Sari la conținut

Care te-ai tavalit pe la Mogosoaia?


Silver Arrow
 Share

Postări Recomandate

Tarani(nu oameni de la tara) si prosti sunt in toate orasele.Bucurestiul pentru ca e un “oras”(mult spus) mai mare se aduna mai multi prosti la un loc si se observa mai usor.

E strict parera mea ca provincial si apropo de unde vin eu lumea a renuntat la spalatul masinilor in fata blocului cu bidonul, pe cand aici e cam sport national:)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eram sigur ca o sa se aprinda un taranus caruia ii bate porumbul in geam.

Tu la a cata generatie de Bucuresteni esti,parinti,bunici ,starbunici toti nascuti in Bucuresti ?

Eu de exemplu sunt la a 3 a generatie nascut in Bucuresti dar strabunicii mei sunt de la tara,asta inseamna ca am originile tot la tara,cati Bucuresteni adevarati exista ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu la a cata generatie de Bucuresteni esti,parinti,bunici ,starbunici toti nascuti in Bucuresti ?

Eu de exemplu sunt la a 3 a generatie nascut in Bucuresti dar strabunicii mei sunt de la tara,asta inseamna ca am originile tot la tara,cati Bucuresteni adevarati exista ??

 

Daca punem problema asa nici parizieni nu exista, caci la un moment dat stramosii lor au venit din alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesnica problema, care e bucurestean si care e mai destept. La job din toata echipa de 12 oameni doar 2 suntem nascuti in Bucuresti. Si cam asta a fost media peste tot .. ca fapt divers. Pe mine ma deranjeaza exact cei mutati in Bucuresti care se apuca sa injure "bucurestenii" !!! Serios fratzica ? Ia vezi mai bine pe cine injuri ca s-ar putea sa fie chiar fostu tau vecin cu care te duceai cu oile la pascut ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, care s-a tavalit?
Cat despre off topic, mi se par mai bine crescuti oamenii in provincie, adica in orasele mai mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ar mai lucra la Drumuri, Constructii,Bodyguards la Mega,Stivuitoristi,Soferi,si alte slube grele? Videochatistii de Bucuresti si Sefii Wannabe din Rahova?

:))

» Post actualizat in 20 Apr 2018 19:57

Daca pleaca taranushii, vi se imput ghenele primavara cand va aruncati varza din butoi...

» Post actualizat in 20 Apr 2018 19:59

Sa nu mai zic ca nu am vazut un bucurestean care sa planteze o lalea in gradina blocului sau sa tunda iarba,in plm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt mai linistiti.

Du-te ma adanc in judet si n-or sa mai fie...

» Post actualizat in 20 Apr 2018 20:26

Da, sunt o groaza de șoferi prosti în Dâmbovița, dar nici cu București nu îmi e frică!

Pai in Bucuresti sunt 30% bucuresteni. Restu' sunt din GR, DB, AG, PH, IF, IL...

» Post actualizat in 20 Apr 2018 20:27

Petre, sunt orașe în tara asta care bat Bucureștiul la orice capitol!

Da, dar toate dincolo de munti!

» Post actualizat in 20 Apr 2018 20:28

 

Când în realitate Bucureștiul e mai necivilizat decât satele izolate din diferite zone!

Aici nu vorbim de sate izolate, vorbim de taranii de oras.

» Post actualizat in 20 Apr 2018 20:29

Nu mai generaliza. Ca fapt divers: doar pentru ca esti nascut in Bucuresti nu primesti un coi bonus la nastere.

Io asa m-am nascut: cu trei! Nu stiu daca de la Bucuresti mi se trage. Tata cica nu, ca cica asa suntem noi, mai smecheri.

» Post actualizat in 20 Apr 2018 20:31

Tu la a cata generatie de Bucuresteni esti,parinti,bunici ,starbunici toti nascuti in Bucuresti ?

Stii, la un moment dat Bucurestiul a trebuit inventat. De un cioban, zice legenda. Dar intre timp s-a mai inventat si scoala, liceul, masina de spalat, sapunu'. Sau vrei sa ramanem la opinci pentru ca Bucur asa era incaltat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ar mai lucra la Drumuri, Constructii,Bodyguards la Mega,Stivuitoristi,Soferi,si alte slube grele? Videochatistii de Bucuresti si Sefii Wannabe din Rahova?

:))

» Post actualizat in 20 Apr 2018 19:57

Daca pleaca taranushii, vi se imput ghenele primavara cand va aruncati varza din butoi...

» Post actualizat in 20 Apr 2018 19:59

Sa nu mai zic ca nu am vazut un bucurestean care sa planteze o lalea in gradina blocului sau sa tunda iarba,in plm.

Lasa ca la videochat toate-s moldovence...

» Post actualizat in 20 Apr 2018 20:34

Da, da... mai taie din ele, da-le dreacu' :crack:

Am incercat da' s-a rupt lama la cutit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar de productiva este aceasta dezbatere. Am aflat chestii foarte importante despre bucuresteni si restul "taranilor"

 

Macar nu s-a abatut nimeni de la topic si am aflat ce s-a intamplat cu al nostru coleg tavalit de pe mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar de productiva este aceasta dezbatere. Am aflat chestii foarte importante despre bucuresteni si restul "taranilor"

 

Adevarul e greu de digerat dar cu maturitate si un dram de inteligenta aceste adevaruri va pot ajuta in dezvoltarea voastra personala ca oameni.

