Sari la conținut
chemical

Cumpar bmw r 1150 gs adventure

Postări Recomandate

Inainte de a face un drum de 1000-1500 km X 2, puna in Germania sau Italia, imi incerc norocul si aici. Asa cum scrie si in titlu, caut sa cumpar un BMW R 1150 gs adventure, nu ma intereseaza gs-u simplu. Caut o motocicleta in mintile ei pe care sa ma pot baza intr-o tura in Maroc. Nu ma intereseaza km atata timp cat se poate dovedi ca sunt reali si service-ul a fost facut la timp. Ca si buget am 6000-6500 euro dar se poate suplimenta. Astept oferte aici sau pe pm

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zigzag avea una la vânzare acum ceva timp. Nu știu dacă mai este de actualitate. Cred ca era postata la secțiunea Vanzari/Motociclete peste 999cm.

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc DeVazut_TM, cu zigzag am vorbit anul trecut, din pacate atunci o intervenit ceva si a trebuit sa sic pas motocicletei. Din fericire pt mine acum s-au aliniat astrele si pot sa imi cumpar una. Daca nu gasesc in timp rezonabil un 1150 gs adventure, o sa ma reorientez catre 1200 gs adventure, Ktm 990 adventure sau alt adventure de 1000 cc sau mai mare

Partajează acest post

Link spre post

Dar nu trebuie sa pleci tu dupa ea, sunt pe forum baieti cu referinte bune care aduc mobra acasa la tine. La banii aia o cauti in Germania, cam 250-350 e te duce transportul.

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc DeVazut_TM, cu zigzag am vorbit anul trecut, din pacate atunci o intervenit ceva si a trebuit sa sic pas motocicletei. Din fericire pt mine acum s-au aliniat astrele si pot sa imi cumpar una. Daca nu gasesc in timp rezonabil un 1150 gs adventure, o sa ma reorientez catre 1200 gs adventure, Ktm 990 adventure sau alt adventure de 1000 cc sau mai mare

Ca idee, asta l-am cumparat cu 5100 euro...2007, unciproprietar, kit complet de case'uri,carte service la BMW, ABS, 53.000 km. Neamtul isi cumparase modelul LC 2018. L-am livrat langa Oradea.

Ideea e ca , daca nu te hazardezi, gasesti.

Stiu ca nu e modelul ADV...dar merge ;-)

21768228_1666381800052903_81547836520289

Partajează acest post

Link spre post

nu te interesează un 1200gs 2006 cu oprionale pecel?

» Post actualizat in 20 May 2018 19:05

pe el

Partajează acest post

Link spre post

@l.u.v cam tot 300 euro ma costa si pe mine un drum de 3000 km si vad la fata locului daca imi place mobra sau nu.

@Motologistic, nu sunt foarte disparat, am un transalp deocamdata, dar vreu altceva

@fighter, ma intereseaza doar modele adventure bmw 1150 sau 1200, Ktm 990 ... alte modele nu imi vin acum in minte, sa ma incadrez in 7500 euro

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.