Sari la conținut

Planuri Iesiri - Plimbari/Evenimente moto


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Baietii,

 

Aveti o harta online cu judetul Bihor? Eu am gasit asta: http://www.hartaoradea.ro/?s=198&map=bihor. Eventual daca stiti in comert o harta completa a judetului sau a muntilor Apuseni, va rog sa-mi spuneti cam cat ar costa.

 

Cum e drumul de la Les la Stana de Vale? Am inteles ca si pana la Les e rau, dar mai incolo nu stiu defel. Eu am un enduro-touring, gen BMW 650, un Suzuki Freewind, care teoretic ar stii si un pic de offroad - aka drum forestier. Eu insa nu am mers cu el deocamdata pe teren accidentat. Daca ati fost prin zona aia, sau aveti ceva informatii, va rog sa mi le impartasiti.

 

Toate cele bune.

Editat de flaviupantea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la bucale!

 

O mica parere despre traseu, trafic: DE TOATA GROAZA! A ajuns o mare cacealma Romanica asta, vreau sa va spun ca am facut Oradea-Bucuresti via Sibiu-Valea Oltului in 14,5 h, cu o oprire de 1,5 h in Sibiu si una de 30 de min in Calimanesti. Trafic bara la bara, TIRuri cat incape. O tzara de turci. Pana mea, daca pana la Sibiu am scos o fabuloasa viteza medie de 53,6 km/h, din Sibiu pana in Pitesti am reusit performanta unei viteze medii de 55,0-55,1 km/h. Nu va mai spun ca dupa ce am plecat din Sibiu, la un moment dat n-am mai rezistat si am fost nevoit sa trag pe dreapta pt un mic nap de 20 de minute. La singurul semafor de pe valea Oltului stai cam o ora la coada si cireasa de pe tort a venit in localitatea Milcoiu, la iesire din jud. Valcea (daca nu chiar in jud. Arges) observ din greseala "Big Brother'u" pe dreapta. :) Si banuiesc ca nu era singurul de pe traseu. S-au pus astia pe produs profit... Sanmartinu' o fi functional deja? :P

Editat de aleck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii,

 

Aveti o harta online cu judetul Bihor? Eu am gasit asta: http://www.hartaoradea.ro/?s=198&map=bihor. Eventual daca stiti in comert o harta completa a judetului sau a muntilor Apuseni, va rog sa-mi spuneti cam cat ar costa.

 

Cum e drumul de la Les la Stana de Vale? Am inteles ca si pana la Les e rau, dar mai incolo nu stiu defel. Eu am un enduro-touring, gen BMW 650, un Suzuki Freewind, care teoretic ar stii si un pic de offroad - aka drum forestier. Eu insa nu am mers cu el deocamdata pe teren accidentat. Daca ati fost prin zona aia, sau aveti ceva informatii, va rog sa mi le impartasiti.

 

Toate cele bune.

De 1 Mai am fost la baraj si niste prieteni...mai dusi :P au fost de la baraj pana in Beius prin Stana de Vale, drumul intredevar e rauuu dar dc ei cu un Kawa ZX7 ce i drept cu carenele date jos si o honda CB 400 au putut inseamna ca totusi cu un BMW tre sa poti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca va fi vreme buna in week end am de gand sa dau o tura prin Ungaria pe drumuri secundare, judetene nu europene

ziua de sambata, dimineta pe la Debrecen pe la magazine si spalat ochii la ce au ei pe acolo si apoi TISZAFURED -TOROKSZENTMIKLOS - MEZOTUR - MEZOBERENY - SZEGHALOM - BERETTYOUJFALU - ORADEA

 

Puteti vedea traseul pe : http://www.multimap.com/world/HU

ce ziceti?

 

 

harta

post-40-1215167648_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu noutati! Radarele fixe din Valcea sunt functionale, ma asteapta "bucuria" la birou! FMM, aveti grija cum circulati prin tara. Uite o mica lista cu catvea radare fixe, aflate de la colegii de munca:

 

Marcea (jud.Valcea), mai exact intre localitatile Rm Valcea si Dragasani;

N. Balcescu ( jud.BACAU ) ? E 85;

Razboieni (dupa Rm Vilcea);

Robesti ? Racovita;

Milcoiu (jud. Valcea, la iesire spre jud. Arges) ? 2 radare;

Sanmartin (jud. Bihor, iesirea spre Baile Felix) ? 2 radare;

 

Am inteles ca se vor mai monta in Salonta, Alesd parca.

