Jump to content

Accident iuliu maniu 31 Martie 2018

Recommended Posts

Radule, fă-te bine! Că mai urci sau nu în șa, asta-i mai puțin important! Important e că n-a fost mai rău! Cînd ajungi la recuperare, dă-mi un semn, îți las numărul în privat. Cu siguranță îți voi putea da măcar un sfat...

• Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da. Intre masina si moto.

Salutare Radu,recuperare rapidă și fără complicații! Stau la scara 5 dar nu am apucat să vorbim... Dacă ai nevoie de ceva, spune și găsim o soluție. Am văzut azi motorul lovit și apoi mi-a trimis un vecin 2-3 poze de la accident... Păcat, mare păcat! Hai să fim optimiști și să ne vedem la o bere cât mai repede ;)

Nu imi zice ca motorul era cel care statea pe cealalta strada paralela cu dreptatii intr-un intrand de bloc cu husa de la louis pe el. Il vedeam zilnic in drum spre metrou...iarna, evident :)

Edited by misionaru

Da. Intre masina si moto.

Iti dau un sfat care de fapt nu vine direct de la mine. Am un vecin care a avut un accident de munca si si-a rupt piciorul la fel ca tine (dubla fractura deschisa). Imi povestea atunci ce si cum cu necazul iar una dintre chestii era faptul ca trebuie sa asculti 100% indicatiile doctorului si sub nici o forma sa nu calci cu acel picior pana nu iti spune doctorul. Zicea ca la un moment dat impulsul sa calci cu acel picior este imens (plictiseala, instinct, frustrare) si e foarte greu de trecut peste acele momente daca nu esti atent cu tine. Cat a fost internat a vazut cazuri de pacienti care au calcat cu piciorul fara sa aiba voie si s-au intors in spital cu probleme grave: fractura desprinsa, infectii cauzate de ruptura noua si cel mai grav era faptul ca ramaneau cu sechele.

Vazand acele cazuri si-a dat seama ca nu trebuie sa iasa din cuvantul doctorului si a respectat toate indicatiile. Urmarea a fost ca s-a recuperat 100% iar daca ar fi fost motociclist ar fi putut reveni in sa fara probleme daca si-ar fi dorit.

Asa ca ai grija la ce zice doctorul si insanatosire grabnica!

@ petre: o sa ascult. Si mie mi-e frica de infectii and shit. Deja stiu ca o sa trag mult daca totul merge bine, deci nu vreau sa lingesc perioada. Multumesc de sfaturi.

@ Xael : am vorbit pe PM. Vedem ce si cum...

Insanatosire grabnica ! Nu ne cunoastem , dar esti la rubrica "OK" printre cei de pe forum... Sanatate !

fiecare intelege cum ii place

Colegul era ironic...Descrierea rider-ului trebuia pusa intre paranteze,nu dupa virgula...

Multumesc pentru aprecieri. Sunt convins ca o sa fie bine. Si voi sa aveti grija de voi si drumuri bune.

Soferul poa sa aibe si 20 de kile ud. Cand calca pedala, la masa lui se adauga si masa masinii. :P

Insanatosire grabnica. Poate sunt eu prea empatic dar cand citesc din astea ...

Crezi ca ai fi putut face ceva altfel sa eviti nefericitul eveniment?

El nu,parintii boului ala da,sa foloseasca prezervativ...

Am doi prieteni carora picioarele le.au fost prinse... unul era pe un Nuda, celalalt pe un TDM. Amandoi au fost inapoi in sa dupa un an de zile. Cand te ia dintr.o parte, nu mai conteaza tipul motorului.

Boxer. ;)

@The_Sin_Eater, recuperare rapida si fara complicatii!

Ba Radule,

Intrai si eu sa vad pe la accidente...si cand vad chopperu asta...si de la distanta...zic doamne sa nu fie Radu.

Citesc prin comentarii si vad ca tu esti :(.

Imi pare rau si sa te recuperezi usor.

Vamultumesc mult pentru cuvintele frumoase si pentru grija. Da, a picat pe mine. In ceea ce priveste daca puteam sa fa ceva, probabil trebuia sa ma mai asigur o dat din dreapta desi eram pe rosu. Asa cum am zis, erau 2 masini oprite la semafor. Una pe banda 1 si alte pe 3. Asta avenit din spatele lor pe banda 2. Eu m-am uitat o data si apoi ma uitam la cei din fata si la cum sa iau virajul.

In fine...ce a fost, a fost. Important e sa-mi revin si vad dupa.

Multa sanatate ... asa a patit-o si kriminal.. lovitura din lateral cu piciorul prins dar uite ca motocicleste, fii optimist. Se pare ca e accident de primavara...

Are macar asigurare la o firma ok?