Jump to content

4 Gran Premio Red Bull de España

Recommended Posts

Una peste alta, Yamaha de client a fost din nou peste echipa de uzina si daca continua asa, Tech3 va termina sezonul inaintea Movistar Yamaha. O palma mare si grea pentru echipa de uzina Yamaha...

» Post actualizat in 06 May 2018 13:45

Cal se mai bate la titlu??

Edited by xt600
  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M-as bucura ca poate isi mai revine, dar la cum stie Lorenzo circuitul ala cred ca mergea la fel si daca ii imprumutam mobra mea...sa vedem ce mai face pana la sfarsitul sezonului.

Mie Pedrosa mi s-a parut ca a venit ca Haplea hapsanu' din fundu' gradinii ca sa ia el doua locuri deodata. Adica nu se astepta ca Lorenzo sa faca EXACT manevra aia? A venit ca berila din spate si nu a mai putut schimba nici trasa, ca nu mai avea unde, nici sa franeze.

A fost ziua lui lorenzo?La multi ani gorgerous george...vb celor de la motojipi

Cat de prosti sunt astia de la yamaha..sa ne reusesti sa rezolvi problema de peste un an de zile.

Marquez nu are adversar....cu o echipa yamaha corigenta,o echipa ducati inconstanta si un coechipier ce aduce noroc.

Pedro mai da o mana de ajutor azi...isi meeita locul la hrc,cand nu il incurca pe marcel il ajuta :)

Viniales a uitat ce a invatat in sua? a step forward...bullshiit

Cal castiga cursa detasat...dar a cazut :))

Bv morbidelli

Edited by P T R

ahaaa . .. Pedrosa e de vină că a dat în clocot frustrarea în Dovizioso după 7 tururi petrecute în spatele lui Lorenzo .... la fel, tot Pedrosa e vinovat că Lorenzo s-a hotărât să închidă brusc după ce ajunsese la celălalt capăt al lumii .... :D

» Post actualizat in 06 May 2018 14:22

Pedro mai da o mana de ajutor azi...isi meeita locul la hrc,cand nu il incurca pe marcel il ajuta :)

Asta a fost chiar gratuită . Pedro putea să se accidenteze nasol de tot și mai aleargă și o mână operată.

» Post actualizat in 06 May 2018 14:24

Cat de prosti sunt astia de la yamaha..sa ne reusesti sa rezolvi problema de peste un an de zile.

Cum așa ? Ziceau că lucrează la ea , iar Vinales regăsise feelingul. Mai mult, pe BTsports comentau că se pot uita liniștiți în datele lui Zarco, Coulon&co nu pun la suflet ....

» Post actualizat in 06 May 2018 14:31

Pedrosa e singurul care nu a greșit cu nimic în carambolul ăla

» Post actualizat in 06 May 2018 14:34

Așaa ... mă uit acum la reluare ... cum s-a dus Dovizioso în urlete și gesticulații la Lorenzo ... au cedat nervii profesorului ?

post-4023-0-07190500-1525617253_thumb.png

Mișto e cum s-a uitat înapoi după ce s-a adunat de pe jos și l-a văzut pe Pedrosa în mijlocul drumului. Nu i-a venit să creadă și s-a mai uitat o dată înainte să se ducă să urle la George :crack: commedia dell'arte

» Post actualizat in 06 May 2018 14:39

Dovi și George credeau că sunt doar ei în legea lor pe pistă, moment în care Dovizioso a constat că mai era și Pedrosa pe acolo, moment .... wtf ... ( o să fac un gif )

» Post actualizat in 06 May 2018 14:46

Dovizioso se ridică de pe jos cu fața la Pedrosa ... wtf , ce-i cu ăsta acolo ... Se ridică și mai întoarce capul încă odată ... ce plm ? Pedrosa ? .... apoi se duce să gesticuleze din tot corpul la Lorenzo, care arată mirat și calm cu mâinile către Pedrosa .... plm, Pedrosa mi-a făcut buba ...

Edited by bimbominkia

Mie Pedrosa mi s-a parut ca a venit ca Haplea hapsanu' din fundu' gradinii ca sa ia el doua locuri deodata. Adica nu se astepta ca Lorenzo sa faca EXACT manevra aia? A venit ca berila din spate si nu a mai putut schimba nici trasa, ca nu mai avea unde, nici sa franeze.

Ce zici boss ? Ia măsoară spațiul lăsat liber de men in red :

» Post actualizat in 06 May 2018 14:51

Tu crezi că trasa rapidă e aia pe care se duce Dovizoso spre prundiș ? :crack: :crack:

» Post actualizat in 06 May 2018 14:53

Două secunde mai târziu, Lorenzo se repliase ca să prindă apexul

post-4023-0-25790600-1525618116_thumb.png

post-4023-0-30269400-1525618403_thumb.png

Faza din mai multe unghiuri: https://www.youtube.com/watch?v=1SHIWsaEWh4

Lorenzo este singurul vinovat de carambol.

Nu stiu la ce campionat te uiti tu iar, dar motoretele de GP n-au oglinzi :(

Sincer Dovi merge destul de curat in general dar in cursa asta pare ca ambitia i-a cam depasit talentul.