Daca unii dintre voi mai stiu pe unde sunt radare fixe, rog postati aici.

Editat de aleck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii,

 

Aveti o harta online cu judetul Bihor? Eu am gasit asta: http://www.hartaoradea.ro/?s=198&map=bihor. Eventual daca stiti in comert o harta completa a judetului sau a muntilor Apuseni, va rog sa-mi spuneti cam cat ar costa.

 

Cum e drumul de la Les la Stana de Vale? Am inteles ca si pana la Les e rau, dar mai incolo nu stiu defel. Eu am un enduro-touring, gen BMW 650, un Suzuki Freewind, care teoretic ar stii si un pic de offroad - aka drum forestier. Eu insa nu am mers cu el deocamdata pe teren accidentat. Daca ati fost prin zona aia, sau aveti ceva informatii, va rog sa mi le impartasiti.

 

Toate cele bune.

 

 

Eu am facut traseu asta dar l-am facut invers de la stana de vale spre barajul lesu. Drumul e ok pt enduro mai ales ca au fost si altii cu motoare sport pe acolo. Se poate face drumul linistit mai ales daca e enduro.

 

Eu am facut traseu asta dar l-am facut invers de la stana de vale spre barajul lesu. Drumul e ok pt enduro mai ales ca au fost si altii cu motoare sport pe acolo. Se poate face drumul linistit mai ales daca e enduro.

 

 

Aici ai si linku cu pozele de pe traseul ala daca vrei sa vezi

 

/index.php?...24498&st=30

Editat de cristian8214
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbare :kiss: .. 3 iulie 2008 ora 7 dim plecat din fatza blocului ... 3 iulie ora 12 noaptea ajuns in fatza casei in Atena ..1500 de km parcursi ..durere de cap de la cum mo presat casca pe frunte ...viteza constanta de 130 cu cateva varfuri pe la 200+ pe autostrada ...o alimentare la iesirea din Romania ..una in Iugoslavia ..una la intrarea in Grecia si ultima alimentare cu 295 km inainte de Atena ... per ansamblu frumso dar plictisitor pe autostrada...2 portiuni de defileu uan in Iugoslavia si una in Macedonia unde curbele erau lungi si multe adica le-am luat cu 130 inclinat bine..asfalt perfect de la iesirea din Romania .. (m-am ratacit o leaca in Arad si putin de tot prin Iugoslavia di ncauza unor cretini cu TIR`u care parcasera in dreptul indicatorului ) o placere :D

 

p.s. : cei cu care am vb sa veniti in august sper sa ne`ntalnim p`acilea dar oricum mai vb :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa bine domnu' c' OAIE :D

 

Vine cineva Sambata la Kunmadaras , ia uite acolo ce intrecere http://www.kunmadarasmotorsport.hu/jsite/i...gramok/verseny3 , motor cu avion de vanatoare :kiss:

Intrarea am inteles 2000Ft, distanta din Oradea 102 KM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa bine domnu' c' OAIE :D

 

Vine cineva Sambata la Kunmadaras , ia uite acolo ce intrecere http://www.kunmadarasmotorsport.hu/jsite/i...gramok/verseny3 , motor cu avion de vanatoare :kiss:

Intrarea am inteles 2000Ft, distanta din Oradea 102 KM

suna bine, daca ne strangem catziva ar fi fain de mers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ai ajuns OK Tudore.

 

Sambata 12 iulie vreau sa merg pana in Debrecen cu motorul(la Yamaha Mathe). Vrea sa vina cineva???

Ce se intampla acolo????ca am fost in weekend in ungaria langa Valea lui Mihai si o fost tare fain....

As iesi din tara in fiecare weekend,ca la noi.........si cu oamenii de la noi(yoy nu pot,yoy nu am chef,vai ca ma doare capul,e prea departe,nu merita,) Bine ca merita sa mergi la o intrunire in romania in "Cuca Macaii" in iarba si balega....

 

 

Cu respect

Bogdan Pascu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout:

 

in data de 1 - 4 August 2008 clubul de motociclism mz din Ungaria va veni intro mica plimbare in Romania.

MZ-CLUB HUNGARY va tranzita judetele ARAD, ALBA,CLUJ,BIHOR.Posesorii si fanii mz sant invitati la mica intrunire ce va avea loc in localitatea RIMETEA JUD .ALBA

DETALII GASITI AICI:

 

/index.php?...p;#entry1309320

 

ASFALT USCAT :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 12 Iulei motociclistii din Salard organizeaza un mic Bike fest de la ora 14:00. Cu concursuri, mars moto, bab gulyas, etc.

