Sari la conținut

pipera, porsche nord 11.04 10:00


einstein1984
 Share

Postări Recomandate

Bine ca acum politia poate sa dea amenda daca depasesti limita de viteza cu 10+ 2km. Pana la Giurgiu cred am intalnit 4 radare mobile si alte doua fixe la boscheti, la umbra. Doua masini au intors pe dubla continua, chiar in fata politiei dar nah, ei erau doar pe radar si atat.

Principalul vinovat este Politia care, desi stie punctele cu probleme, n-au depasit stadiul de boschetari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ia pe sira spinarii cand vezi cat de expus esti... De acord cu avantajele experientei la volan, ai mai mari sanse sa prevezi ce poate face celalalt.

Altfel, inteleg ca cel de pe scuter avea o casca tip brain-cap. Daca e adevarat, nu pot sa nu ma gandesc ce sanse ar fi avut cu un full-face decent. Dar ce sa mai comentam, Dumnezeu sa-l ierte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a aruncat de pe scuter si a lovit cu fata masina (open face cel mult casca, nu parea brain cap ca avea viziera poate se vede in vreo poza mai sus). Usa spate e usor deformata.... De aia nu port open face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa opinia mea, municipalitatea / municipalitatile ar trebui sa faca un efort financiar REPEDE si sa comande (si plateasca cand e gata lucrarea) separatoare de sens de beton pe tot ce inseamna min 2+ 2 benzi (2 benzi pe sens). Am cosntatat ca incidenta accidentelor pe aceste artere rutiere este mai frecventa.

 

Ma contram in toamna cu o cornuta din asta *intelectuala pe tema gardului nou de pe Colentina. Era foarte suparata ca nu mai putea face stanga pe Colentina din cauza gardului, desi chiar si inainte era indicator "obligatoriu dreapta" pe unde iesea ea. Eu ii explicam ca trece 6 benzi si 2 linii de tramvai sa ajunga unde are ea treaba si orice se poate intampla in timpul asta, ea imi explica ca se asigura bine de fiecare data si ca nu are ea timp sa stea in aglomeratie pe stradute in fiecare dimineata. Una din asta te omoara intr-o zi si apoi sare in sus ca mortul e de vina deoarece venea racheta spre ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am aflat ca victima este un prieten.

 

Au ramas in urma doi copii la o varsta mult prea frageda.

 

Si toate astea din cauza unui iresponsabil caruia i-a fost lene sa mai mearga 200 m cu masina sa intoarca pe unde avea voie si o putea face in siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am aflat ca victima este un prieten.

 

Au ramas in urma doi copii la o varsta mult prea frageda.

 

Si toate astea din cauza unui iresponsabil caruia i-a fost lene sa mai mearga 200 m cu masina sa intoarca pe unde avea voie si o putea face in siguranta.

Condoleante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu dacă mai contează, sunt pe un grup de Facebook mai dubios și acolo a pus cineva filmarea la câteva secunde după accident, înainte sa apuce sa se dea jos din mașină vinovatul. După ce se da jos verifica mașina, nu se apropie niciunul (2 în mașină) de riderul de pe jos.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante!

 

Parca inceputul asta de sezon e mult mai dur ca precedentul. Si ma refer doar la cazurile de care citim aici.

 

condoleante. Cred ca daca culca scuteru si se ducea cu el scapa, motoreta nu a lovit masina!

Aici e cam periculos ce zici, si stii de ce?

 

Tot dintre cei care dau sfaturi se vor gasi sa zica ca un cauciuc franeaza mai bine ca plasticul. Deci daca o culca si murea? Ati fi zis ca de ce a culcat-o...rau asa, rau asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu dacă mai contează, sunt pe un grup de Facebook mai dubios și acolo a pus cineva filmarea la câteva secunde după accident, înainte sa apuce sa se dea jos din mașină vinovatul. După ce se da jos verifica mașina, nu se apropie niciunul (2 în mașină) de riderul de pe jos.

Cei doi au actionat perfect normal avand in vedere ca sunt romani. Au reactionat egoist si individualist.

Acuma 2 luni ma aflam intr-o masina care a facut un mic accident. Am vazut ca soferul este OK si m-am dus la cealalta masina sa vad ce fac ocupantii.

Am intrebat: sunteti bine? (Ei fiind intregi si nevatamati)

Raspuns: cum sa fim bine? Uite cum arata masina!

 

Atata urca ascensorul la acest popor. Din pacate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact cum am scris si mai sus, este o invazie de nonsalanta, de durele in fund, de nepasare, de prostie incepand cu anul trecut in Romania,era rau dar acu e si mai rau

 

O masa de insi care pun pret pe fiare inainte de o viata, te nvarti in juru fierului sa vezi daunele, in loc sa mergi automat la fiinta de pe jos , mai ales daca tu l -ai accidentat/acrosat etc

 

 

zilele trecute eram cu bicicleta la universitate ,unu mi a taiat calea sa ma dea pe jos numa numa, pe rosu, nu s a asigurat nicaieri decat in sus poate Baaaaa, ce mm faci? ii zic

 

El: ce ma , n ai loc de mine?

Am plecat mai departe, ce sa discuti cu o textila?

 

 

este vorba de o mentalitate , de niste obiceiuri transformate in comportamente, din pacate

 

tot sper ca in romania de maine va fi mai bine, toti imi zic ca s idiot

 

Dumnezeu parca da Romaniei cu o mana si ia cu doua,

 

 

 

 

cred ca singura scapare e plecat cat mai esti in forta daca ti permite jobul si situatia intr o alta tara unde se pune accent pe om, pe viata lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e decat o singura directie, mai rea. Nimic nu se va imbunatati, lumea se inmulteste, telefoanele la fel.

Toti retarzii astia care sunt pe strazi, hai sa le zicem nepasatori, ca sa nu-i jignim prea rau, credeti c-o sa-i invete pe copiii si nepotii lor sa fie atenti in traffic la biciclisti, sau motociclisti?

Astia sunt ca politicienii, o sa-i invete exact inversul. Oricum educatia la noi puțea, acum pute din ce in ce mai rau, ce va asteptati sa iasa? Pana si aia care mai sunt cat de cat ok cedeaza si mai scapa in oala cu razbunari. Aia care se comporta pasnic sau n-au nicio reactie in situatii periculoase sunt aproape inexistenti si cu siguranta nu se vor inmulti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost coleg de serviciu cu riderul din acest topic... era un om cu principii solide, bun simt si care reusea sa transmita mai intotdeauna calm si buna dispozitie. Aveam aceasta pasiune pe doua roti in comun si aproape in orice discutie, incerca sa ma convinga sa fiu mai calm si mai atent expunand mereu riscurile pe care ni le asumam de fiecare data pe motor.

 

Am ramas socat sa gasesc acest topic, am citit - iar sa cred... inca incerc sa-mi fac ordine in creier...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

dupa 2 morti (de care stiu eu) si vreo 3 ani au pus parapeti in zona. Daaar un coleg a fost luat pe sus de pe mobra in fata la lidld, und eun belbod a intors masina din scurt in fata la oracle , ca acolo se terminau parapetii...

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/foto-motociclisti-raniti-de-un-sofer-imprudent-circulatia-blocata-intr-una-dintre-cele-mai-aglomerate-zone-din-bucuresti-1100389

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...