Sari la conținut

TURCIA 2018 25.05 2018 - 03.06.2018


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Impreuna cu ManuelKtm am planuit o iesire spre o zona putin mai calda. Am vizat partea de litoral a Marii Negre si trei obiective din patrimonial Unesco.


» Post actualizat in 29 Mar 2018 17:57

Ziua1: buc-sile. cam 700km

Ziua2: sile-zonguldak. aprox. 260km

Ziua3: zonguldak-sinop. cam 400km

Ziua4:sinop-safranbolu. aprox.300km

Ziua5:safranbolu-bogazkale. cam310km

Ziua6:bogazkale-ankara. 200km

Ziua7:ankara-cumalikzik. 400km

Ziua8:cumalikzik-istanbul. 240km

Ziua9:istanbul

Ziua10: Istanbul-bucuresti. 600km


» Post actualizat in 29 Mar 2018 17:59

De mentionat ca traseul nu este batut in cuie. Poate suporta modificari la cererea participantilor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce buna este o duba sa o ai la indemana cateodata

» Post actualizat in 30 Mar 2018 11:21

In alta ordine de idei o sa fie si ziua zero, joi 24.06.2018. Plecarea dupa amiaza pe la ora 16 cu oprire in veliko tarnovo sau shumen (in functie de ce traseu alegem prin bulgaria ). Asta ca sa scurtam putin din km primei zile !!!

» Post actualizat in 30 Mar 2018 11:26

Cine nu poate pleca joi d.a. se scoala vineri mai devreme si facem jonctiunea in veliko sau schumen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In postarea cu numarul doi manuelktm a facut vorbire de obiectivele turei. Locatii din patrimoniul Unesco !!!


» Post actualizat in 31 Mar 2018 08:18

Si la partea cu experienta ce nu intelegi ???


» Post actualizat in 31 Mar 2018 08:27

Dar daca vrei poti face tu o propunere de cum ti.ai dori sa arate tripul. Pe zile, kilometri, obiective de vizitat, s.a.m.d.


» Post actualizat in 31 Mar 2018 08:28

Daca place mergem pe mana ta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva, pe telefon, nu vazusem al doilea post. Intr-adevar, ma gandeam ca se poate optimiza, dar depinde de cat timp vrei sau poti sa petreci jos de pe motocicleta.

 

Si eu am ceva planuri de Turcia anul asta, dar pe un traseu diferit si care nu este finalizat. Nu stiu ce sa zic...

 

Altfel am facut si eu 880 km intr-o zi, nu pot sa spun ca ma bucura lucrul asta sau ca imi doresc sa merg numai asa. :)

Editat de razvano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Va rog ajutati-ma cu o informatie: am citit pe net (wiki, asa ca nu pot sa ma bazez 100% pe asta) ca autostrada O2 in Istanbul si podul Fatih Sultan Mehmet in directia Asia - Europa ar fi fara taxa. Este corecta informatia? Vreau sa fac o tura in Turcia de 1 mai si parca n-as vrea sa aud sirenele sunand in urma mea :)

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Va rog ajutati-ma cu o informatie: am citit pe net (wiki, asa ca nu pot sa ma bazez 100% pe asta) ca autostrada O2 in Istanbul si podul Fatih Sultan Mehmet in directia Asia - Europa ar fi fara taxa. Este corecta informatia? Vreau sa fac o tura in Turcia de 1 mai si parca n-as vrea sa aud sirenele sunand in urma mea :)

Multumesc!

daca te referi la ultimul

pod construit ESTE CU TAXA !!!

 

 

daca nu e asta ce intrebi tu atunci NU L RATA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te referi la ultimul

pod construit ESTE CU TAXA !!!

 

 

daca nu e asta ce intrebi tu atunci NU L RATA!!!

 

Nu, asta din link este Yavuz Sultan Selim, cel dinspre Marea Neagra, de pe autostrada O6. Eu ma refeream la cel din mijloc, de pe Istanbul outer ring road (O2).

In orice caz, multumesc pentru recomandare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razzvan. Nu iti mai face problem. Treci ca o boare pe la ogs sau kgs. Or sa sune alarmele in draci dar tu o sa te faci ca nu le.ai auzit. Noi procedam asa mereu !!!


» Post actualizat in 04 Apr 2018 07:22

In caz ca te alearga si prinde polisul adu.le aminte de sabia lui Stefan cel Mare si de povetele lui Mircea cel Batran !!!


» Post actualizat in 04 Apr 2018 07:25

Acum ceva ani niste colegi motociclisti foarte curajosi au insistat sa isi achite trecerea. Alarma a sunat si la ei care platisera si la noi care nu achitasem !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a găsit pe mine cumințenia și am vrut să-mi iau permis din ăla de trecere, la motor.

Am oprit în toate locurile (vreo 4) pe autostradă să-mi iau, aveau de mașini peste tot, de motoare nu.

De 3 ani trec așa, cu drăciile piuind.

 

Este drept ca acum vreo 5 ani am găsit la un ghișeu PTT, (poșta lor, foarte aglomerate) si am luat, (a durat 30 de minute până a scris toate datele din talon turcul ăla plictisit) am pus 30 de lire pe el și gata.

M-a ținut 2 ani.

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi recomandat ca traseul pe coasta sa fie facut pe banda de langa mal, altfel nu vezi mare lucru. Cert e ca ai cu totul alta priveliste, si nici nu ai soarele in fata. Adica sensul pe coasta sa fie de la Est spre Vest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Inseamna ca toti stalpii transversali care citeau vigneta au devenit si radar. Devine din ce in ce mai putin atractiva aceasta Bulgarie.

Adio recorduri de viteza, la revedere Thassos in 6 ore.

Cam ce sume au amenzile si pt ce viteze?

Editat de textex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Vlad. Amenda este de 100 leva sau 52 euro.Am mers cu 80 pe zona de 50

» Post actualizat in 21 Apr 2018 07:47

Problema este ca vin si de pe drumuri nationale care au limita de 90. Cristi a mers cu 110 cu masina in 2016. ale mele sunt din august 2017

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mașina sau motoru'? Important.

Din ce tin minte, la stalpii aia de control trafic, au radar inductiv.

Băgat în asfalt.

Teoretic, il vezi, franezi si treci cu viteza legala.

Daca poza este din fata, nici nu franezi.

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...