Jump to content
Sign in to follow this  
riderontornadoes

Accident iuliu maniu 31 Martie 2018

Recommended Posts

Opelul circula pe iuliu maniu, drumul cu prioritate. Inca nu se stie ce culoare avea la semafor, dar prietena soferului, un pustiulica de 55 de kile se jura ca a trecut pe verde. Riderul era in masina smurd posibil picior rupt, soferul opelului era si El in stare de soc.

post-22020-0-61910700-1522513522_thumb.jpg

post-22020-0-54379100-1522513549_thumb.jpg

post-22020-0-47825300-1522513570_thumb.jpg

post-22020-0-92761600-1522513587_thumb.jpg

post-22020-0-31111600-1522513604_thumb.jpg

..., dar prietena soferului, un pustiulica de 55 de kile ...

WTF? Pomohaci sindrom?

Încă era acolo acum 10 minute.

Edited by gxgik

Va salut.

Eu sunt riderul. Veneam dinspre A1 si la verde am facut sranga sa intru pe srt. Dreptatii. Masine era pe rosu full.

Am fractura deschisa la ambele oase. Am fost operat azi noapte si am cateva fiare bagate in picior. Mi-au scurtat piciorul cu vreo 3 cm. Ancheta e in desfasurare, dar am prezentat filmele si tot ce era de prezentat. Va tin la curent can o sa pot. Se pare ca am terminat-o cu mobrismul.

Toate cele bune.

Imi pare rau sa aud asa ceva, iti urez sa te recuperezi cat mai bine dupa acest accident si pe cat se poate sa revii la forma initiala.

_

Cred ca mai poate fi luat in calcul sindromul Opel. Nu generalizez ca toti soferii de Opel sunt la fel, dar cei mai multi au probleme grave legate de legislatia rutiera. Urmariti in trafic marca asta si veti observa stilul de condus. De la o vreme fac o statistica legata de accidente in care sunt implicate masinile Opel si mi se confirma ipoteza tot mai mult.

Va salut.

Eu sunt riderul. Veneam dinspre A1 si la verde am facut sranga sa intru pe srt. Dreptatii. Masine era pe rosu full.

Am fractura deschisa la ambele oase. Am fost operat azi noapte si am cateva fiare bagate in picior. Mi-au scurtat piciorul cu vreo 3 cm. Ancheta e in desfasurare, dar am prezentat filmele si tot ce era de prezentat. Va tin la curent can o sa pot. Se pare ca am terminat-o cu mobrismul.

Toate cele bune.

Recuperare usoara!

Trecutul pe rosu a devenit sport national.

mai rau sunt soferii de Logan rosu !

Păi şi cum rămâne cu marca Pejo condusă de fomei??

» Post actualizat in 01 Apr 2018 10:14

Se pare ca am terminat-o cu mobrismul.

Recuperare uşoară ! Municipal?

Radule,toate cele bune.:)

Te pot ajuta cu ceva?

Va salut.

Toate cele bune.

'Ai de plm... da un semn daca ai nevoie de ceva (o punga de portocale, o ciocolata, o vorba buna, o vizita la spital, ceva)

Ce ai pana la urma, tibie + peroneu?

Sambata si duminica e jale, ies pe sosea toti limbricii, adica soferii de duminica cum li se mai spune.

Va multumesc pentru ganduri. Da, municipal. Ambele oase rupte cu fractura deschisa. Multe schije de os astfel incat au fost nevoiti sa mai taie pentru a le putea uni. Orcum, sunt lipite pe 1/3, iar 2/3 trebuie sa secrete organismul substanta osoasa. E mult lume pe langa mine, dar daca am nevoie, spun.

Va multumesc inca o data. Acum e critic sa nu apara infectii, mai les ca lipseste si niste piele. La chirurgie plastica o sa intru peste cateva zile.

imi pare rau sa citesc asemenea vesti, pasagera ta cum e? daca ai nevoie de ceva ...

Off Radule, erai la 100 metri de casa! Sa dea Domnul sa te faci repede bine, asta este cel mai important!

Imi amintesc de accidentul meu din 2008, identic.

Ai ceva martori? Pastreaza legatura cu ei, in perspectiva unui proces te vor ajuta foarte mult!

Bafta si daca ai nevoie de ajutor ne anunti.

Multumesc de ganduri. Da, fix 100 m. Ea e bine. Are doar o vanataie dar e ok.

Martori am, am numerele lor de tel. Am si inregistrarea depe camera.

O s- scot cumva la capat. Sper sa nu se complice cu infectii, deci primele 3-4 zile sunt critice.

Merci de suport si aveti grija de voi.

Eu nu inteleg de unde veneai. Ai facut stanga la scuar? Pai in cazul asta aveati verde amandoi. Trebuia sa ii dai de dreapta..?

Intersectia e semaforizata, ai banda pentru stanga cu semafor pentru stanga, ai verde stanga cei pe directia inainte au rosu

Va salut.

Toate cele bune.

Fractura cum s-a produs? Din lovitura masinii, ti-a prins piciorul?

Inca de cind am intrat in lumea motociclistilor, dupa maxim 2 ani mi am dat seama ca choppere-le sint cele mai periculoase moto pt integritatea picioarelor. Am spus ulterior multor doritori, incepatori sa evite cu orice pret acest gen de moto. Multi cunoscuti la Arc sau pe aiurea au patit-o, la un impact cu o masina au ramas luni de zile in cirje. Nu prea ai cum sa te salti instinctiv in scarite si sa sari de pe moto, picioarele sint in fata si preiau toata forta impactului. A nu se interpreta ca daca era pe R1 scapa neatins.

Am doi prieteni carora picioarele le.au fost prinse... unul era pe un Nuda, celalalt pe un TDM. Amandoi au fost inapoi in sa dupa un an de zile. Cand te ia dintr.o parte, nu mai conteaza tipul motorului.

Deci inca mai sant fani ai filmelor de la Bollywood cu eroi locali care sar de pe motociclete ...

Radu, vei reveni cu siguranță la motociclete, e doar o chestiune de timp, fii sigur de asta! Daca ai nevoie de sânge, scrie aici. Însănătoșire grabnică, toate cele bune!