Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum 12 ore, xt600 a spus:

suficient sa arunci un ochi

Asta fac tot timpu de cand m-am tras pe magar austriac, nu aici pe forum, ci international. Nu sunt numaru unu la mobre fara bube, dar to timpul cei cu probleme o sa raga si numa aia se vede, restu de 90+% se dau si isi vad de treaba.

Acum 12 ore, xt600 a spus:

T700 este un true adventure

Gresit, din nou, true adv este doar ge es de la doişpe sute în sus 🦄

-------------------

Zic sa ramana discutia focusata pe T7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 419
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 51 minute, hora09 a spus:

 

Gresit, din nou, true adv este doar ge es de la doişpe sute în sus 🦄

Amu' depinde ce intelegi tu prin adventure. Daca pentru tine adventure inseamna sa te dai prin Alpi sau Pirinei, da, e bun Gs-u'. Pentru mine asta este touring. Poate fi facut si cu scuterul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.06.2020 la 23:12, hora09 a spus:

Asta fac tot timpu de cand m-am tras pe magar austriac  indian.

 

La 08.06.2020 la 20:22, KINGS a spus:

 

Peste cateva zile ma duc la un ride-test cu Tenerele. Ai vreun punct anume la care sa-mi casc ochii? Din punct de vedere al comportamentului in off ma intereseaza in mod special, ca pe asfalt te prinzi imediat ce si cum.

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Speedy.K a spus:

austriac  indian.

Fabrica din Mattighofen, motor cadru alea alea - merci oricum

 

T7 in Franta, nu stiu unde exact dar te ajuta netu daca vrei sa faci un tur ghidat la fabrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Nu stiu daca l-a mai postat cineva, dar mie tipul asta mi se pare singurul cu factura mica la curent din zecile de pareri de pe YouTube

Atat in filmuletul asta cat si in altele postate de el.

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

^^^ 

Pavel si-a luat T7 pentru ca el cauta cat mai multe drumuri off road. plus ca nu vrei sa stii cum arata Honda care a avut-o inainte. lui nu-i trebuie tehnologie, ii trebuie basic Adv bike. Il stiu pe om personal si stiu ce anume vrea sa faca cu motocicleta prin lume.

 

Diferenta intre T7 si 790 e mare si fiecare are clientii ei. 790 e inclinat mai mult spre dual sport Adv, ai ce trebuie si pe asfalt si pe off. T7 e clar mai off road orientat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.06.2020 la 10:51, ioio_viola a spus:

^^^ 

Pavel si-a luat T7 pentru ca el cauta cat mai multe drumuri off road. plus ca nu vrei sa stii cum arata Honda care a avut-o inainte. lui nu-i trebuie tehnologie, ii trebuie basic Adv bike. Il stiu pe om personal si stiu ce anume vrea sa faca cu motocicleta prin lume.

 

Diferenta intre T7 si 790 e mare si fiecare are clientii ei. 790 e inclinat mai mult spre dual sport Adv, ai ce trebuie si pe asfalt si pe off. T7 e clar mai off road orientat.

 

Clar, de aia i-au pus suspensii de top si rezervorul sus, pentru off.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.06.2020 la 11:30, hora09 a spus:

Arata ca o jucarie misto de avut

 

https://batterie24.de/SHIDO-CONNECT-LTX14-CNT-12V-Lithium-Motorradbatterie-LiFePO4?number=90353

 

https://www.amazon.de/Batterie-Shido-Connect-Lithium-YTX14-BS/dp/B07JDQQFBS

 

Cel putin asta e varianta direct replacement pt ce am pe F800GS.

Pentru mobrele care au bateria montata in locul "standard", adica sub sa, merge luata orice baterie pe Lithium, toate au in ziua de astazi un indicator de incarcare. Doar ridici saua, apesi pe butonul Test si verifici cat are. La F700/800 in schimb, bateria e montata in spatele ghidonului, sub rezervorul fals, iar accesul la ea se face prin demontarea carenajului care imita rezervorul. A pain in the ass, cum s-ar zice. De aceea modelul Shido Connect (cu bluetooth) ar face sens in cazul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

rival pentru 790 Adv R

pentru asta trebuie un big ass update la suspensie, legata de electronica nu cread ca au sa pluseze cu nimica, pana la urma este abordarea T7-lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.06.2020 la 13:34, xt600 a spus:

Tenere 700 Rally Edition: 

 

In afara schemei de culori nimic nou sub soare .... Aceeasi mobra la care se adauga elemente din pachetul Rally care este optional la mobra "normala".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Yamaha T7 (Tenere 700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...