Sari la conținut

Planuri Iesiri - Plimbari/Evenimente moto


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.... mai bine linisteste-te si fa plinul ... iti dau voie sa platesti cafeaua pe traseu ....

neh...merci nu.......nu pot sa tin pasul cu voi......in ritmul cu care bagati voi e o sinucidere curata!

pac pac!

Mesaj completat

Deci duminca..cineva ceva....o plimbare low buget...sau nimeni nimic.numai o conditie...sa fie asfalt:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neh...merci nu.......nu pot sa tin pasul cu voi......in ritmul cu care bagati voi e o sinucidere curata!

pac pac!

Mesaj completat

Deci duminca..cineva ceva....o plimbare low buget...sau nimeni nimic.numai o conditie...sa fie asfalt:)

 

 

Baga un sens atunci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica de la 10 jumate:Oradea-Belis-Marisel-Lacurile Tarnita,Somesul Cald,Gilau-Gilau cu intoarcere ori pe E60 ori pe la Luna-Buru-Arieseni-Oradea.Traseul are asfalt bun,cel putin anul trecut Huedin-Belis-Gilau era ok,asfaltul cam valurit insa fara gropi iar de la Gilau la Buru e o portiune de drum,cca 7 km sparta insa pt. cine vrea merita.De la Buru la Vartop il stiti, e ok.Km nu stiu, nici nu ma intereseaza.

Cineva?

 

 

salut

pe harta ii fain traseu,dar cu intoarcerea prin Arieseni.

 

m-as baga si io daca imi spuneti si cu ce tip de motoare se merge.

 

io ca si viteza de croaziera nu as merge cu mai mult de 120km/h

daca se deschide o lista ma inscriu si io

 

astept detalii : cu ora si locul de intalnire

durata traseu cu opriri aproximativ?

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neh...merci nu.......nu pot sa tin pasul cu voi......in ritmul cu care bagati voi e o sinucidere curata!

pac pac!

Mesaj completat

Deci duminca..cineva ceva....o plimbare low buget...sau nimeni nimic.numai o conditie...sa fie asfalt:)

Nu te panica . E asfalt pe tot traseul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.De obicei merg 70 in localitati cu 110 in afara.Eu merg cu un amarat de kle500.Cei care au anuntat ca ar putea sa vina sunt Stefanbh cu Honda VFR si Luciani67 cu Bmw F650.Durata traseului depinde de cate opriri facem.De obicei fac opriri scurte de 5 min din 50 in 50 km din cauza de sa care provoaca dureri :) ,dar nu este obligatoriu.

In mare traseul are undeva spre 400 km,nu am calculat exact dar sigur nu depaseste 450.Singurul loc cu asfalt cu gropi este trecerea de la Gilau spre Buru(spre Arieseni),o portiune de cca 7-8km.

 

 

Ca loc de intalnire propun Mol-ul de langa Gradina Zoologica la 10 jumate'.

Editat de purdi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista cu participantii la iesirea de duminica:Oradea-Belis-Marisel-Arieseni-Oradea

 

locul de intalnire Mol-ul de langa Gradina Zoologica la 10:30

 

1.Purdi

2.01-BPM -Cristi

3. Io , merge si 110 afara :)

4.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesirea de duminica:Oradea-Belis-Marisel-Arieseni-Oradea AS propune daca e lumea deacord ca

in loc de intoarcerea pe ultimul segment in loc sa o luam de la Campeni la Arieseni Oradea , drum care e tot cam praf sa facem Campeni-Brad -Varfuri -Chisineu -Salonta -Oradea , distanta e cam aceeasi(Campeni-Oradea 250 km) dar drumul e ca in palma si la fel de frumos, exceptand Chisineu- Oradea si o portiune mica Brad-Varfurile dar oricum si aceste portiuni sunt mai bune decat bucata de la Arieseni.

