Sari la conținut

GOLDEN SANDS 05.05-06.05.2018


Postări Recomandate

Salutare. Propun o iesire in Bulgaria la Nisipurile de Aur. Intalnirea la ora 9.45 in OMV-ul din comuna 1 Decembrie. Plecarea la ora 10 fix. Am gasit in hotel de patru stele la 36 euro camera dubla. Se numeste Shipka Hotel. Nu facem rezervare, platim la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anul trecut in iulie, stat 4 zile...

N-am fost impresionat... nisip cu pietricele care mai mari, care mai mici, mizerie si preturi nejustificat de mari cam pe la orice.

Pana si McDonals cerea 7 leva pe un shake...

Problema a fost si cu mancarea, "muci balosi".

Nici shaorme nu stiau sa faca. Sosuri de la aprozar, n-aveau nici un gust. Daca te manca sa ceri gratar la masa ... decartai lejer 100 de leva in doi.

 

La intrare ar trebui o placa d'aia mare pe care sa scrie:
"Wellcome to Golden Sands: powered by Alexpress"

 

La plecare iti jur c-am auzit in casca "Ce bine-mi pare ca ti-ai luat teapa ..."

Bine ca am platit doar 100eur pe patru nopti de cazare, ca altfel ... chiar imi parea rau.

Daca insa n-ai fost niciodata, cum fusese si cazul meu, merita sa vezi cum e pe-acolo.

Daca vrei ceva mai bun: incearca Sozopol si/sau Nesebar.

Mi-a placut mult la Sozopol.

post-33250-0-81370300-1525448727_thumb.jpg

post-33250-0-16975900-1525448731_thumb.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sozopol si Nessebar merita din plin. Plaje frumoase, zona istorica, stradute inguste cu piatra cubica, terase traditionale, muzeu de istorie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1 pt Sozopol! Nisipurile s-au cocalarit de mult. Doar ca pana la Sozopol mai e ceva drum. Ca statiune de plaja e mai fain Sunny Beach, iar hotelul Majestic mi s-a parut ireprosabil. Drept ca nu e ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...