Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

 

 

Vechi, dar inca funny :)


» Post actualizat in 19 Feb 2018 11:27

In Barfly poti incerca sa mergi la o bere sambata sai vinerea seara. E destul de ok. Vezi daca iti place.

 

Era sa uit, acum niste ani era pe Brezoianu Expirat. Mai mult punk, dar era oki. L-au redeschis undeva pe langa parcul Carol dar nu mai are nici o legatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Viking era fain. Sovata sau Lenoir (parca au coexistat) erau bombe cu hidrogen dar asta nu m-a impiedicat sa-mi cheltuiesc acolo alocatiie in adolescenta. :)) Ce vremuri...Mie mi-e dor de ala de la Victoriei spre Buzesti. Imi scapa numele.... Era undeva la etaj intr-o cladire veche, vizavi de Mc.

 

Quantic e mai mult restaurant. Mai e si plin de motoristi vestanti cu figuri de SOA.Doar la concerte calc acolo si o tai imediat.

 

In FIRE am vazut si eu o schimbare in bine. Am ascultat de la Tool la Primordial.

 

@Andei111 - Dap, fix acelasi playlist pe care il auzeam miercuri in Club A acum 10-15 ani.

» Post actualizat in 19 Feb 2018 10:49

In Brasov am fost in Rockstadt(primul) si mi-a placut mult.Acum nu stiu ce mai e.

Ala vizavi de MC, de pe Occidentului, era Heaven&Hell, fost Hard&Heavy, care s-a inchis si s-a redenumit in Private Hell fiind o vreme pe Grivitei, dupa care a ajuns in centrul vechi.

Mie imi place :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ascult metale la greu, dar la mine acasa. Cumpar viniluri, tricouri, cd-uri, orice ca sa sustin scena, mai ales partea de underground black metal. Asta nu inseamna ca sustin orice are eticheta de black metal, insa nu exista situatie in care sa-mi placa o trupa si sa nu cumpar viniluri, cd-uri sau tricouri pentru a o sustine. Prefer sa beau acasa si sa ascult ceva bun, pe pick-up, in stil vechi, decat sa ma duc intr-un bar cu toti distrusii. In facultate mergeam si eu prin LMC, Private Hell cand era la gara, de cateva ori in Harley (care e o mizerie infecta), Fire si Viking, insa cred ca am ani de cand nu am mai calcat in cluburi/baruri rock sau de alt gen.

 

Trupe pe care le sustin/sprijin intens: Peste Noire (Fra), Nokturnal Mortum (Ukr), Khors (Ukr), Suhnopfer (Fra), Voiuvre (Fra), Aorlhac (Fra), Ad Hominem (It), Bucovina, Dordeduh, precum si toata miscarea Militant Zone. Am bagat ceva bani si in Behemoth in ultimii ani, dar parca a devenit prea mainstream Nergal in ultima vreme. Hipsterul black metal :)))


» Post actualizat in 19 Feb 2018 13:02


Ei vezi cine stie.

Cati ani o trecut de cand o iesit piesa ? 25 ?

 

E de pe albumul "De regiune superior" din 1995, deci vreo 23... Suntem batrani...

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ascult metale la greu, dar la mine acasa. Cumpar viniluri, tricouri, cd-uri, orice ca sa sustin scena, mai ales partea de underground black metal. Asta nu inseamna ca sustin orice are eticheta de black metal, insa nu exista situatie in care sa-mi placa o trupa si sa nu cumpar viniluri, cd-uri sau tricouri pentru a o sustine. Prefer sa beau acasa si sa ascult ceva bun, pe pick-up, in stil vechi, decat sa ma duc intr-un bar cu toti distrusii. In facultate mergeam si eu prin LMC, Private Hell cand era la gara, de cateva ori in Harley (care e o mizerie infecta), Fire si Viking, insa cred ca am ani de cand nu am mai calcat in cluburi/baruri rock sau de alt gen.

 

Trupe pe care le sustin/sprijin intens: Peste Noire (Fra), Nokturnal Mortum (Ukr), Khors (Ukr), Suhnopfer (Fra), Voiuvre (Fra), Aorlhac (Fra), Ad Hominem (It), Bucovina, Dordeduh, precum si toata miscarea Militant Zone. Am bagat ceva bani si in Behemoth in ultimii ani, dar parca a devenit prea mainstream Nergal in ultima vreme. Hipsterul black metal :)))

» Post actualizat in 19 Feb 2018 13:02

 

E de pe albumul "De regiune superior" din 1995, deci vreo 23... Suntem batrani...

 

Am uitat sa mentionez si Deathspell Omega (Fra) printre trupele pe care le sustin, precum si ce mai apare pe la casa de discuri Norma Evangelium Diaboli (Antaeus, Dead Congregation, Malign etc.).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Behemoth s-o mai fi cumintit de cand a avut incidentul cu ultraortodoxii rusi spalati pe creier pe aeroportul din Moscova:).

 

Nu e vorba ca s-au mai cumintit, ci ca au devenit mult mai mercantili. Scot prea multe produse cu numele lor, Behemoth parca nu mai e o trupa, ci un brand. Abia astept sa scoata noul album, ca ultimul a fost foarte bun. Mi-as dori sa se concentreze pe muzica, nu pe produse cu numele lor, insa pana la urma trebuie sa traiasca si ei.

 

Pana atunci, las aici ceva frumos de la Peste Noire, ceva total atipic pentru scena black metal:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, pai daca e sa o luam asa, nici Corvus Corax nu e metal. Mai degraba medieval/folk. Dar suna al naibii de bine.

 

Acum niste ani imi placea Negura Bunget. Din pacate am auzit ca unul dintre ei a murit. Mai activeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, pai daca e sa o luam asa, nici Corvus Corax nu e metal. Mai degraba medieval/folk. Dar suna al naibii de bine.

 

Acum niste ani imi placea Negura Bunget. Din pacate am auzit ca unul dintre ei a murit. Mai activeaza?

 

Negura Bunget au fost geniali pana la albumul Om, inclusiv. Apoi, dupa ce Hupogrammos si Sol Faur au plecat si au format Dordeduh, lucrurile nu au mai fost la fel, dupa parerea mea. Din pacate nu mai canta, pentru ca anul trecut a murit Negru, cel care tinea in spate intreaga formatie. Negura Bunget sunt crema black metal-ului romanesc. Indiferent de conflictele si discutiile dintre ei, numele Negura Bunget ramane.

 

Alte trupe de black metal care merita amintite: Vokodlok, Irkalla, Dordeduh, Argus Megere, Dekadent Aesthetix, NocturN.

» Post actualizat in 19 Feb 2018 13:46

E, pai daca e sa o luam asa, nici Corvus Corax nu e metal. Mai degraba medieval/folk. Dar suna al naibii de bine.

 

Acum niste ani imi placea Negura Bunget. Din pacate am auzit ca unul dintre ei a murit. Mai activeaza?

 

Corect, nu trebuie sa fie metal ca sa fie misto, doar ca spuneam ca idee, ca topicul e despre metal. Asa si Burzum are albume care nu sunt metal si sunt misto. Poti incerca si Mortiis, fostul basist de la Emperor. Are niste albume foarte bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burzum mi se pare superb. Pe omulețul ăla îl duce creierașul.

Am avut ocazia sa lucrez cu tinărul la Irkalla. Deși s-au lăsat de ani de zile inca are ticul de a bate in masă când sta de vorba:). Din Turnu erau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...