Sari la conținut

Planuri Iesiri - Plimbari/Evenimente moto


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna , vreau sa fac o plimbare in zona Beius - Stana de Vale , intre 29 aprilie - 1 mai . As vrea sa va intreb daca stiti ceva pensiuni , locuri de cazare pe acolo , nu am pretentii , sa nu fie prea scump , undeva intre 50-100 lei maxim .

Ma intereseaza si ce pot vizita in zona aia .

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

super! :rock: incerc sa ajung si eu daca nu ma cheama la lucru sambata

 

230 km doar???? cred ca e mai mult...

240km in cap pe google maps

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari cum a fost sambata? cum e drumu, zona beius -rosia -dames? asteptam si poze sau video :)

Drumul e Superb, Asfalt bun de la iesire din Rosia pana la Dameș. Din Oradea am plecat mai mulți dar în munți nu au ajuns decat cei ,,adevarați'' :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul e Superb, Asfalt bun de la iesire din Rosia pana la Dameș. Din Oradea am plecat mai mulți dar în munți nu au ajuns decat cei ,,adevarați'' :-)

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

nu se mai aude nimic de o plimbare din Oradea prin tara?

Posibil dar nu prea mai intra lumea pe motociclism de când cu facebookul... intră pe grupul Two wheels

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Motociclistii se aduna in fiecare an la Festivalul Cetatilor Dacice. -

 

Asa cum probabil v-ati obisnuit deja, la fel ca anii trecuti, si anul acesta, Apulum Bikers (partener in organizare) va invita pe toti cei pe doua roti la Festivalul Cetatilor Dacice, pentru a petrece ca intre bikeri. Va exista un spatiu de campare doar pt noi, mai retras, cu muzica buna si cu tot ceea ce e nevoie pt a va simti bine (fara taxa de intrare/campare). Toate astea pt a ne putea bucura impreuna de un festival unic in Romania.

https://www.facebook.com/FestivalulCetatilorDacice

Asadar, va asteptam incepand de sambata 22 iunie 2013 dupa 12:00, la Cricau.

P.S. Vom reveni cu mai multe detalii in cel mai scurt timp posibil!

261125_257629427676057_1928776341_n.jpg
Festivalul Cetatilor Dacice este un eveniment cultural-sportiv, de valorificare a patrimoniului dacic al judetului Alba.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. mi a venit si mie ideea,sa fac o plimbare prin Transalpina,in weekendul asta...(sambata-duminica),inca nu am idei concrete ,legat de traseu si cazare,in primul rand as vrea sa vad,daca mai este interesat si altcineva,de o astfel de plimbare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e super, si ma inscriu si eu doar ca nu pot in weekendul acesta doar peste vreo 2 sapt, daca astepti pana atunci poate se aduna inca vreo 2-3 si putem merge, eu oricum ma voi duce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. mi a venit si mie ideea,sa fac o plimbare prin Transalpina,in weekendul asta...(sambata-duminica),inca nu am idei concrete ,legat de traseu si cazare,in primul rand as vrea sa vad,daca mai este interesat si altcineva,de o astfel de plimbare...

Suntem 3-4 care mergem luni , e sarbatoare si nu se lucrează :-) plecam dimineata Arad-Deva-Tg Jiu-Novaci-Sebeș-Alba Iulia-Gilău-Oradea, intoarcere seara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem 3-4 care mergem luni , e sarbatoare si nu se lucrează :-) plecam dimineata Arad-Deva-Tg Jiu-Novaci-Sebeș-Alba Iulia-Gilău-Oradea, intoarcere seara

Sa vorbesti data viitoare in numele tau cu nu se lucreaza.....miliardarule;)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi zice si mie cineva ruta ideala pentru Padis pentru a evita gropile din drumul Oradea-Beius?

Din păcate NU EXISTĂ (poate cu elicopterul :alcy: ) Ar mai fi varianta prin Borod-Dameș-Roșia-Beiuș dar ai 120km ...in loc de 60 pana in Beiuș, si bucata Roșia-Beiuș(20km) drum cu denivelări. Daca mergi prin Leș-Tinca-Belfir-Cociuba Mare-Pocola ai 82 km pana in Beiuș dar drum bun ai pana dincolo de Miersig cam 25 km in rest drum cu denivelari si petice.

Sau Varianta asta http://goo.gl/maps/eBgHB dar ai intre Ginta si Căpâlna 3 km de drum de piatră neasfaltat, din Oradea pana in Hidișel bombardat, Holod-intersectie cu DJ768A(3km) drum cu denivelări , Petid-Șoimi 5 km cu denivelări și Uileacu de Beiuș-Pocola 7km dr cu denivelări.

Editat de stefanbh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...