Sari la conținut

SUZUKI INTRUDER VS 1400 din ‘87 -restauratia


panther_cat
 Share

Postări Recomandate

De ceva timp am intrat in posesia unui Suzuki Intruder 1500 pe care vreau sa il readuc intr o stare pe care o merita.

Pentru inceput am facut motocicleta bucatele cu exceptia motorului ( sper sa nu necesite reparatii) si vreau sa ma apuc de treaba.

Primul pas este sablarea si vopsirea in camp electrostatic a catorva elemente - cadru, rotile spitate, tobe, amortizoare. Din pacate nu cunosc un meserias asa ca daca ma puteti ajuta cu o sugestie raman recunoscator.

post-45038-0-33010000-1519560080_thumb.jpeg

post-45038-0-27665700-1519560094_thumb.jpeg

post-45038-0-64073500-1519560124_thumb.jpeg

post-45038-0-72592700-1519560135_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva e de 1400?

Sau 1360cc, mai exact?

 

Spor la treaba, sunt niste motoare extraordinare!

Ar fi de ajutor sa-ti completezi locatia la profil, sa nu te trimita lumea la meseriasi in Oradea, cand tu poate esti din Constanta...

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ceva ani eu am vopsit un rezervor si 2 jante in camp electrostatic in bv la o firma ......aratau foarte bine .....de cate ori alimentam si picura benzina pe rezervor se matuia in zona cu pricina si trebuia sa l ceruiesc .......nush de ce nu se intelegea cu benzina ........atentie la alte componenente care necesita chituire ..ca nu pot fi vopsite in camp .....inainte de vopsire tre sa te interesezi cu ce trebuie sablate piesele ...pt a ''prinde'' cat mai bine vopseaua ( alice nisip )..........pare mai ok dar cel putin in cazul meu am fost dezamagit ...sunt destule dezavantaje ulterioare (nu poti vopsi peste se pateaza usor paleta de culori restransa nu poate fi polishata se zgarie relativ usor ) vopsea clasica si lac de calitate peste ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...