Sari la conținut

Manusi moto + ecran telefon


Grigore Dolghin
 Share

Postări Recomandate

la unele telefoane ai o setare de poti folosi cu orice manusa touchul telefonului, la sony Z1 si Z5 de exemplu este acesta setare, mod manusa se cheama daca nu gresesc

Yeah, Lumia 625 avea setarea asta. Din pacate nu e la toate telefoanele - am un S6 si nu are.

» Post actualizat in 15 Mar 2018 05:55

Mersi man. Am gasit Icon Pursuit pe vreo trei site-uri de la noi (link-ul din post duce catre niste genunchiere).

 

Icon Pursuit. Folosesc eu si merge perfect. Nu sunt originale dar calitatea este foarte buna. Exact pe ASTEA le am si le recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care mai de care mai echipat, mai pregatit ca un astronaut si merge 300 km pe sezon... ce probleme ineptice..

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yeah, Lumia 625 avea setarea asta. Din pacate nu e la toate telefoanele - am un S6 si nu are.

Eu am avut numai Samsung si pot sa folosesc telefonu' cam cu orice manusa din piele mai subtire. Nu am activat nici nu mod manusa pana acum.

Din pacate pentru vara am asa ceva si nu functioneaza...

 

Am gasit lista asta cu solutii, dar nu am incercat nici una pana acum. O sa ma ocup, sa vad daca exista vreo solutie buna din astea...

https://www.pcworld.com/article/2091419/how-to-make-your-gloves-touchscreen-capable.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Icon Pursuit. Folosesc eu si merge perfect. Nu sunt originale dar calitatea este foarte buna.

Da, confirm. Le-am folosit si pe telefon Lumia 640 XL si acum pe S7 Edge. Tre' sa atingi putin mai apasat, dar functioneaza.

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bo$$ la cat sunt de sictirit imi permit sa inventez cuvinte.. cine stie poate peste cativa ani vor fi recunoscute de academie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai trei incercari sa ghicesti cam cati kilometri fac eu pe sezon cu un RT 1200 de-mi trebuie niste manusi cu care pot sa foloesc telefonul (waze + google maps) in timp ce merg.

 

Felicitari, te-ai bagat in seama. Good job.

Care mai de care mai echipat, mai pregatit ca un astronaut si merge 300 km pe sezon... ce probleme ineptice..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai trei incercari sa ghicesti cam cati kilometri fac eu pe sezon cu un RT 1200 de-mi trebuie niste manusi cu care pot sa foloesc telefonul (waze + google maps) in timp ce merg.

 

Felicitari, te-ai bagat in seama. Good job.

Sigur exista vreun scuterist care face mai multi.. si fara manusi.. Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 15 Mar 2018 05:55

Mersi man. Am gasit Icon Pursuit pe vreo trei site-uri de la noi (link-ul din post duce catre niste genunchiere).

Trebuie sa selectezi echipamentul din lista in dreapta unde scrie "Type" si alegi "Motorcycle Glove". Pretul este 15,78$ si la noi le gasesti de la 150 ron in sus.

Editat de Celentano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am luat pe astea vara trecuta, doar pentru oras. Acum sunt si la reducere din cate vad, pentru vara sunt super. Materialul acela isi face treaba, dar tin minte ca s-a cam dezlipit de pe manusa dupa cateva luni.

http://motodiscount.ro/MANUSI-ICON-RAIDEN-ARAKIS-TOUCHSCREEN-CREM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi. Icon Pursuit ramane. Ma duc la Motodiscount acusica. ;)


» Post actualizat in 15 Mar 2018 15:36
Adjudecat.
» Post actualizat in 15 Mar 2018 15:36

Merg foarte bine pe touchscreen. Da' sunt subtiri rau, nu stiu cum rezista la o tavaleala ;)

post-61130-0-71546500-1521128140_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Păi sunt mănuși de biciclete dacă mă întrebi pe mine. Sau de incepatori/entry level la enduro/cross dacă or avea ceva protecții sub cusaturile in W din poza.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum scria DeVazut_TM, acelea sunt manusi de enduro/cross.

 

Icon Pursuit sunt cele din piele, model cu perforatii (vara) si fara.

 

ATENTIE la manusile Icon Pursuit gasite pe OLX la jumatate de pret. Fake-uri din care iti scoti manutele negre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...