Sari la conținut

trasee offroad .bosnia-muntenegru-albania -ukraine


Postări Recomandate

dupa cum zice si titlu si nunumai ..

 

nr 1 in vara prin mai -iunie depinde de vreme vreau o tura cu cat mai mult off posibil in bosnia -muntenegru-albania ,pe bosnia doar vreau sa trec cam 1 zi si apoi cam 2 zile pe muntenegru unde am mai fost doar pe asfalt si apoi albania vreo 4-5 zile ..cine poate sa imi dea idei ,locuri faine salbatice sau trakuri gpx cu ce as putea face ..nu vreau hard enduro ca voi merge cu o honda transalp dar daca merita peisaju si drumul poate fi si mai hard...

cum este ca tara albania prietenoasa cu motociclisti politia sau alte posibile pericole ...gasesc vb de engleza sau ma descurc prin semne

nr 2 daca o mai fost careva si stie sa imi dea tot asa idei si locuri faine sau trakuri gpx pt ukraina vreau vreau 5-6 zile ..la ce sa fiu atent ..politie ,oameni ?

 

multumesc anticipat ..si noroi la cine ii place

 

poza ii informativa

 

post-25872-0-42738700-1518818387_thumb.jpg

 

 


» Post actualizat in 16 Feb 2018 22:16

pot sa fie drumuri si de asfalt daca merita peisaju( cum avem noi transfagarasanu sa transalpina )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Bosnia, poate te inspiră:

https://www.carpathian2wheelsguide.com/shop/trasee-offroad-in-bosnia-hertegovina/

Pentru Albania, nu am experienţă off, dar on road este un haos, care poate fi distractiv sau periculos...

În Albania m-am simţit în siguranţă, e ieftin, iar coasta adriatică merită făcută, de la Durres la Vlore; de vorbit, nu vorbesc nicio limbă (poate albaneza...); plata cu cardul e o raritate, ca şi orice chitanţă obţinută; benzina se poate plăti şi în euro, dar devine cea mai scumpă din Europa... Albanezii seamănă cu noi, se descurcă, iar noi acolo, la fel!

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ceva informatii si trasee poti gasi in turele mele exact din zona respectiva.

/index.php?/topic/730551-bosnia-moja-srce-ja-te-volim/

 

/index.php?/topic/740049-ivela-jugoslavija/

 

Daca vrei track gpx trimite adresa de email pe PM. Bosnia merita mult mai mult de o zi. O sa vezi. Muntenegru e mai mult asfalt. Albania e superba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...