Sari la conținut

Martor check engine r6 2004 aprins


omide
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Am un r6 din 2004. Am martorul Check engine aprins de cand am luat motorul. Am sters eroarea din meniu, insa degeaba. Din nefericire, am schimbat inclusiv motorul si tot am martorul aprins. Am sters si de aceasta data din meniu eroarea, insa fara succes.

Ce sa ii mai fac?

P.S. Nu am schimbat motorul pentru eroare, a crapat la viteza mare si am fost nevoit sa il schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e legat de motor, insa motorul l-am schimbat.

Tester pe unde gasesc?

 

Nu prea e legat de motor, ci de senzorii de la motor. Daca ai schimbat doar motorul, dar ai lasat aceiasi senzori, de aia ai eroarea. Daca ai coxat motorul de a crapat, eroarea ar putea veni de la senzorul de oxigen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data intri in diagnoza si stergi totate codurile de eroare. Dupa care, daca singurul cod activ care nu il poti sterge,sau daca apare la urmatoarea incercare de ponire este nr 11..atunci trebuie sa faci verificare din poza atasata

 

Succes!

post-15340-0-87009300-1519023444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa intrebare ....iarta-ma dar nu cred ca esti pregatit. Sfatul meu este sa citest bine manualul,sa intelegi ce scrie acolo,si dupa accea sa te apuci de treaba. Este pacat sa incerci sa repari ceva si sa strici altceva..

Am mai atasat o data poza cu senzorul


» Post actualizat in 19 Feb 2018 07:40

Eu iti propun sa verifici bine conexiunile,papuci,fire in zona senzorului pentru ca este foarte dispus la vatamari atunci cand se schimba bujiile,sau daca ventilatorul atinge firele..

post-15340-0-09683800-1519025929_thumb.jpg

post-15340-0-88081100-1519025935_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...