Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dell_ser

Cumpăr maxiscuter

Recommended Posts

Nu cred ca ai bani sa iei unul bine intretinut.

M-am gândesc la unul de 400- 600. Este cam mic ăla de 125. Dar îți mulțumesc de indicație si o apreciez.

Ptr megamotoreta, ce postare este asta? Ai tras tu concluzia citind in stele ca am sau nu bani pentru asta. Trăiește-ți viața pentru tine!

» Post actualizat in 08 Mar 2018 07:45

Este vorba de versiunea de 250.am citit mai atent. Ii trimit un mesaj sa-l vedem in we. Avea si niște poze frumoase de unde l-a luat care m-au convins

Am tras concluzia citind in topic,ca nu ai spus nimic despre pret. Si am presupus ca nu prea ai bani,ca daca aveai mentionai.

vezi aici /index.php?/topic/749632-honda-forza-250i-2006-si-altele-prin-zona-asta/page-2

recomand vanzatorul, e super de treaba si tine foarte mult la intretinerea utilajului.

Multumesc Mariusik.

Am vazut ca anuntul meu de vanzare a fost sters, fiind pericol public si nerespectand standardele.

Pretul este fix. Cel cu care l-am luat.

Cand vorbeam de 400-600 ma reffeream la cilindree.

Bugetul este de 2-3 mii. Am in calcul si o varianta noua cu un leasing pe 2-3 ani.

Prefer unul sh pentru ca nu stiu daca o sa imi fie pe plac si la sh poti sa scapi mai usor de el daca nu se potriveste La unul nou o sa fie mult mai mare pierderea.

Pentru oras 250 este tanc,dar in afara oboseste,il omori daca-i dai peste 100.

Cel de 600 in oras consuma mult si nu poti sa te strecori cu el,dar in afara zboara,e ideal.

Nu ai spus pt ce-l iei si ce marca sa fie, china, italia sau japan.

Pentru maxi eu cred ca 350-400 e cea mai buna varianta, poti merge si la drum lung cu pasager fara sa crape si isi pastreaza si mare parte din atributiile de scuter. Strict pentru oras maxi nu e grozav ca e mare si lung. Eu am unul de 400 si sunt foarte multumit de el. Cu buget de 2-3 mii te incadrezi la unul de 400 din 2007-2010 bine-intretinut, cam asa.

Vreau sa-l folosesc in oras si in we dau fuga pana la mare. Mai am un GSXR 750 care ma ajuta f bine sa ajung repede la mare. Daca si scuterul o sa ma duca frumos, o sa renunt la GSXR. Sunt inca indecis

Vreau sa-l folosesc in oras si in we dau fuga pana la mare. Mai am un GSXR 750 care ma ajuta f bine sa ajung repede la mare. Daca si scuterul o sa ma duca frumos, o sa renunt la GSXR. Sunt inca indecis

Atunci uita imediat de 250. 400 -600 e ce vrei.

250 e de "navetisti" nu de "touring", cum zicea colegul mai sus.

Pana la urma poate o conving pe mandra sa folosesca si ea scuterul si asa nu o sa mai fiu un lup singuratic.

» Post actualizat in 08 Mar 2018 10:35

voi aveti mai multa exp pe scuter si ma ajutati sa imi fac o imagine mai clara. Ma incata f tare Burgmanul de 400.

La un pret de 7000 o sa aibe o rata f mica. Trebuie sa imi dea o simulare de rata pana diseara.

Foxbat ... tu ai de 250, nu?

Apreciez sinceritatea ta. Pana la urma in cateva zile o sa fiu mai bine conectat la oferta care sa mi se potriveasca.

» Post actualizat in 08 Mar 2018 10:37

Am scos GSXR-ul la mezat dar nu sunt pe deplin convins ca trebuie sa-l dau. Pana acum am primit ceva oferte, dar nu-l eliberez ca nu sunt convins ca trebuie dat

Daca as avea de ales ce sa vand intre motoreta si maxi din punct de vedere practic si confort castiga detasat scuterul, nu mai vorbesc de costurile de exploatare ca deja il umfla rasu' pe scuter si i se urca la cap. Am Burgman 400 si o motoreta destul de tafnoasa, mai tanara decat scuterila.

