte si au facut datoria ....daca nu cunosc foarte bine zona ori o las intr o benzinarie ori undeva unde bate o camera(parcare supermarchet zone pazite parcari etc .......daca nu folosesc mobra cateva zile o las la munca unde nu recomand nimanui sa bantuie dupa 10 seara .....zona e pazita ...caini si camere .....ideea e sa diminuezi cat mai mult riscurile ....nici macar safe ul bancii nu e sigur 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ajungi la deva sau vrei sa il ti aici,avem cazare pt motociclete(vulcanizare auto moto deva) este in curte inchisa, cu poarta,paznic,caini de paza, cladirea care la randul ei este inchisa plus camere de supraveghere interior si exterior,alarma.la peste 6 luni de chirie (150lei-lunar)primesti gratuit servis total +schimb de consumabile.... eu zic ca e bine cand un garaj costa 450lei-lunar.poti suna sa vb acolo eventual 0729723682

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am vorbit la scoala de soferi AXEL, urmeaza sa fac dosarul, si am banii pregatiti pentru motor. Singura problema pe care o am, este ca, nu stiu unde sa imi tin motorul. Locuiesc in Petrosani, zona centrala, si nu am acces la un garaj. Aveti vreo idee cum as putea sa ies din incurcatura? Multumesc.

 

Cauta un magazin non-stop si leag-o acolo de un pom sau altceva sigur. Alarma plus lacat pentru disc frana sunt obligatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar pentru corectitudine logica.

Am vorbit ( la scoala), urmeaza sa fac (dar n-am facut dosarul), am banii pregatiti (dar n-am inca motor). Nu stiu unde sa-mi tin motorul (pe care nu-l am).

Aveti vreo idee cum sa ies din incurcatura ?

 

Care incurcatura ?

Deocamdata, n-ai absolut nici o incurcatura/problema.

 

Revin la tema cu femeia, expusa anterior. Imi place sa "calaresc" dar daca e sa am un copil, unde o sa-l cresc ? Cu ce ?

Omule, maturizeaza-te, asuma-ti riscuri! In lumea asta nu-ti poate garanta nimeni, nimic.

Poate te resping la scoala, dosarul medical nu e bun.

Poate nu treci examenul.

Poate nu-ti cumperi motor. Poate iti cumperi si ti-l fura. (Stiu cazuri concrete).

Poate cade maine internetul si nu mai are nimeni acces la motoretism-punct-ro.

Ce faci ?

Stii povestea aia a lu' Creanga cu drobul de sare ?

E, cam aia e...

Revin (obsedant) la ultimul meu indemn catre tine. Lasa filozofia. Daca vrei sa faci ceva, doar fa si gata! Asuma-ti riscuri. Asta e viata.

Daca nu esti sigur, renunta si toata lumea va fi fericita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...