Sari la conținut

Intrunirea membrilor Clubului Motoveteranilor 2018


Vali Sagis
 Share

Postări Recomandate

Anul acesta ne vom intalni din nou la Calimanesti-Caciulata.Perioada 25-27mai 2018.Preturile negociate sunt:

 

170 lei/camera dubla/noapte

127 lei/single/noapte.

 

Pretul include mic dejun si intrare la piscina.

 

Asteptam multi motoveterani sau motociclisti prieteni. Detalii la tel.0722959950 Valeriu Alexa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec sa va salut! 1 camera.


» Post actualizat in 06 Mar 2018 12:08

Si rezervati si pentru Delegatia Seniorilor Moto ( 55 - 75) : Nicon, Dan Nastase, Gigi, Bunu, Viorel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti bineveniti dvs.si Delegatia Seniorilor Moto.Pentru a rezerva trebuie sa achitati un avans de 100 lei/persoana, pentru cate zile doriti, in perioada 25-27 mai 2018.

 

Banii se vireaza sau se depun in contul IBAN al Clubului Motoveteranilor deschis la Banca Transilvania Sucursala Obor,Filiala Stefan cel Mare Bucuresti,

 

 

 

RO78BTRLRONCRT0418047301

 

Va asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pe bani, poate si un prost!".

Vali ai mai auzit " zicerile" mele si stiindu-te baiat subtire, sper ca nu te superi!

In alta ordine de idei, felicitari pentru site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pe bani, poate si un prost!".


Vali ai mai auzit " zicerile" mele si stiindu-te baiat subtire, sper ca nu te superi!


In alta ordine de idei, felicitari pentru site . Multumesc.N-am motiv sa ma supar,"zicerea"o mai folosim si noi ,mai ales Viorel...


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare smecher profesorul " baiat subtire " referitor la Vali .

Cam nimeresc zicerile sale .

Imi amintesc de Intrunirea Moto Camp de la Zetea . Din vorba in vorba aflu ca bucatarul , moto -senior -longeviv Iosif are un IJ Jupiter-4 cu atas de care vroia sa scape . Gata , a doua zi ma intorc la Odorhei si il iau . Senior Constantin zice : Ce Nicule ti s-a facut de mecanicea-la , n-ai ce face ?

...si a avut dreptate .

 

La fel si din partea mea , felicitari Vali pentru site-ul facut . Multa munca de voluntariat , dar poate ca va avea succes. Nu toti inteleg si respecta efortul facut , dar poate , poate .

 

Chiar daca imi modifica putin programul , ma inscriu si eu ( am liber doar o zi ),

Trimit imediat on-line suma de 100 lei avans pentru o camera singler pe data de 26 mai (sâmbăta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Nimic?


» Post actualizat in 22 May 2018 08:43

Bine zice neamtul " kein Organization".

Mai sunt 2 zile. Care este programul? Cand se fac excursiile moto? Cand este intalnirea, de fapt, cand vedem toti " baietii"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul se stie : " de voie" :alcy: . :crack: . Sigur vor fi discutiile privind situatia actuala a Clubului si programul actiunilor viitoare, sambata, undeva dupa micul dejun. Excursii moto ?! cui ii arde ? nu pe moto venim ? Sper sa ne revedem sanatosi, bucurosi si destinsi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am participat la multe, chiar foarte multe intalniri moto, in strainatate. Toate aveau in program, transmis prealabil pe net, excursii moto, pe categorii de dificultate, cu nominalizarea conducatorului de grup, precizari privind plecarea si sosirea, etc. La fel, se cunostea data si ora mesei comune, eveniment important al intalnirii, cand se faceau si pozele de grup. La alte intalniri erau trecute in program prezentari scurte ale unor excursii ( ocolul unor continente, etc).

La noi nu are succes organizarea. Este adevarat ca neprevazutul are farmecul lui.

 

Avand in vedere locatia, recomand excursie moto, pe forestier, la Manastirea Stanisoara. La ultima vizita acolo, staretul, batran, cu o barba impunatoare, inconjurat de vizitatori, cand a aflat ca este mai tanar decat mine a spus " ti-ai vandut sufletul diavolului sa poti merge pe motocicleta la 80 de ani".

De asemenea, se poate merge, tot pe forestier, la releu, vis a vis de Calimanesti.

 

PS: Un Kg de carne de om si un Kg de lucerna sunt compuse in proportie de 99% din aceleasi elemente. Diferenta este data de modul de organizare a acestora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul se stie : " de voie"

 

" de voie" mi-a amintit de intrunirea de la Moeciu de Sus din Mai 2011 unde cred ca a fost cea mai reușită editie .

 

... va mai amintiti ?

...................

 

Avand in vedere locatia, recomand excursie moto, pe forestier, la Manastirea Stanisoara. La ultima vizita acolo, staretul, batran, cu o barba impunatoare, inconjurat de vizitatori, cand a aflat ca este mai tanar decat mine a spus " ti-ai vandut sufletul diavolului sa poti merge pe motocicleta la 80 de ani".

De asemenea, se poate merge, tot pe forestier, la releu, vis a vis de Calimanesti.

 

 

 

 

Ar fi pacat ca prietenii motociclisti care onoreaza cu prezenta aceasta intrunire ( eu o consider mai presus decat MAN -ul deoarece aici se intalnesc adevărații veterani ai mersului pe doua roti ) , sa nu se bucure de niste momente de răgaz si reconfortare la acele minunate băi minerale si termale .

Stanisoara este o propunere excelenta si nu este departe de locatie . Niste locuri foarte frumoase de admirat dar asta duminica dupa petrecere .

 

La fel de interesant este si traseul Calimanesti -Brezoi- Transalpina - Novaci si stanga ... sau dreapta catre case .

» Post actualizat in 23 May 2018 17:05

Revăzând filmulețul , cu tristețe remarc faptul ca doi din cei prezenți la dans nu mai sunt printre noi .

 

Poate va da Dumnezeu ințelepciunea sa intelegeti ca viata asta este scurta si neprevazuta , de aceea sa lăsați din orgolii si sa va bucurati de ea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...