Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa traim!

De ceva vreme ascult asta in masina: https://sptfm.ro/ 

Stupoare, dar dau rock mai mult si mai bun decat alte posturi dedicate. Da, mai au si stiri din sport, dar rock-ul e peste medie si nu au reclame.

Acum sunt la serv si vad ca nu functioneaza "asculta live" si "player online", dar merge cu  "player local" direct in winamp. (probabil setarile de la serverul institutiei nu ii dau voie sa ruleze).

 

Enjoy!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu mai ascult. Mai acum ceva vreme erau aia de la Kamikaze, aveau emisiune acolo. Caterinca, alea alea. Nu prea se prinde el bine peste tot in Bucuresti, dar merge avand in vedere ca nici eu n-am sunet interesant pe masina. Oricum, muzica rock e mai mult decat ok.

 

Da careva cu prezenta aici?
http://www.metalhead.ro/concerte/concert-amorphis-soilwork-si-jinjer-pe-22-ianuarie-la-arenele-romane-aid139761-l-1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.11.2018 la 20:40, Metal Heart a spus:

Numele formatiei e genial

 

 

Numele trupei, versiunea lunga: Acidic Vaginal Liquid Explosion Generated By Mass Amounts Of Filthy Fecal Fisting And Sadistic Septic Syphilic Sodomy Inside The Infected Maggot Infested Womb Of A Molested Nun Dying Under The Roof Of A Burning Church While A Priest Watches And Ejaculates In Immense Perverse Pleasure Over His First Fresh Fetus

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 minutes ago, Unreal2 said:

 

Numele trupei, versiunea lunga: Acidic Vaginal Liquid Explosion Generated By Mass Amounts Of Filthy Fecal Fisting And Sadistic Septic Syphilic Sodomy Inside The Infected Maggot Infested Womb Of A Molested Nun Dying Under The Roof Of A Burning Church While A Priest Watches And Ejaculates In Immense Perverse Pleasure Over His First Fresh Fetus

 

Am bagat asta in google translate :)))))))))))))

Explozie lichidă vaginală acide generată de cantități de mâncare fistică și sfomă sadistică sapotică în interiorul infectatei viermi infectați cu o călugăriță murdară sub acoperișul unei biserici de ardere în timp ce un preot ceasuriază și ejaculează într-o imensă plăcere perversă asupra primului său proaspăt fetus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Metal Heart a spus:

Am bagat asta in google translate :)))))))))))))

Explozie lichidă vaginală acide generată de cantități de mâncare fistică și sfomă sadistică sapotică în interiorul infectatei viermi infectați cu o călugăriță murdară sub acoperișul unei biserici de ardere în timp ce un preot ceasuriază și ejaculează într-o imensă plăcere perversă asupra primului său proaspăt fetus

=))))))))))))) Imi fac tricou cu astia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noul Peste Noire. Deja "fetitele" de la Discogs au eliminat albumul de la vanzare si alti cretini "politically correct" le tot ataca site-ul celor de la Militant Zone, de unde se poate comanda albumul. Libertatea de exprimare in 2019... E black metal, doar nu e despre panselute si zana maseluta, ce mama naibii.

 

Albumul are doua parti, una black metal, traditionala si a doua, mult mai experimentala, cu influente hip-hop si trap.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.01.2019 la 14:49, dionysos a spus:

Noul Peste Noire. Deja "fetitele" de la Discogs au eliminat albumul de la vanzare si alti cretini "politically correct" le tot ataca site-ul celor de la Militant Zone, de unde se poate comanda albumul. Libertatea de exprimare in 2019... E black metal, doar nu e despre panselute si zana maseluta, ce mama naibii.

 

Albumul are doua parti, una black metal, traditionala si a doua, mult mai experimentala, cu influente hip-hop si trap.

 

 

 

 

Cand faci muzica cu mesaj, iti asumi si eventualele repercursiuni. Din cate stiu, oamenii sunt afiliati unei anumite ideologi, so... Bine, nu spun ca asta e un lucru rau.

 

Power metal pur. Niciodata nu-si pierde farmecul, daca e facut cum trebuie.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, eji nebun? Intr-adevar, suna interesant.

Primii mi-au adus aminte de astia: 

 

sunt asa...mai etno...

Oricum, e interesant cum natii care nu au niciun fel de "traditie" vis-a-vis de metal, reusesc sa scoata chestii interesante. ;)

 

...the big 4 of heavy metal...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 14.01.2019 at 9:48, Metal Heart said:

Hai ca metal mongolez nu stiu daca a pus cineva aici.

 

Au mai fost Darkestrah, din Kyrgyzstan (black metal, female vocals, pe albumele mai vechi).

Si ultimul lor album:

 

 

On 14.01.2019 at 9:48, Metal Heart said:

nu suna rau deloc baietii

 

Interesant, desi sunt mai folk-ish asa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 hours ago, ricomuerte said:

Suffocation, Belphegor si God Dethroned in Cluj pe 24 Aprilie

Suffocation, Belphegor si God Dethroned in Cluj pe 23 Aprilie

 

si MARDUK 19 april Cluj si 20 Bucale

 

YUHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

 

Trupe faine si la Rockstadt:

http://imagini3.metalhead.ro/image/1/650/0/60439597/Rockstadt-Extreme-Fest-2019-in-perioada-1-4-August.jpg

 

^ nu ma lasa minunatul forum sa introduc o imagine din URL

 

Mai multe detalii, aici:

http://www.metalhead.ro/concerte/rockstadt-extreme-fest-2019-in-perioada-1-4-august-aid139778-l-1

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • adidas unpinned this topic
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...