Sari la conținut

retapitare sa


Postări Recomandate

M-am ales cu o mica taietura pe sa, asa ca trebuie sa o retapitez. Care e metoda de sigilare a cusaturilor ca sa nu intre apa in burete? Din pacate modelul are doua cusaturi pe lungime (Shadow Spirit) si vreau sa pastrez aspectul original.

Ceva recomandari unde o pot face si sa iasa bine? (Bucuresti sau pe aproape)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai topicul pentru asta e deschis, daca are cineva idee cum se etanseaza cusaturile la retapisare (si unde se poate face asta). Eu am vb in Buc la 2 tapiseri si ambii mi-au zis ca nu pot etansa cusaturile, unde o sa fie cusatura o sa intre apa.

O sa sun si la Ploiesti, evident, dar din mom. ce a zis ca e la a doua sa am banuit ca stie...

Editat de XorX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am gasit nimic in genul de facut acasa. Ce am vazut ar fi un fel de benzi care se vulcanizeaza dar clar nu poti face asta acasa pentru ca trebuie sa controlezi mult prea bine temperatura sa vulcanizezi banda aia dar sa nu topesti vinilinul. Doar o solutie la Decathlon care zic ei ca ar etansa cusaturile de la cort, dar nu stiu cum ar merge la sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se face cu benzi pe interior, vulcanizate. Si mai face si pe exterior, cu snur. Vezi pe site ul omului, scrie i ce vrei, suna l si iti explica.

» Post actualizat in 06 May 2018 15:55

Daca vrei sa furi meserie, mai greu. Ca doar de aia omul presteaza ub serviciu, sa faca si el banuti din el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Timisoara e un baiat care face tapiterii moto si izoleaza cusaturile motodan ...eu am facut vreo 5 sei la el fara probleme (nu stiu daca mai face si ptr cei de pe forum am inteles ca a avut ceva probleme cu cineva de aici dar poti incerca )

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se face cu benzi pe interior, vulcanizate. Si mai face si pe exterior, cu snur. Vezi pe site ul omului, scrie i ce vrei, suna l si iti explica.

» Post actualizat in 06 May 2018 15:55

Daca vrei sa furi meserie, mai greu. Ca doar de aia omul presteaza ub serviciu, sa faca si el banuti din el.

 

:) nu vreau sa fur nimic, cu atit mai putin meserie, am eu suficient de munca, nu-mi mai trebuie. Bun, daca zici ca la tine a etansat cusaturile e de bine. Sun miine si vb cu el. Thx!

Editat de XorX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotoDan nu mai lucreaza AFAIK. Daca s-ar apuca iar omul ala de facut sei...

ba da lucreaza inca ptr cunostinte, prieteni , are si pe olx anunturi dar nu mai vrea sa lucreze pe forum...acum aprox o luna am fost la el cu un prieten

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu folia este solutia de compromis. Apa care intra pe la cusaturi ramine intre vinilin si burete, Se stringe in partea de jos unde se intoarce vinilinul sub sa sa fie capsat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti nu ai mester care face treaba calumea. Doar feedback negativ, pe la diversii care fac.

Ai Motovis de care ti am spus, la Ploiesti. Ai Geoseats la Iasi. Motodan, parca Timisoara,dar care nu mai face pe forum. Si mai era un loc la Cluj, poti afla de pe topicul regional.

Ce te mai chinui, nu inteleg. Varianta e clara, Ploiesti scrie pe tine :))

Doar ca esti inca in negare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...