Sari la conținut

Ajutor colegi motorizati


aturdoc9
 Share

Postări Recomandate

Caut propietarul unei motociclete pt a lua certificatul fiscal al acesteia , sa o pot inmatricula .Cine ma poate ajuta cu un numar de telefon al D-lui ALEXANDRU NICOLAE SAT CIRESU NR 28 TIMIS NASCUT IN 1961 .MULTUMESC Tel meu 0729076344

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Si eu am fost in situatia ta si am ajuns relativ usor la primul proprietar. Iti dau 3 variante:

1. Ai numele si adresa. Ii scrii o scrisoare in care-i explici ca ai o motocicleta care i-a apartinut si vrei s-o inmatriculezi pe numele tau. Ii dai numar de telefon sa te sune.

2. Suni la primaria Criciova (am cautat pe google si satul Ciresu apartine acestei comune). Le explici ca vrei sa dai de dl. nume_prenume din satul Ciresu. Ori obtii un numar de mobil al domnului, ori lasi numarul tau si te suna el. La tara cam toti se cunosc intre ei. https://www.ghidulprimariilor.ro/list/cityHallDetails/PRIM%C4%82RIA+CRICIOVA/117663

3. Suni la postul de politie din comuna. Le spui cine esti si ca vrei sa iei legatura cu dl nume_prenume si pentru ce. Daca dai peste un om cumsecade, te ajuta. De asemenea, politistul din comuna ii cam cunoaste pe toti. Telefon gasit pe google: 0256-335 865.

Niciuna din variante nu e sigura, dar la mine a functionat varianta 3. Am lasat eu numarul meu de telefon, politistul l-a sunat pe proprietar si i l-a dat iar proprietarul m-a sunat pe mine. Totul a durat 10 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau cauti un coleg din Lugoj la care ii dai doua beri si il rogi sa dea o fuga pana la locul faptei. Daca era pe langa Timisoara te ajutam eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...