Marius, ce zici, bagam un bab gulyas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

Fara a face concurenta evenimentului din Salard, sambata se pare ca facem o iesire scurta mai soft pentru motoare enduro: Oradea - Tasad - Varciorog - Oradea. Plecare in jurul orei 10-11, durata 2-3 ore, cei interesati dati un PM.

Deocamdata Al-one si eu suntem pe lista, dar asteptam si pe alti nu numai cine are Pegaso in dotare :angryfire:

 

uff,

ocs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine merge azi la Salard? La ce ora? stabilim un loc de intalnire?

pai deocamdata ma duc yo, Luci si Lajos ... si am vb cu Lajos si o zis k pe la 5:30 sa ne intalnim in MOL`u ala de langa sensu giratoriu din capat de la Stefan... o sa`l sun eu pe Lajos pe la 2 jumate 3 sa mai vb si atunci o sa mai scrii aci pe forum ce si cum

 

noah la 5:30 ne intalnim la Molu ala din capat de la Stefan

Editat de repsol_honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa incerc sa usurez la unii si altii socotelilte cu ce aveti nevoie :

 

1.distanta ar fi urmatoare , eu caut cazare in Platamon , Leptokaria , Katerini sau in Halkidki in Casandra sau Vourvouru , deci din Oradea la Moravita ( 230 km ) Moravita--Grecia ( 600 km in care strabateti Serbia si Macedonia , va trebui pasaport ) si de la intrarea in Grecia pana in oriceare din statiunile mai sus amintite aveti maxim 180..200 km . In total 1000+ km dintre care 5-600 numai autostrada.

 

2.Taxele care trebueisc platite sunt urmatoarele : 10+3 euro in Iugoslavia ( asta insemanand 2 porti unde platiti autostrada ) iar Macedonia 1+1,5+1 euro ( adica 3 porti ) iar in Grecia 1,5+1,8 , astea reprezentatnd taxele de drum ...benzina in romania stiti , in Iugoslavia si Macedonia puteti plati in Euro , benzinarii pe autostrata gasiti din 70 in 70 de km si benzian in euro costa 1,5 per Litru asta in cazu in care nuai vreti sa va schimbati dinari sau ce dracu de bani au ei p`acolo...daca tineti la fiecare cent..luati dinari...daca nu mai vreti batai de cap...se poate si cu euro

SFAT: daca nu vreti sa fiti pacaliti sa vi se dea erst aiurea si mno...bagati de 5 euro....10...15...deci sume exacte.

 

3.Cazarea acuam caut , la hoteluri nu vreti sa jtiti ce gasim , partea nasoal e ca noi ne-am duce fix in mijlocu sezonului dar asta nu inseamna ca nu vom gasi liber sau pretz bun...am deschis un topic si sper ca baietii care au mai fost sa ma ajute cu telfoane..locatii...etc`...si deja m-i s-a raspuns din partea unui baiat care a fost in Iunie + ca mai caut si eu pe google si pe la prieteni ( eu catu cazare intre 15...30 euro pe noapte camera cu 2 paturi..deci intre 7 si 15 euro pe persoana de noapte...sper sa am noroc :box: )

 

4.Banii de cheltuiaa fiecare shtie ce isi paote permite si cat de cheltuitor este , mancarea pe zi fiind nu mai mult de 10 euro cu mic dejun...pranz si seara pe persoana dar asta numai la fatza locului deoarece preturiel variaza de la an la an

 

5.Durata sederii ...aci in functie de cum se simte fiecare....cum ne simtim impreuna...eu m-am gandit la 3..4 nopti dormite ( sau nu :P ) cei care vin cu sotii , prietene ,viitoare sotii..bla lba :kiss: ...mno..dar si cei care vin fara...se gasex p`acolo :cheers: "nopti nedormite"

 

6.Eu am venit dintr`o bucata si NU am avut probleme cu politia , sarbii find mult mai de treaba decat bulgarii , Drumul fiind urmatorul ca sa va putei uita pe harta : Oradea--Timisoara--Moravita--Vrsac--Pancevo--Kovin--Smederevo--Nis--Skopje--Gevgelija--Thesalonik si de aci vedem exact unde :lol: ( o ruta exacta cu indicatii voi face la cerere eventualilor participanti ) ; asa fiecare putei calcual cam cat puteti face de al Oradea la vama cu Grecia i nfunctie de cum veniti...cate opriri faceti si deh...sa nu va rataciti =))

 

7.Drum Bun ? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...