Sari la conținut

Accident Alex, Kardzali 28.04.2018


September
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am cazut la adancata prin vara si cu toate ca am fost constient cand m au urcat in salvare, in boxa cand am ajuns ma uitam la sotie si nu intelegeam ce cauta la circuit...abia dupa o ora am inceput sa imi reamintesc detaliile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune o poza din google maps cu locul. Pune pozele (care pot fi puse) cu rezultatul de la locul faptei, ca sigur cei din grup au facut... Si te ajuta forumul cu expertize cat ai zice peste :)

mah... tu cauti copaci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu pierderea de memorie nu e deloc poveste pescareasca, si nu e musai sa fie precedata de o lovitura in zona capului. Pur si simplu nivelul de stress in acele momente depaseste capacitatea de procesare a creerului, motiv pt care acesta da cu "delete".

Am un prieten care in urma unui accident violent de motocicleta fara sa fi suferit nicio lovitura in zona capului, nu-si mai amintea nimic de la ultimul popas dinaintea accidentului, aproximativ 30 km mai devreme...

Cate coincidente... aproape ca m-ati convins.

Mai era si baiatul ala de a facut accident la Ambasada Chinei...cam ironic ce usor isi pierd memoria supermotociclistii astia de forum, cand ii mai loveste karma...

 

Xael, tu nimic?! Cand ai scuturat copacul? Sau doctorii nu-si pierd memoria?

 

Daca ati trece peste cliseul asta pescaresc, v-as sfatui sa mergeti la doctor, refaceti fisa medicala fara spaga. Poate ati ramas cu ceva traume si puneti in pericol traficul rutier.

Editat de ChrisRR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cate coincidente... aproape ca m-ati convins.

Mai era si baiatul ala de a facut accident la Ambasada Chinei...cam ironic ce usor isi pierd memoria supermotociclistii astia de forum, cand ii mai loveste karma...

 

Xael, tu nimic?! Cand ai scuturat copacul? Sau doctorii nu-si pierd memoria?

 

Daca ati trece peste cliseul asta pescaresc, v-as sfatui sa mergeti la doctor, refaceti fisa medicala fara spaga. Poate ati ramas cu ceva traume si puneti in pericol traficul rutier.

 

Hahahaha

 

Dude,ai fost la inalime cu postul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate coincidente... aproape ca m-ati convins.

Mai era si baiatul ala de a facut accident la Ambasada Chinei...cam ironic ce usor isi pierd memoria supermotociclistii astia de forum, cand ii mai loveste karma...

 

Xael, tu nimic?! Cand ai scuturat copacul? Sau doctorii nu-si pierd memoria?

 

Daca ati trece peste cliseul asta pescaresc, v-as sfatui sa mergeti la doctor, refaceti fisa medicala fara spaga. Poate ati ramas cu ceva traume si puneti in pericol traficul rutier.

Se vede că nu ai văzut pe cineva care a trăit o poveste nefericită, ca să-i spun așa. Cred că poți cauta pe "goagal" despre "post traumatic stress" și vezi cum se poate manifesta sau poți întreba orice psihiatru. Am avut oportunitatea de a vedea astfel de persoane și unii nu-și aminteau nici cum îi chema.

 

Ia-o așa cum am scris. Nu am fost implicat în accidente moto nici ca motociclist nici ca șofer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E amuzant cum vine el si sustine ca nu exista pierdere de memorie la traumatisme craniene. Desi e o chestie foarte clară din punct de vedere medical.

Oare numele asta, cristi, e predestinat retardatilor? Mai lipseste sa se exprime sonyc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peascareasca sau nu, am si io o poveste. Eram la plimbare pe jos, doar ce trecusem de o intersectie destul de circulata si am auzit o bufnitura. Am intors capul, mi s-a parut ca e un motor pe jos si m-am dus spre locul ala. Un amic motociclist plecase la verde de la semafor si un taximetrist intarziat a intrat din dreapta pe rosu.S-au intalnit si au facut poc. Amicul perfect constient, in picioare cand am ajuns eu. Era in pantaloni scurti, avea aparatori la genunchi, geaca, manusi, casca. Nicio urma vizibila de la impact. Am vorbit cu el, m-am asigurat ca e ok, l-am trimis sa stea jos pana vine ambulanta. S-a asezat, pe urma a venit sa ma intrebe unde e telefonul lui. I-am raspuns si l-am trimis la loc. Dupa 30-45 secunde a venit iar si m-a intrebat de telefon. I-am raspuns din nou si l-am trimis la loc. Fara exagerare, scena s-a repetat de 8-10 ori pana a venit ambulanta. Dupa vreo 2-3 ore, dupa ce a trecut pe la spital, eram undeva la bere si povesteam. Stia perfect toate detallile premergatoare accidentului, stia ca s-a linistit cand a vazut o figura cunoscuta (eu) dupa accident, insa nu mai stia nimic de intrebarile legate de telefon si ce s-a intamplat pana la ambulanta/spital.