 

Macar nu s-a abatut nimeni de la topic si am aflat ce s-a intamplat cu al nostru coleg tavalit de pe mobra

 

Daca flacaul care s-a tavalit pe jos nu s-a anuntat pana acum nu cred ca vom afla, sunt multi motociclisti care nu au cont pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punem pariu ca daca toti taranusii ar pleca din Bucuresti ar fi un oras mai placut?

Ar ramane majoritari pulifricii de mitici :crack: care au impresia tembela ca nasterea in capitala le-a dat minte mai multa (dar sunt futili).

Ia zi tu cati oameni cu adevarat importanti s-au nascut in Bucale? (artisti, pictori, scriitori, aia de stiinta- sa fi facut ceva la nivel mondial)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect. Atunci hai sa ne porcim unii pe altii in continuare....face bine la activitatea pe forum ;)

 

Face, traficul e important pentru orice site.

» Post actualizat in 21 Apr 2018 05:12

Ar ramane majoritari pulifricii de mitici :crack: care au impresia tembela ca nasterea in capitala le-a dat minte mai multa (dar sunt futili).

Ia zi tu cati oameni cu adevarat importanti s-au nascut in Bucale? (artisti, pictori, scriitori, aia de stiinta- sa fi facut ceva la nivel mondial)

 

Artistii, pictorii, oamenii de stiinta, samd sunt importanti dar nu ei reprezinta "sufletul" unui oras pt ca la nivel de populatie numarul lor este infim, si e normal sa fie asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Artistii, pictorii, oamenii de stiinta, samd sunt importanti dar nu ei reprezinta "sufletul" unui oras pt ca la nivel de populatie numarul lor este infim, si e normal sa fie asa.

Ai dreptate in felul tau.

Cu toate astea, maretia unei natiuni e data si de oamenii importanti, chiar daca sunt putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in felul tau.

Cu toate astea, maretia unei natiuni e data si de oamenii importanti, chiar daca sunt putini.

 

Aici vorbim de "maretia" oraselor, nu a natiunilor. Un oras nu a fost niciodata frumos pt ca un pictor a trait in acel oras, frumusetea unui oras, a unei localitati, este data de un cumul de factori iar cel mai important este calitatea oamenilor. Cum sa-ti zic, si daca ar locui Einstein in Giurgiu tot un oras de cakat ar fi, si nu ar fi vina lui Einstein.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face, traficul e important pentru orice site.

Evident...esti mai motoretist, si mai ales mai inteligent, cand ai mii de postari pe un forum (majoritatea fiind insulte)

 

Cum sa-ti zic, si daca ar locui Einstein in Giurgiu tot un oras de cakat ar fi, si nu ar fi vina lui Einstein.

Uite, aici exact aceeasi parere o am eu despre Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un oras nu a fost niciodata frumos pt ca un pictor a trait in acel oras, frumusetea unui oras, a unei localitati, este data de un cumul de factori iar cel mai important este calitatea oamenilor.

Imi permit sa te contrazic amical, cu cateva exemple:

 

- Barcelona - ce ar fi fara Gaudi ?

- Florenta, Roma - fara Michelangelo, Da Vinci, Bernini ( si alte sute de artisti de exceptie)

- Atena- fara vechile sculpturi si cladiri.

 

Frumusetea unui oras nu e numai exterioara, e si in interior.

 

 

Ai dreptate: calitatea oamenilor conteaza foarte mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, aici exact aceeasi parere o am eu despre Bucuresti

 

Poti sa ai orice parere vrei, asta nu poate schimba un adevar.

» Post actualizat in 21 Apr 2018 06:12

Imi permit sa te contrazic amical, cu cateva exemple:

 

- Barcelona - ce ar fi fara Gaudi ?

- Florenta, Roma - fara Michelangelo, Da Vinci, Bernini ( si alte sute de artisti de exceptie)

- Atena- fara vechile sculpturi si cladiri.

 

Frumusetea unui oras nu e numai exterioara, e si in interior.

 

Aici imi ridici mingea la fileu fara sa-ti dai seama. Orasele enumerate de tine ar fi frumoase si fara Gaudi, Michelangelo, Da Vinci, samd. Nu am ajuns in Barcelona dar in schimb le-am vazut pe celelalte iar acele cladiri/monumente/sculpturi/picturi sunt puncte de atractie turistice, doar se adauga la frumusetea unui oras si nu o determina. Am sa-ti dau exemplul Salonicului care nu are atractii turistice simbol dar care este un oras foarte frumos. La fel Nisa si oraselele de pe Coasta de Azur, daca lasi deoparte dazzlingul si te uiti in profunzime o sa descoperi niste frumuseti pe care nu le banuiai la o prima privire.

 

 

Ai dreptate: calitatea oamenilor conteaza foarte mult.

 

Evident.

Editat de petre81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@petrica: ai inceput o noua etapa in cariera ta de trol? atatea postari si nimic despre musulmani?

 

Tare asta, trolul striga Trolu!

 

Musulmanii sunt o mizerie dar ei sunt foarte departe de a fi motivatia mea de a trai, sau a scrie pe un forum ca un ilustru anonim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...