Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

Ca tot e iarna si nimeni nu invarte inca roata, eram curios daca sunt metalisti pe aici.

Unde se mai asculta muzici de gen prin Bucale, dar si prin tara? A, si mai am o curiozitate. Unde naiba este multimea de roackeri care popula centrul vechi acum sa zicem 10 ani +.

Este fenomenul in cadere libera? Nu de alta, dar la Helloween, in decembrie, au fost cca. 2800 de platitori. Asta din surse sigure.

Nu in ultimul rand, am ramas oleaca in urma, insensul ca nu prea mai sunt la curent cu trupe noi. Daca e ceva interesant, postati si voi un link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In Bucuresti iti recomand Boogie bar! mai sunt evenimente organizate de RTMC unde mai auzi un thrash sau un death dar in general e bazat pe old school, de la Motorhead la Priest si Pentagram. Barul e curat, ingrijit si e decorat foarte fain cu o amprenta pe ,,americana cult''. Preturi decente si oameni faini.

 

In centrul vechi ai Private Hell si Ancore, una mai bomba ca cealalta. Urla decibelii de-ti sar creierii. Sambata mai pune Lenti chiriac muzica in PH(acelasi playlist de acum 15 ani).De evitat daca n-ai chef de toti distrusii!

Mai e Harley bar, de departe cea mai mare bomba dintre toate. Aici neuronii dau cu minus. Mai e Metal Jack dar numele nu prea mai are treaba cu muzica. Barul e ok si curat dar nu prea mai ai sanse sa auzi metale.

 

Niste Domni si Fii e bazat pe punk, ska si toate celelalte sub genuri. Cam astea le stiu eu.

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e dor de Viking sau si mai vechi de Le Noire

 

+1 pt ambele. Alte vremuri.

 

La Cluj inca rezista HardClub si Flying Circus unde mai vin lautari cu necuratu' din cand in cand.

 

Anul trecut in Nov am fost la Gorgoroth si Gehenna in Flying, apoi au urmat Rotting Christ insa era deja sold-out event-ul pe cand m-am trezit eu.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa cele date de Nocturnus ar mai fi Quantic.

De cateva saptamani ma duc mai des decat de obicei in Fire, am ramas surprins cand am auzit Amon Amarth, Mastodon, astea mi le amintesc acum...ai slabut la metale, dar e ok. Mai greu cu loc la masa, iar personalul de toata jena.

 

Aa, si Student Pub, deschis non stop. Multi studenti, preturi ok la bere si mancare, muzica bunicica. E de verificat sa zicem.

Editat de iulianserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viking era fain. Sovata sau Lenoir (parca au coexistat) erau bombe cu hidrogen dar asta nu m-a impiedicat sa-mi cheltuiesc acolo alocatiie in adolescenta. :)) Ce vremuri...Mie mi-e dor de ala de la Victoriei spre Buzesti. Imi scapa numele.... Era undeva la etaj intr-o cladire veche, vizavi de Mc.

 

Quantic e mai mult restaurant. Mai e si plin de motoristi vestanti cu figuri de SOA.Doar la concerte calc acolo si o tai imediat.

 

In FIRE am vazut si eu o schimbare in bine. Am ascultat de la Tool la Primordial.

 

@Andei111 - Dap, fix acelasi playlist pe care il auzeam miercuri in Club A acum 10-15 ani.


» Post actualizat in 19 Feb 2018 10:49

In Brasov am fost in Rockstadt(primul) si mi-a placut mult.Acum nu stiu ce mai e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rockerii,metalistii...pai si'au tuns pleata,au lasat barba sa creasca ,si'au luat blugii mulati si rupti la purtare si s'au pierdut sau s'au transformat in hipsteri. Acum fac yoga, meditatii prin respiratie , asculta chinesse music si relax, se trag pe poponeata si sunt pe pace. Au invatat sa profite, sa'si faca prieteni din interes...au evoluat.

Editat de Danut Ionda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place maneaua, maneaua si dansul, dansul din buric !

E pe interneti una care danseaza din buric pe acdc, fara sonor e aproape suportabil. Diana o cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au redeschis Rockstadt in Brașov. Am trecut întâmplător vara asta. E fain tare. Locația e mare, au și terasa, iar muzichia era pe gustul meu.

Quantic- e ok doar pentru concerte. Prea multe aere de Motoristu tru:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost ultima oara anul trecut in PH. Vaaaaai, ce catastrofa! In Fire le mai scapa cate un metal greu, dar nah, acum e carciuma de stat la masa, mancat mici si baut bere. Prin Harley am mai fost, dar slabut. Mai mult de o bere, doua nu mai rezist sa beau pe acolo.

 

Cam evit barurilea astea "cu specific" in ultima vreme. Poate ca am mai si imbatranit, dar sincer m-am saturat de aceiasi betivi. Plus ca la 30 de masculi, mai vezi si cate o femela... prea miroase a bilute incinse in curciumile de gen :)

 

La Helloween cine naiba sa vina?!?! Canta acelasi lucru de 20 de ani, un fel de Iris al lor. Nu mi-au placut niciodata. Si da, dupa ce mergi pe la vreo 3-4 concerte, ai sa vezi ca sunt cam aceiasi oameni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata mai pune muzica Lenti in PH, dar e cam acelasi playlist pe care il punea acum multi ani in Club A in seara de metale. Miercurea, daca nu ma insel

 

OMG, inca mai misca Lenti? :) Bravo mah.

Pe vremuri mai aveam diverse "altercatii" muzicale cu el fie la Studio Rock fie in club A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viking era fain. Sovata sau Lenoir (parca au coexistat) erau bombe cu hidrogen dar asta nu m-a impiedicat sa-mi cheltuiesc acolo alocatiie in adolescenta. :)) Ce vremuri...Mie mi-e dor de ala de la Victoriei spre Buzesti. Imi scapa numele.... Era undeva la etaj intr-o cladire veche, vizavi de Mc.

 

Sovata si Lenoir... mhowoaaaaaa. Old school! Sovata se numea inainte So What :) La sf anilor 90 si-a schimbat denumirea.

Ala de la Victoriei spre Buzesti era Private Hell. Mama, ce ghena era si ala, dar era misto acolo, timpul parca trecea altfel. Apoi s-a mutat pe undeva pe langa Plevnei (parca) si apoi a venit in Centrul Vechi. Atmosfera n-a mai fost aceeasi ca-n Victoriei.

 

Pe vremuri mai era si Big Mamoo. Aseara am trecut pe langa el si am vazut ca inca mai avea firma sus. Mai exista asta, mai e activ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alooo, fara nasoale de Helloween, da? :)

 

Cat despre astia cu pantaloni mulati si vedere la glezna as spune eu multe, da' mi-e ca ma linseaza lumea online p-aici.:)

Pana si la mare daca te duci, tre' sa stai la Arca sa vezi toti betivanii ca sa asculti ceva bun. In rest...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaa, nu trebuie uitat Barfly de aici din Bucuresti. Daca nu ma insel, in we a fost concert Partizan acolo.

Apropo, barul asta pe unde mai e, stiu ca ultima oara era undeva in spate pe la Sfanta Vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...