Sari la conținut

Thassos- minivacanta de 1 mai 2018 ?


revo
 Share

Postări Recomandate

Revo, nr meu e pe toate gardurile :crack: 0746791989

 

» Post actualizat in 10 Apr 2018 15:19

 

Man, eu plec sambata dimineata din Giurgiu, cu un grup de apropiati, seara ne cazam in Potos, hotel Potos, papica la Irene, bineinteles :cheers: . Cred ca stau o saptamana. Na ca am zis tot :hug:

o intrunire moto national romaneasca nu ai face pe THASSOS.... dar sa ti umpli

burta de calamar te duci😂😂😂😂😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Inteleg ca la Irene e punctul de intalnire, in rest fiecare isi vede de drum si program. Am crezut ca se formeaza un grup mai mare, gen intalnire intre prieteni.

M-am uitat pe booking, vad preturi intre 40 si 80 euro / noapte, dupa preferinte si stele, ceea ce este inca decent, fata de obraznicia din vara (tot noi i-am invatat rau). Inca stau si reflectez ce-as putea face 3 zile pe insula, tinand cont de faptul ca am mai fost de atatea ori si baia in mare se exclude. Poate primesc niste argumente sa ma hotarasc, ca daca ajung sa petrec timpul in doi, nu cred ca e cazul sa ma duc taman in Thassos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem oarecum atipici.

Mergem singuri (pasageră), repede, 6-7 ore cu totul până la Keramoti și ne-am rezervat la Royal Paradise.

da .. dar de mancat si baut tot la Oti veniti......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar m-am enervat cu astia.

nu e normal in cocina de thassos sa coste cat pe coasta de azur. mai bine ma duc la menton sau nisa.




Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-i luna august, daca vrei nervi adevarati. Cum vorbeam saptamana trecuta, e consecinta lipsei de exigenta a turistului roman, care da nota 10 si plateste fara sa clipeasca pt niste cotete numite studiouri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste nenorociti grecii astia, sa ia pielea de pe niste amarati posesori de B, GT si GTL, sa nu mai ai bani nici de benzina.. X-(

mai luigi nu e corecta judecata asta, e din aceeasi familie cu aia ca daca ai bani sa cumperi nu stiu ce masina nu ar trebui sa te intereseze cat consuma. pe oricine nu fura banii il intereseaza, chiar si strict ethnic. la fel si cu astia, chiar daca te lasi jefuit, nu se poate sa nu faci comparatii, daca ai termen de comparatie. cum zicea tex, romanii sunt de vina, platesc usor si se minuneaza la orice. frate, nu asa stau lucrurile, oricine trebuie sa caste ochii ce plateste, pe ce plateste si in general sa nu permita, din postura de comparator, excese. asta ce fac grecii sunt excese, jaf. eu cu unii pe acolo m-am imprietenit, chelalaie de foame dar te ard de nu te vezi.

» Post actualizat in 11 Apr 2018 04:01

Nu.

Mulți au evitat anul trecut turcia si Thassos a fost varianta comodă de plajă.

Lucrurile vor intra în normal.

da vezi sa nu. asta e normalul lor. merg in grecia de peste 20 de ani anual, si de mai multe ori pe an. mereu am platit la 4* cat in Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa mai astept cateva zile pina sa iau o decizie. Doru sustine ca toata Romania motociclistica va fi in Thassos, din cate vad pina acum, ma indoiesc.

Daca ma lamuresc ca e rost de distractie in grup, vin fara discutie. Pe mancare si bautura nu dau 2 bani, nu consider ca e un argument, cel putin pt mine.

Daca insa e vorba de excursie solitara, prefer sa aleg alta destinatie, ca Thassos-ul e deja fumat. Poate ma lamureste Gospodarul ce face 1 saptamana intreaga in luna aprilie in Thassos, ca mie nu-mi pica fisa.

Astept deci incurajari si indemnuri, daca este cazul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica pe 28 se da startu'...asa o soptit o pasarica de pe gard :P

Shhhhh! :tomato:

 

Or sa fie multi romani prin zona. Noi o sa plecam cativa pe 28 de dimineata si ramanem pe continet. Undeva mai incolo putin de Kavala. Dar duminica, daca ziceti ca e berea rece la Irene, as trece sa va salut :). Desi nici mielul de sus de la Theologos nu-i tocmai de ratat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa mai astept cateva zile pina sa iau o decizie. Doru sustine ca toata Romania motociclistica va fi in Thassos, din cate vad pina acum, ma indoiesc.

Daca ma lamuresc ca e rost de distractie in grup, vin fara discutie. Pe mancare si bautura nu dau 2 bani, nu consider ca e un argument, cel putin pt mine.

Daca insa e vorba de excursie solitara, prefer sa aleg alta destinatie, ca Thassos-ul e deja fumat. Poate ma lamureste Gospodarul ce face 1 saptamana intreaga in luna aprilie in Thassos, ca mie nu-mi pica fisa.

Astept deci incurajari si indemnuri, daca este cazul

 

mai greu cu grupul. dupa ce ca se formeaza cu greutate, sunt multi plini de vome si ba---ni. cu ani in urma nimeni nu era interest de nimic decat de plimbare. acum au (alte) interese. daca ai nevasta apta de calatorie incarc-o si mergeti unde va place. eu cel mai mult am umblat cu nevasta-ma, in grup ma cam enervam, ba se mergea prea incet, ba prea repede, ba se opreau sa se pi--e ba sa fumeze din peco in peco. ma refer la drumuri lungi nu de veliko. cel mai tare ma enerva cand se sculau tarziu si la 9 seara ajungeam sa cautam hotel cine stie unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai greu cu grupul. dupa ce ca se formeaza cu greutate, sunt multi plini de vome si ba---ni. cu ani in urma nimeni nu era interest de nimic decat de plimbare. acum au (alte) interese. daca ai nevasta apta de calatorie incarc-o si mergeti unde va place. eu cel mai mult am umblat cu nevasta-ma, in grup ma cam enervam, ba se mergea prea incet, ba prea repede, ba se opreau sa se pi--e ba sa fumeze din peco in peco. ma refer la drumuri lungi nu de veliko. cel mai tare ma enerva cand se sculau tarziu si la 9 seara ajungeam sa cautam hotel cine stie unde.

like

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

M-am uitat pe prognoza meteo, am impresia ca in Thassos vremea de 1 mai este cam ca la noi pe litoral: semnificativ mai frig decat pe continent si destul de vantos. Intrebare pentru cei care ati mai fost atat de devreme, asa e sau nu?

In alta ordine de idei, observ ca nu mai misca nimic pe aici, asa ca trag concluzia ca fiecare isi vede linistit de treaba lui, ceea ce o sa fac si eu. In lipsa altor noutati, ma pregatesc sa caut si alte posibile noi destinatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am hotarat: vineri la pranz merg pina la Arbanasi, sambata in Halkidiki, ca n-am mai fost pina acum. Cazare in Afytos, apoi duminica tur Kassandra, luni tur Sythonia, marti acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna alegere! Kassandra e prea comerciala (dupa gustul meu). Acorda mai mult timp Sythoniei, e mai misto decat Thassos, mai ales pe partea dinspre Athos. Coboara in golfuri, vei fi incantat. Cauta taverna si plaja "Five steps on the sand", pe malul marii in zona Sikia. Cea mai buna taverna din Grecia!

La intoarcere, tine traseul Ouranoupoli-ierisos-stratoni-olimpiada-stavros-kavala.

Distractie placuta! Te insoteam, dar merg in Thassos cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...