Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ati vazut-o pe asta https://www.infomusic.ro/agenda/metallica-concert-romania-2019/ ?

 

La doar 9950 de lei ai ocazia sa intri pe alta usa, sa faci poza cu formatia, sa primesti un setlist cu autograf, sa bei doua bauturi si sa mananci la bufet. Plus tricou la alegere. Pentru doar 9950 de lei :))))))))))))))))) Care dintre voi se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut-o pe asta https://www.infomusic.ro/agenda/metallica-concert-romania-2019/ ?

 

La doar 9950 de lei ai ocazia sa intri pe alta usa, sa faci poza cu formatia, sa primesti un setlist cu autograf, sa bei doua bauturi si sa mananci la bufet. Plus tricou la alegere. Pentru doar 9950 de lei :))))))))))))))))) Care dintre voi se baga?

Cica-s vandute toate.

Astept si eu chenzina sa iau, dar la ieftineala. PLM, i-am vazut in '99 atunci cand a trebuit, am intrat moca pe langa depoul ala de autobuze si pe la sahisti. Mi se par exagerate preturile cand cu dublul sumei mergi la orice festival in Europa si vezi tot rockul, de ex la Download, la Grasspop...

» Post actualizat in 29 Sep 2018 08:21

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut-o pe asta https://www.infomusic.ro/agenda/metallica-concert-romania-2019/ ?

 

La doar 9950 de lei ai ocazia sa intri pe alta usa, sa faci poza cu formatia, sa primesti un setlist cu autograf, sa bei doua bauturi si sa mananci la bufet. Plus tricou la alegere. Pentru doar 9950 de lei :))))))))))))))))) Care dintre voi se baga?

 

https://www.timesnewroman.ro/monden/11-luni-de-foc-pentru-rockerii-romani-trebuie-sa-slabeasca-50-kg-ca-sa-incapa-in-tricoul-cu-metallica-din-liceu

 

metallica_tricou_prea_mic.jpg

» Post actualizat in 30 Sep 2018 08:12

Cu ocazia asta m-am uitat de curiozitate peste profilul meu de Last.fm, iar Metallica sunt pe locul 242 cu 24 de plays (dintr-un total de 737 de trupe).

 

Piesele ascultate:

- Until it Sleeps (17)

- Nothing Else Matters (3)

- Enter Sandman (1)

- Hit the LIghts (1)

- Mama Said (1)

- The Four Horsemen (1)

 

Deci da! I'm a BIG fan.

 

Btw, am cont din 2007 si am avut scrobbler-ul pe PC tot timpul ;)

» Post actualizat in 30 Sep 2018 08:17

Mno, sa pun ceva sa imi revin dupa incursiunea asta in istorie..

 

Elffor

Symphonic Black Metal/Ambient, Spain

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La ora 14:)))

 

Am revenit din concediu:((

 

Dubioasa faza cu biletele la Metallica. Cam ciudat sa se fi dat atat de repede. I-am vazut in 99, cand eram practic un copil. Primul meu concert. La sfarsitul lunii ma duc sa-i vad pe Haggard. Abia astept:)

 

Asa, in ton cu vremea de afara:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde dracu' ai fost in CO pe frigul asta?

Si nu-mi spune ca la greci, ca acolo a venit tsunami :)

 

Si eu am fost la Metallica in '99 pe Stadionul National... ala concert, frate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concediul a fost strict ca sa scap de atmosfera de birou. N-am plecat nicaieri.

 

Poate si pentru ca nu mai vazusem concerte pana atunci, intr-adevar atmosfera mi s-a parut incredibila in 99

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi amintesc ca la concertele de pe la inceputul anilor 2000 vedeai oameni apartinand doar genului respectiv... gen la Metallica erau numai rockeri, samd... La AC/DC e o multime pestrita, multi dintre cei prezenti acolo chiar n-aveau nici un dumnezeu cu genul sau cu trupele din deschidere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Maiden in 96 nu am putut intra asa ca primul serios asta a fost - Metallica in '99. Aveam 18 ani atunci. Terminam a 12.a. a fost mai ceva ca a doua venire a lui Isus pe pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Metallica 99 a fost primul concert serios. Eram clasa a 10a, sau a 11 a, nu mai stiu exact.

@Altair - in 91 aveam 8 ani:))

 

Legat de Behemoth, sa stii ca prinde la cei sub o anumita varsta, sa zicem 22-23 de ani. Versuri din ce in ce mai simplute, idem instrumentalul, le place, normal. Pai sa nu fie si ei 'rai'? :rusinica:

 

Ceva din vremurile bune, o trupa care mi-a placut mereu

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...