Edited by LimpTA

Pedrosa e de vină, a strâns și nu a lăsat loc echipei Ducati, să se poată desfășura în voie. Trebuia să fie mai prudent, să ia virajul pe iarbă

» Post actualizat in 06 May 2018 14:57

Sincer Dovi merge destul de curat in general dar in cursa asta pare ca ambitia i-a cam depasit talentul.

Clar l-a depășit talentul, a adunat frustrare timp de zece ture.

Dar la faza cu oglinzile nu ai dreptate. OK, nu au oglinzi, dar nici nu se merge în zig-zag pe lățimea pistei ( extrem de lent, după ce ai ratat virajul ). Dacă insiști să o faci, poate ar fi o idee bună să te asiguri că nu vine din spate cineva care a luat trasa cum trebuie

Cel cu numărul 26 era Marquez de fapt,lupta pentru "cempionșip" cu toate armele. Din nou ăsta micu distruge sportul și le mai induce frica altor doi rivali (pe lângă rosi) la campionat. Clar trebuie exmatriculat din motogp.😎

Edited by danypop

Dacă stau să mă gândesc

Dovi a greșit că a forțat depășirea, dar asta nu a fost o mare problemă în sine - nu a cazut nimeni, nu s-au atins, doar a ieșit larg și l-a luat pe Georgel după el ( în plus a mai avut vreo două - trei tentative ratate și înainte și nu a fost mare șmecherie )

Lorenzo a fost scos larg de Dovi, s-a întors din marginea pistei direct în mijlocul virajului ( lent ) - și mie mi se pare că aceasta a fost cauza accidentului.

Pedrosa vine rapid, pe trasa normala, avea loc să treacă cu un camion în momentul în care s-a băgat - mi se pare că nu are absolut nici o vină la faza asta.

Edited by bimbominkia

nu e vorba de mers zig zag man. Cand a inchis Rossi asa era vinovat marchezu... acum e vinovat ala care inchide. Daca te uiti de sus Lorenzo a inchis pentru ca iesise larg pentru ca ambitia lui Dovi, iar cand a auzit Honda powa a ridicat-o insa era prea tarziu. E fix un incident de cursa. Dupa parerea mea nimeni nu e vinovat aici. Poate ambitia lui dovi fix pe curba aia ca autor moral

Eu ma uit la ala care trebuie, insa se pare ca tu nu prea intelegi ce se intampla pe pista. Vezi ca am pus mai sus un clip cu faza.

Eu ma uit la ala care trebuie, insa se pare ca tu nu prea intelegi ce se intampla pe pista. Vezi ca am pus mai sus un clip cu faza.

Friend vad ca tii mortis sa arati ca iti place sa te faci de ras. Pana in curba aia Lorenzo il avea in spate pe Dovi, si in minte si pe board. Habar n-avea lorenzo unde e Pedrosa. Asta stia dovi poate de pe cartonasul lui.

E un incident de cursa. get over it.

Oricare ar fi fost Marquez din aia trei, el era de vină...

Una peste alta, MM este clar in altă lume...si a zis că, decât sa-i mai fie frică lui Rossi sa iasă pe pista, mai bine le dă juma de circuit ca sa nu iasă discuții si sa nu se nai întâlnească.

Pe de alta parte cred ca a fost pur si simplu un incident de cursă, altfel facem doar contratimpi si vedem care e mai bun. Pnm, așa e pe pista, mai cazi, te mai atingi, doar nu e șah.

Ciabatti zică că Pedrosa a frânat foarte târziu .... ah ce-mi mai plac declarațiile :)

» Post actualizat in 06 May 2018 15:18

Marquez a mers mediocru azi. Singura sclipire a fost când a trecut peste pietrele alea și hai să zicem că a doua a fost că a reușit să scape repede de Georgel, altfel poate era și el pe jos cu ei și câștiga Zarco :)

Timpii au fost slabi, distanța nu a fost mare, cineva care avea ritmul fin FP4 de ieri îl lua cu ușurință. Foarte tare cât de mult a rezistat Lorenzo cu soft pe față , Dovi a încercat (fără succes) aproape 10 ture să-l depășească

Asa cum era si normal in situatia aia. Asa e reisingu'. Trebuie sa incerci sa fructifici orice eroare a adversarilor.

Oricare ar fi fost Marquez din aia trei, el era de vină...

Una peste alta, MM este clar in altă lume...si a zis că, decât sa-i mai fie frică lui Rossi sa iasă pe pista, mai bine le dă juma de circuit ca sa nu iasă discuții si sa nu se nai întâlnească.

Pe de alta parte cred ca a fost pur si simplu un incident de cursă, altfel facem doar contratimpi si vedem care e mai bun. Pnm, așa e pe pista, mai cazi, te mai atingi, doar nu e șah.

Si daca erau toti trei marc tot marc nu era de vina.

@bimbominkia

Te cam înșeli dacă tu crezi că Marquez nu ar fi putut mai mult dacă era nevoie. Eu zic ,că oricum câștiga chiar dacă avea pe cineva să îl preseze puțin.

Edited by danypop