Plecarea ar fi bine putin mai de dimineata dc mergeti incet, dar de poate aveti nunti,evenimente etc ar fi bine un 9-9.30 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesirea de duminica:Oradea-Belis-Marisel-Arieseni-Oradea AS propune daca e lumea deacord ca

in loc de intoarcerea pe ultimul segment in loc sa o luam de la Campeni la Arieseni Oradea , drum care e tot cam praf sa facem Campeni-Brad -Varfuri -Chisineu -Salonta -Oradea , distanta e cam aceeasi(Campeni-Oradea 250 km) dar drumul e ca in palma si la fel de frumos, exceptand Chisineu- Oradea si o portiune mica Brad-Varfurile dar oricum si aceste portiuni sunt mai bune decat bucata de la Arieseni.

Plecarea ar fi bine putin mai de dimineata dc mergeti incet, dar de poate aveti nunti,evenimente etc ar fi bine un 9-9.30 :)

 

savos

io in mare parte sunt deacord cu oricare traseu de revenire spre casa,

dar daca se merge mai tare de 120 din aceleasi motive (echipament adecvat,vant din fata, ....)io zic PAS

totusi ar fi ok o ora mai matinala avand in vedere lungimea traseului.

asa putem face opriri mai lungi ca durata,si sa vorbim una alta ca io nu va prea cunosc,uni stiu de ce ( :) apa tare)

si mi sa impiedica limba.

sper ca pana dum.dimineata la ora 8 sa cadem deacord asupra tuturor datelor.

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

savos

io in mare parte sunt deacord cu oricare traseu de revenire spre casa,

dar daca se merge mai tare de 120 din aceleasi motive (echipament adecvat,vant din fata, ....)io zic PAS

totusi ar fi ok o ora mai matinala avand in vedere lungimea traseului.

asa putem face opriri mai lungi ca durata,si sa vorbim una alta ca io nu va prea cunosc,uni stiu de ce ( :) apa tare)

si mi sa impiedica limba.

sper ca pana dum.dimineata la ora 8 sa cadem deacord asupra tuturor datelor.

numai bine

 

 

Vin si eu, azi nu cred ca mai intru pe forum pt ora exacta si alte cela dar il sun pe Stefan

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

savos

io in mare parte sunt deacord cu oricare traseu de revenire spre casa,

dar daca se merge mai tare de 120 din aceleasi motive (echipament adecvat,vant din fata, ....)io zic PAS

totusi ar fi ok o ora mai matinala avand in vedere lungimea traseului.

asa putem face opriri mai lungi ca durata,si sa vorbim una alta ca io nu va prea cunosc,uni stiu de ce ( :) apa tare)

si mi sa impiedica limba.

sper ca pana dum.dimineata la ora 8 sa cadem deacord asupra tuturor datelor.

numai bine

 

 

Nu zi pas,daca se merge mai tare de 110 ne putem inpartii in doua echipe ca sa se simta toata lumea bine.

Traseul de intoarcere se poate alege pe parcurs in functie de timp si cheful fiecaruia.Stefan eu zic ca ce castigi pe ruta Brad-Campeni pierzi pe ruta Brad-Varfurile desi e la fel de spectaculoasa ca cea pe la Arieseni.De la Campeni la Vartop e in mare parte asfalt nou,au disparut placile de beton de pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu propun o ora matinala de ex la 9 cel tarziu sa se plece pt. ca drumul e lung si daca nu se alearga o sa venim tarziu.

Am mai discutat si cu alte exemplare care nu frecventeaza forumul si daca vin cu "remorcile" alea o sa se planga de frig daca venim seara tarziu!

si + ca nu e prea bine sa vii noaptea din cauza vizibilitatii reduse!

 

pana la urma unde ne vedem dimineata?

la iesire pe clujului sau la moime?

Mesaj completat

PS: BPM foooooteel pe cozac la cap sa vina si el! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu propun o ora matinala de ex la 9 cel tarziu sa se plece pt. ca drumul e lung si daca nu se alearga o sa venim tarziu.

Am mai discutat si cu alte exemplare care nu frecventeaza forumul si daca vin cu "remorcile" alea o sa se planga de frig daca venim seara tarziu!

si + ca nu e prea bine sa vii noaptea din cauza vizibilitatii reduse!

 

pana la urma unde ne vedem dimineata?

la iesire pe clujului sau la moime?

Mesaj completat

PS: BPM foooooteel pe cozac la cap sa vina si el! :)

 

Fie un 9 jumate,sa dorm macar 3-4 ore ca la noapte nuntesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...