Sari la conținut

Postati cateva dintre cele mai reusite poze moto d-ale voastre.


Kristian K

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 33 minute, Adrian M. a spus:

eee bravo. sa spuna si cat s-a chinuit dupa sa o dea jos de acolo, ca s-a blocat nitel :)))))

Nu mai are importanta,clar o meritat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Gixu. a spus:

2010...2019. O mica parte :))

Ai numarat cate motorete au fost, in 10 ani? 

Si eu, care credeam ca am o problema, 4 mobre in  aproape 5 ani  de permis categoria A. Tu esti in alta liga :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Gixu. a spus:

2010...2019. O mica parte :))

 

 

 

 

 

 

 

FB_IMG_1584879464380.jpg

 

 

IMG_20170717_172641.jpg

 

 

Aveam impresia că a postat Kosh poze 😂

Acum 4 minute, Starcream a spus:

CFF75DB4-F343-46B5-879C-2033ABD47020.thumb.jpeg.9c8d2b1ec4d4bcbe2bcbcb14e3598124.jpeg

Ce e poziția asta ,mon amie? 😂vrei să ne arăți ceva anume?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule,pozele astea mergeau la topicul cu motocicletele duse in casa/apartamnet... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Adrian M. a spus:

Ai numarat cate motorete au fost, in 10 ani? 

Si eu, care credeam ca am o problema, 4 mobre in  aproape 5 ani  de permis categoria A. Tu esti in alta liga :))))

La numaratoare imi ies 34... :)) 38 per total.

IMG_20190327_154639.jpg

IMG_20170324_111845.jpg

IMG_20170324_111510.jpg

IMG_20170324_111600.jpg

IMG_20170324_155517.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Gixu. a spus:

La numaratoare imi ies 34... :)) 38 per total.

In cati ani? Cum a fost gtrul? Pana sa iau versysul, am oscilat intre un fjr sau gtr 2017,sh. Ma refer la manevrabilitate. Am mers putin cu fjr, cu gtr n am avut ocazia. Mi s a parut prea balena, si cam prea aplecata saua, inclusiv pt pasagera😁

Oricum, la mai multe motorete✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Adrian M. a spus:

 

Eu am o relatie Love-Hate cu clasa GT :)) Personal consider ca un Enduro-Tourer modern face obsolete clasa GT. Greutate, versatilitate, aspect, costuri...

 

Din punctul meu de vedere, la capitolul oferta-pret , nimic nu se apropie der GTR. Vorbind strict de clasa GT.

 

Un GS, Un KTM Adventure, o Multistrada...Stiu sa niveleze si un drum mai prost, pot sa te duca repejor oriunde, au genti incapatoare, stiu sa ia un viraj uneori mai bine decat o sportiva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 9 ore, Adrian M. a spus:

am oscilat intre un fjr sau gtr 2017

Ești sigur că era 2017? Pentru Europa, GTR s-a fabricat până în 2015 inclusiv. 

El se fabrică și acum pentru piața nord americană, dar datorită normelor diferite de poluare, nu se poate înscrie în Europa. 

Acum 8 ore, Gixu. a spus:

Un GS, Un KTM Adventure, o Multistrada...Stiu sa niveleze si un drum mai prost, pot sa te duca repejor oriunde, au genti incapatoare, stiu sa ia un viraj uneori mai bine decat o sportiva...

Dar..un mare dar.. 

Nu o să-ți ofere niciodată confortul unui GT adevărat!

Sigur, fac de toate, mai ieși și pe la iarbă verde, ciclistică bună, putere suficientă, dar atât.

Nu-ți oferă niciodată la drum lung protecția și confortul pe care ți le oferă mobrele dedicate, GT urile. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Gixu. a spus:

Eu am o relatie Love-Hate cu clasa GT :)) Personal consider ca un Enduro-Tourer modern face obsolete clasa GT. Greutate, versatilitate, aspect, costuri...

 

Din punctul meu de vedere, la capitolul oferta-pret , nimic nu se apropie der GTR. Vorbind strict de clasa GT.

 

Un GS, Un KTM Adventure, o Multistrada...Stiu sa niveleze si un drum mai prost, pot sa te duca repejor oriunde, au genti incapatoare, stiu sa ia un viraj uneori mai bine decat o sportiva...

Cam asta e si senzatia mea, desi n-am mers cu GTR ul ,doar cu fjr. Da, e mare ,e tren, are cai, trage. Dar in lumea reala, pe drumurile din ro, o motoreta cu ceva mai putine kg, mai supla, cursa lunga suspensie, este mai fun-comoda.  Pana si cu versysul actual, pot merge cu 100 pe niste drumuri pe care nici nu m-as fi gandit, asfalt de ala peticit, denivelat, etc. Cat face suspensia...eh

Pacat ca nu are cardan, aia cred ca i mai lipsea. si toti caii motorului de 1000 de pe z, l-au detunat. ar fi mers 150 cai :D

Acum 12 ore, l.u.v a spus:

Ești sigur că era 2017? Pentru Europa, GTR s-a fabricat până în 2015 inclusiv. 

El se fabrică și acum pentru piața nord americană, dar datorită normelor diferite de poluare, nu se poate înscrie în Europa. 

Dar..un mare dar.. 

Nu o să-ți ofere niciodată confortul unui GT adevărat!

Sigur, fac de toate, mai ieși și pe la iarbă verde, ciclistică bună, putere suficientă, dar atât.

Nu-ți oferă niciodată la drum lung protecția și confortul pe care ți le oferă mobrele dedicate, GT urile. 

Da,fjrul urmarit era 2017, ce i drept. GTR ul era 2014. Da, stiu ca pentru europa nu mai au, normele poloare l-au scos din discutie.

Legat de confort, si prea mult strica. Adica, la RT, tampeam de cald vara. cu parbrizul lasat, si tot eram copt. Da, la 5 grade era misto. Dar, poti mereu sa mai pui ceva pe tine, de dat jos, mai greu.  Suspensia ,oricat ar fi de performanta, are cursa limitata. Compar acum cea de pe rt cu versys, e net superioara pe versys. si e manuala, nu esa, nu telelelver bla bla.  Mi-am reglat o cum imi place, si e super misto. Mansoane incalzite? am. Pilot automat? am. Protectie vant suficienta,fara sa fie prea mult? am. Pozitie dreapta, sa nu ma rupa -nu ma inteleg cu pozitia aplecata, nici cu picioarele ghemuite(ma cam rupea la genunchi rtul). 

Pana la urma, unii stau comod si pe sportive :D Este subiectiva treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 hours ago, Gixu. said:

La numaratoare imi ies 34... :)) 38 per total.

 

Un top 5 motociclete care te-au impresionat cel mai mult sau pe care le-ai indragit si de ce? 

Am o vaga impresie ca acel ST4 si Blade 919 se vor regasi in acest top :) :) :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...