Altcineva, nu dam nume, a avut nevoie doar de cateva (zeci de) secunde ca sa-si aminteasca de unde venea si unde se ducea. Astea se intamplau in timp ce se „odihnea“ in sant dupa un impact cu o masina in urma caruia motorul a fost dauna totala.

Probabil partea cu memoria tine de felul de pescuit, daca dai la rapitor sa nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

Probabil partea cu memoria tine de felul de pescuit, daca dai la rapitor sa nu.

Exact . Am urmarit o emisiune de tv in care se discuta exact treaba asta ...si daca iti pierzi memoria in still Hollywood e clar ca vinzi gogosi.Dadeau ca exeplu de fenomen similar faptul ca majoritatea oamenilor au impresia ca daca esti impuscat o sa cazi imediat ...dar este doar pentru ca vedem asta in filme ,nu are treaba cu realitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E amuzant cum vine el si sustine ca nu exista pierdere de memorie la traumatisme craniene. Desi e o chestie foarte clară din punct de vedere medical.

Oare numele asta, Cristi, e predestinat retardatilor? Mai lipseste sa se exprime sonyc...

Banuiesc ca iegzista si exceptii... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oare numele asta, cristi, e predestinat retardatilor?

Până acum m-am amuzat de prostiile pe care le tot debitati, cel mai probabil și din cauza la prea mult timp liber.

 

Dar cu afirmația asta, tu meritai scăpat pe scările alea!

 

Cristi aka Tornada

 

On topic: shit happens și nu trebuie întotdeauna să găsești explicații la orice, darămite să te explici altora!

Să te faci bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca iegzista si exceptii... :)

Haoleu, n-am gandit-o pe asta. Cand ajung in Cluj dau o bere ca sa spal rusinea... pot plusa si cu un incarcator de i3 si unul de Tesla, daca ai nevoie pe acasa ;)

 

@tornada: vezi mai sus. Doar sa nu va certati pe incarcatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm din postura patitului. Prin 2011 sau 2012, nu mai tin minte exact, am cazut pe Titulescu. Mi-a fugit fata pe ceva ramas de la dezapezire. Nisip, probabil. Nu conteaza.

 

Ce conteaza e ca mergeam incet (eram in coloana, faceam stanga de pe Titulescu spre pasaj) dar am dat cu teasta de pamant. Cand mi-am revenit masinile se oprisera si un sofer iesise din masina si se indrepta spre mine. Motocicleta nu mai era in sosea, venise un baiat care mi-a spus ca e si el motociclist si a dus-o pe trotuar.

 

Mi-au trebuit vreo 15 minute si trei tigari fumate sa-mi aduc aminte de unde veneam si unde naiba ma duceam. Nu puteam sa leg doua ganduri intre ele. Asa ca da, e adevarata treaba asta.

 

Peascareasca sau nu, am si io o poveste. Eram la plimbare pe jos, doar ce trecusem de o intersectie destul de circulata si am auzit o bufnitura. Am intors capul, mi s-a parut ca e un motor pe jos si m-am dus spre locul ala. Un amic motociclist plecase la verde de la semafor si un taximetrist intarziat a intrat din dreapta pe rosu.S-au intalnit si au facut poc. Amicul perfect constient, in picioare cand am ajuns eu. Era in pantaloni scurti, avea aparatori la genunchi, geaca, manusi, casca. Nicio urma vizibila de la impact. Am vorbit cu el, m-am asigurat ca e ok, l-am trimis sa stea jos pana vine ambulanta. S-a asezat, pe urma a venit sa ma intrebe unde e telefonul lui. I-am raspuns si l-am trimis la loc. Dupa 30-45 secunde a venit iar si m-a intrebat de telefon. I-am raspuns din nou si l-am trimis la loc. Fara exagerare, scena s-a repetat de 8-10 ori pana a venit ambulanta. Dupa vreo 2-3 ore, dupa ce a trecut pe la spital, eram undeva la bere si povesteam. Stia perfect toate detallile premergatoare accidentului, stia ca s-a linistit cand a vazut o figura cunoscuta (eu) dupa accident, insa nu mai stia nimic de intrebarile legate de telefon si ce s-a intamplat pana la ambulanta/spital.
Altcineva, nu dam nume, a avut nevoie doar de cateva (zeci de) secunde ca sa-si aminteasca de unde venea si unde se ducea. Astea se intamplau in timp ce se „odihnea“ in sant dupa un impact cu o masina in urma caruia motorul a fost dauna totala.
Probabil partea cu memoria tine de felul de pescuit, daca dai la rapitor sa nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...