Burgman-ul de 400 imi place f mult. Ai dat ture in afara orasului cu el? Se preteaza pentru ture spre mare ?

Da, am dat multe ture cu el in afara orasului. Am fost la mare cu el cu pasager si bagaje si am fost si la bulgari pentru un weekend, nici cea mai mica problema, s-a comportat exemplar, recomand. Daca ii pui si un topcase > de 40 de litri cari cu el jumate de sifonier si partea frumoasa e ca nu atarna in afara motoretei si nu te incomodeaza cu nimic.

Recomand si eu Burgman 400. Am fost pana la mare cu pasagera si bagaje in topcase plus side-case-uri textile. Singur am fost pe transfagarasan de 2 ori.

Pana la urma poate o conving pe mandra sa folosesca si ea scuterul si asa nu o sa mai fiu un lup singuratic.

» Post actualizat in 08 Mar 2018 10:35

voi aveti mai multa exp pe scuter si ma ajutati sa imi fac o imagine mai clara. Ma incata f tare Burgmanul de 400.

La un pret de 7000 o sa aibe o rata f mica. Trebuie sa imi dea o simulare de rata pana diseara.

Foxbat ... tu ai de 250, nu?

Apreciez sinceritatea ta. Pana la urma in cateva zile o sa fiu mai bine conectat la oferta care sa mi se potriveasca.

» Post actualizat in 08 Mar 2018 10:37

Am scos GSXR-ul la mezcat dar nu sunt pe deplin convins ca trebuie sa-l dau. Pana acum am primit ceva oferte, dar nu-l eliberez ca nu sunt convins ca trebuie dat

da,250 si vreo 170 kg. e super comod, de asta l-am si luat - nu pt "turing" ci pt naveta (50 % - 50 %),

M-am dat cu 650 de la honda, burgmanul de 650 (exec-ul). super treaba pt afara (200+ si vorbesc de km pe ora). dar consumul si "marimea" nu ma ajutau deloc la ce vroiam eu - consuma fix cat un motor SS.

Si am Varadero pentru rolul asta:)

daca vrei la mare si cu pasagera , clasa 600 scrie pe tine.nici pomeneala de 250. nu i rau deloc ala de 400 dar nu esti singur :) asa ca diferenta o sa fie mare.

la ce buget ai e pacat sa l arunci pe "jucarii". Bafta sa ti gasesti ce ti se potriveste.

Multumesc Foxbat!

» Post actualizat in 08 Mar 2018 12:17

Pana la urma trag spre Burgman 400 sau 650. Mai tare ma incanta 400. Postarile lui Vlad si ale lui ale lui Paulynos atarna greu in decizie.

Va multumesc pentru ajutor!

poti lua in considerare si un SW 400,doua pistoane..... userul Scarabel te poate edifica cu privire la acest model!

Burgman 400 ultimul model are design mai fain decât modelul anterior dar, din ce imi aduc aminte din lecturile intensive de pe net de acum vreun an, are spațiu de depozitare mai mic. Penultimul model (400 Abs, 2016/2017) probabil sa mai găsești nou doar în Ungaria (patrie pentru cam tot ce înseamnă Suzuki). Sau poate or avea și pe la noi...

Am văzut unul destul de ok (nu mai vechi de 2/3 ani și km puțini) la 4000 de euro zilele trecute pe hasznaltauto.hu. Mie mi-a dat cu virgula vs 7000 nou nouț în rate/leasing/pe firma. Cam greu sa găsești cu ani și km puțini, fiindcă cine le ia cam știe pt ce și nu le da repede.

Nu mai este de actualitate, dar userul @Constantin scosese la vânzare un 400 Abs anul trecut. Vezi pe la vânzări scutere (parca) și dacă îl mai are/vinde. Din ce îmi amintesc, nu rezulta din topic ca s-ar fi dat.

SW400 e monocilindru. 600 e 2L.

SilverWing-ul de 400 are motor bicilindru paralel, singurul la capacitatea asta. Este si asta o varianta.

Foarte interesant saitul asta unguresc (hasznaltauto.hu).

Au o gramada de variante acolo.

Pentru oraș burgmanul e o barca mare și greoaie.cauta sh300,people gt300.beverly 300.sunt singurele okiș pentru traficul din oras și oarecum decente extraurban

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...