Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

@initiator Foarte tare topicul asta si foarte util.nu mai ascultasem multe piese care s-au postat pe aici.Multi roacari s-au insurat,alti s-au impuiat,uni si-au luat motoare,iar la final sunt unii care le au pe toate.Ideea e ca dupa toate upgrade-urile asta viata unui om se schimba si nu mai are timp sa mai asculte metale,sau prea putini.La final voi cita un clasic " DISCO NEVER ROCK FOREVER ".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In cazul meu despartirea, de fapt indepartarea de metale, a fost cauzata de nefasta. Ar merge in acest loc si moment un "Bye, Bye, Bitch, Bye, Bye!"

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RH8nfp5sD_s


» Post actualizat in 25 Feb 2018 16:20

https://www.youtube.com/watch?v=AGcAoB6dxQE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, știu că mai sunt. Glumeam și eu;).

Bun Crematory. Din câte știu nu mai activează de ceva timp, din păcate.

 

Din perioada lor de speed. Albumul asta e de-o vârstă cu mine aproximativ

 

Helloween

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drujbe pe benzina

 

» Post actualizat in 25 Feb 2018 19:43

Dacă tot suntem pe trendul misogin...Cum se face că metalistele serioase sunt nașpa? :)

Pai sa-ti zic secretul, ca sa aduci niste bunaciuni in public trebuie sa-ti faci permanent. Dovada:

 

Si un clip pe care-l stiu de la colegu bimbominkia care inca-mi da cu WTF :)) Cautarea coafurii perfecte abia incepuse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place maneaua, maneaua si dansul, dansul din buric !

si Helga :)

 

 

L.E. acum am trecut la pagina doi si am vazut ca deja se stie ca iti place Helga ... si nu intelegi nimic din rock :))

Editat de Taz Asg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blind Guardian. Nu cred ca mai au nevoie de prezentare. Video merita urmarir macar doar pentru a vedea interactiunea cu publicul

 

Valhalla!

 

https://www.youtube.com/watch?v=CZ_VFJn2kJM

 

si un Gamma Ray de pofta

 

https://www.youtube.com/watch?v=nJLvPDRKZN0&index=6&list=PLxhq6mTA3Q9wGQxcPlqSNfWgq-5CrNXjr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gamma Ray sunt faini, dar dupa ce asculti Helloween..ce rost mai are?

Si daca tot suntem in zona asta, sa nu-i uitam pe Unisonic. Pentru cei ce gusta power metal nu au nevoie de prezentare. E indeajuns sa pomenesc doar numele lui Michael Kiske.

 

 

Altair- offtopic, mor cu zile cand vad ce vinzi la semnatura:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stormwarrior, Unisonic, Gamma Ray si Helloween sunt inruditi prin Hansen si Kiske.

 

Mie imi place de Kai intr-un mod deosebit, mai rar sa vezi om bine dispus mereu ca el. In clipul pus mai devreme de mine cu Stormwarrior pe langa faptul ca are o voce fenomenala chiar si la varsta asta mai face doua chestii simultan cu cantarea, mesteca guma si zambeste ca prostul intruna. Cum dracu sa nu-mi fie simpatic?

 

Multe amintiri. Cineva a pus Coal Chamber mai devreme. I-am vazut in 1998 in deschidere la Pantera / Black Sabbath, a doua zi m-am trezit tarziu si am vazut ca mi-au ridicat masina. Cel mai scump concert ever! )

 

Andrei, cel din 2009 e tribut Motorhead cu flyscreen Snaggletooth :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca astia au concert in viitorul f apropiat la noi, merita si ei un youtube aici.

 

http://www.metalhead.ro/concerte/concert-excrementory-grindfuckers-pe-17-martie-in-quantic-aid139316-l-1

Sincer, as merge sa-i vad. Cred ca iese un halimai maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SVARTSOT

 

Una de chef..

 

"Hør! Hør!
Kvinde, kom med øl,
Kvinde, kom med kød"

 

 

Si una sa-ti piara chefu'

 

"Gud har dømt os til døden
O! Gud har dømt os til døden"

 


» Post actualizat in 26 Feb 2018 10:22

Sa incepem dimineata bine :)

 

La ora aia iti incepi tu diminetile? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la ora aia ajung la birou. Bine, programul incepe mult mai devreme, dar...shhh! :ninja:

 

Van Canto- tot nemtalai. Exclusiv cover-uri supa piese metal cunoscute a capella. Nu cred ca sunt pe gustul tuturor, dar mie mi se pare interesant ce fac

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ministry e o trupa care nu are nevoie sa fie încadrată nicăieri. Au fost în turneu anul trecut sau acum doi ani și n-am reușit să ajung. Și acum îmi pare rău. Rob Zombie s-a inspirat masiv dim ei.

 

...si care acum a luat-o razna. S-a prajit Jourgensen de la atatea camioane de droguri si a ajuns antifa, mizeria societatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam toți se prostesc la bătrânețe. :) Nu i-am urmărit ultimii ani dar poate omul vrea să vadă sânge și îi troleaza pe antifarieni.

 

 

 

...si care acum a luat-o razna. S-a prajit Jourgensen de la atatea camioane de droguri si a ajuns antifa, mizeria societatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...