Sari la conținut

caut sofer cu masina personala


reverend
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Dupa cum zice si titlu , sint in cautare de un sofer cu tot cu masina.

Despre ce este vorba. Am un unchi, caruia ii place sa calatoreasca si sa se plimbe prin tara. La 93 de ani citi ani are, se tine mai bine decit mine ;-) Fost avocat, detinut politic, scris carti, trecut prin multe, omul e complet independent, super haios, si este o istorie ambulanta. Ii place sa calatoreasca enorm prin tara ( extrem de paritot) dar numai cu masina. Are si el bibilica lui.

Caut pe cineva pentru vreo 8 zile pe la mijlocul lui iunie.

 

Ideea e in afara de plata, i se v-a plati si cazarea plus niste bani de urna pt mincare. Ideea nu e sa se faca curse sau drumuri de 8-9h pe zi, ci mai mult , vreo 3-max 4 h pe zi, de mers la locuri de vizitat prin zona, etc.

Eu am facut-o de multe ori cind am fost pe acasa, dar din pacate distanta si munca nu imi mai permit anul asta.

Pentru mai multe detalii, pe privat.

 

PS.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și eu călătoresc numai și numai pe 4 roti. Unde nu se poate, ghinion! Bafta și drumuri bune sa aibă!

Nu intaleg comentariul, dar bafta si tie. Eu ma refeream ca desi are tot felul de drepturi si reduceri ca fost detinut politic, pensionar, etc nu prea le are cu trenuri, autobuze, tramvaie, etc. Omului ii place sa fie liber si independent. Acum 3 ani am facut un traseu de o saptamina si am invatat mai multa istorie (traita ) decit in tot liceul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. E ceva in ideea lui " Scent of a woman" dar in loc de Al Pacino, e al meu unchi ;-) In film, Al nu vedea, al meu unchi nu aude cu o ureche prea bine de la o bomba in al doilea razboi mondial cind era in refugiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am carat cu Dacii obosite, tancuri de 4x4, pina la mercedesuri. Ce-mi cadea pe mina cu imprumut de la amici cind ajungeam in tara ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu iti doresc succes, dar este destul de complicat de gasit pe cineva din mai multe considerente: varsta inaintata a omului cu toate cele la pachet, poate fi suferind, i se poate face rau, practic porti responsabilitatea lui, multe zile libere si rabdare, pentru ca un om batran are dichisurile lui.

De ce nu merge cineva din familie cu el, sau tocmai cele de mai sus ii impiedica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare dreptate cu cele mentionate mai sus. Dar ca exemplu, anul trecut am plecat pt 3 sapt in colturile uitate a Myanmarului pt un documentar cu o doamna de 73 de ani cu alzheimer. A fost o experienta nemaipomenita..

 

 

Din pacate sintem cu totii plecati prin diverse colturi ale lumii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cat este plata? Sau cum se face? La kilometru ... sau cum?

Am trimis pm.

Am raspuns la pm. Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In nici un caz nu merg eu, ci sotul meu. E destul de calm, mai pierde uneori un top case ... dar e super ok. Nu e motociclist, (doar scuterist). Insa are permis ( cat. B ) de peste 20 de ani si zero accidente din vina lui.

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Va multumesc la toti cei interresati si cei care mi-au raspuns. Topicul se poate inchide. Dupa cum pare mi s-au schimbat un pic planurile si ajung eu in vara asta in EU. Am sa trag o fuga si in tara si ma fac sofer ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...