Jump to content

domnul de la unimotors

Recommended Posts

Pe numele lui Constantin, fac comanda de piese plus uleiuri pentru un atv (termen de livrare 2 saptamani, au venit in 3 saptamani), imi trimite coletul si observ ca imi lipseste 1L ulei de transmisie, bun, fiind seara ii dau mesaj individului si ii spun sa remedieze problema, imi da mesaj ca isi cere scuze bla, bla, primesc colet dupa inca 3 zile de asteptare, bucuros il desfac si observ o frumoasa sticla de 1L de motul 5100. L-am sunat nu a raspuns, astept sa ma sune el. Dupa ce ii fac comanda de piese in valoare de 1500lei putea sa aiba bunavointa sa se uite daca sunt toate in colet. Asta numasc eu jeg de om, dupa primul msg putea sa ma sune sa clarificam problema daca nu a inteles msg.

Am sa incerc sa il sun mai insistent astazi sa ii explic niste probleme in legatura cu mama lui.

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:eek:esti prea agresiv in exprimare, cine stie ce sa intamplat, poate fi o greseala neintentionata.

uita-te la locatie.Radauti.

A gresit o data cand nu a pus uleiul in colet, erau 2 L de ulei de transmisiepe comand, cum a spus a ajuns doar 1, pai nu ai bunul simt sa te uiti a 2-a oara sa nu mai faci o greseala? Sau pune dracu mana pe tel si suna, sau macar raspunde. Clientul isi asteapta atv-ul, acuma eu trebuie sa merg pe la magazine sa imi bat capul sa iau alt litru de ulei, cand de fapt l-am platit si trebuia sa il am. Nu e problema de bani e 65lei litru, e problema de principiu. Am avut rabdare sa se rezolve problema, dar mie mi se pare ca e lipsa totala de interes, gen dal in pl-m cu uleiul lui cu tot, asa merge treaba in tara asta durere in maciuca.

"Jegul" nu exista numai acolo. Am avut parte de-o "intamplare" de acest gen si eu de curand. Simplu, sunt vanzatori care nu sunt interesati sa vanda. De astia ne lovim din pacate cam peste tot. Cine lucreaza in vanzari si nu are un vanzator bun sa isi cumpere unul. Va mai trece mult timp pana cand patronii romani vor ințelege ca vanzatorii nu sunt doar niste simpli angajati, ci reprezinta imaginea companiei in fata clientilor.

"Jegul" nu exista numai acolo. Am avut parte de-o "intamplare" de acest gen si eu de curand. Simplu, sunt vanzatori care nu sunt interesati sa vanda. De astia ne lovim din pacate cam peste tot. Cine lucreaza in vanzari si nu are un vanzator bun sa isi cumpere unul. Va mai trece mult timp pana cand patronii romani vor ințelege ca vanzatorii nu sunt doar niste simpli angajati, ci reprezinta imaginea companiei in fata clientilor.

Absolut corect, dar tin sa mentionez ca nu tine ideea cu, cat este platit vanzatorul ci pur si simplu de OM dar inca odata se intampla si nu este obligatoriu rea vointa.

Buna ziua stimate client,
pe factura dvs. erau trecuti 2 litri Motul 5100 10w50, din care 1 litru s-a livrat cu prima comanda iar al 2-lea litru gratuit dupa ce ne-ati semnalat greseala.

Nu intelegem nemultumirea dvs. cu privire la modul in care noi am remediat greseala.

De altfel, comanda dvs. a fost inregistrata:
6530 - 2018-02-19 15:39:50

s-a facturat respectiv expediat:
Serie F Numar 5786 UNIFORM SRL Data 23.02.2018 Scadent la 23.02.2018

si s-a livrat, cu AWB 2054806050003:
Ultimul status al expeditiei: livrat in data 24.02.2018 11:43

Cateva concluzii:

- valoarea comenzii a fost de 1013 lei si nu 1500 lei
- am remediat greseala cat de repede am putut, fara costuri suplimentare pentru dvs.
- comanda a durat 5 zile, si nu 3 saptamani cum sustineti dvs.

Ne pare rau ca nu ne-am ridicat la asteptarile dvs. iar eu, Constantin "jegul de la Unimotors", va urez Sarbatori Fericite!

imi trimite coletul si observ ca imi lipseste 1L ulei de transmisie, bun, fiind seara ii dau mesaj individului si ii spun sa remedieze problema, imi da mesaj ca isi cere scuze bla, bla, primesc colet dupa inca 3 zile de asteptare, bucuros il desfac si observ o frumoasa sticla de 1L de motul 5100.

O mica diferenta.

Ne pare rau ca nu ne-am ridicat la asteptarile dvs. iar eu, Constantin "jegul de la Unimotors", va urez Sarbatori Fericite!

Domnu' C-tin, până să postați aici, pe forum, ați încercat să-l sunați înapoi pe om, sa lămuriti situația?

nu-nteleg de ce dati in scris tot ce va trece prin cap

dati la pace ca-i frumos afara si 'maine e pastele

...sau a fost ... :P

dati la pace ca-i frumos afara si 'maine e pastele

...sau a fost ... :P

'Maine a fost pastele?

ati observat un trend general caracteristic al topicurilor de genul "plangere" pe acest forum?

ceva gen:

„E adevărat că lui Ivan Ivanovici i s-a dat drept premiu o Volgă?“, iar Radio Erevan îi raspunde: „Da, e adevărat! Cu două mici precizări: nu era o Volgă, ci o bicicletă, şi nu i s-a dat, ci i s-a luat!“

realitatea nu e aproape niciodata conforma cu "plangerea"... :lol:

'Maine a fost pastele?

Alea catolice si crestin-ortodoxe-s cam diferite...

Se refera la ala catolic.

Captain obvious strikes again ;)

» Post actualizat in 05 Apr 2018 08:46

Alea catolice si crestin-ortodoxe-s cam diferite...

Altul ...... :-L

O mica diferenta.

O mare diferenta.

» Post actualizat in 05 Apr 2018 08:56

Buna ziua stimate client,

pe factura dvs. erau trecuti 2 litri Motul 5100 10w50, din care 1 litru s-a livrat cu prima comanda iar al 2-lea litru gratuit dupa ce ne-ati semnalat greseala.

Nu intelegem nemultumirea dvs. cu privire la modul in care noi am remediat greseala.

De altfel, comanda dvs. a fost inregistrata:

6530 - 2018-02-19 15:39:50

s-a facturat respectiv expediat:

Serie F Numar 5786 UNIFORM SRL Data 23.02.2018 Scadent la 23.02.2018

si s-a livrat, cu AWB 2054806050003:

Ultimul status al expeditiei: livrat in data 24.02.2018 11:43

Cateva concluzii:

- valoarea comenzii a fost de 1013 lei si nu 1500 lei

- am remediat greseala cat de repede am putut, fara costuri suplimentare pentru dvs.

- comanda a durat 5 zile, si nu 3 saptamani cum sustineti dvs.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +20 000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook

BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +17000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.

• Create New...