Sari la conținut

Postări Recomandate

Pe stefan cel mare 34 (nu mai stiu exact nr), dar nu prea sudeaza cu inox, pt ca fac evacuari auto99%

 

Merci, o sa incerc sa caut in alt oras din moment ce in burgul nostru frumos e lipsa de meseriasi! Cu nenea asta de pe Stefan cel Mare m-am cam certat ca nu a stiut sa imi motiveze pretul astronomic pe care mi l-a cerut pentru o reparatie la evacuarea conservei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 635
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acolo s-ar putea sa cunosc pe cineva..hmm! merci de hint!



pe sc. de innot la vulcanizare ;) .

 

Are cineva idee daca au deschis si sambata cei de la vulcanizarea de pe Scoala de Inot? sau exista alt loc unde pot rezolva si eu o pana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au deschis numai de dimineata sambata. Sa te duci cu roata demontata! nici o vulcanizare nu o demonteaza de pe cadru, Spidi da, dar nu sambata ... poate daca ploua bine sa il indupleci si sambata :)

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci! Mi-ai dat o veste tare "buna" cu demontatul rotii..acum trebuie sa gasesc o solutie sa imi ridic mobra si inca o solutie sa scot axul de la roata (nu merge normal ca am tobele care ma impiedica s-o fac!)..deci in alte cuvinte..sunt mancat! Inca o intrebare..daca si asa nu demonteaza nimeni roata de pe cadru, de ce toata lumea indica vulcanizarea de pe Scoala de Inot? adica restul vulcanizarilor din oras nu fac aceeasi treaba buna la anvelopele moto sau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta-l pe Spidi.

Cat priveste vulcanizarile din oras intreaba intr-o singura locatie.Raspunsul va fi identic la toate celelalte.

O sa ai raspunsul la 'sau'.

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca si asa nu demonteaza nimeni roata de pe cadru, de ce toata lumea indica vulcanizarea de pe Scoala de Inot?

pai nu demonteaza tocmai din cauza la aia cu motoare la care nu poti sa le scoti axul din cauza tobelor :)

 

PS-am vazut odata acolo o gramada de roti de cross... cam 30-40 de bucati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce nu au posibilitatea de a schimba cauciucurile !!! si asta vorbesc pentru cei din SIBIU . detin Atelier cu macara de suspendare !!! va ajut cu placere pe Morilor 34 visavi de Sinecon . Scoala de inot nu e departe vii o suspenzi scoti roata e duci o schimbi o pui inapoi si pleci NU COSTA NIMIC !!! 0753080789

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult! pe viitor voi apela daca am nevoie...deocamdata am rezolvat problema la vulcanizarea din cartier, a loco, am gasit buba (un holzsurub de toata frumusetea,de pe drumul patriei colectat) si sfantul snur si-a facut datoria! asta dupa ce m-am chinuit putin sa dau jos roata (fara prea mare succes) cu moto suspendat pe cricul central..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut!

se pot indrepta niste jante de aluminiu la un varadero (sunt bulite ambele) prin sibiu? avem un elvetian in pana intr-un camping pe langa sibiu...

sau magazin moto sa puna camera?

0744 916 987 (numarul unui amic care m-a rugat sa postez).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca sa ramana scris...

 

NU se indreapta jante de alu...

e riscant. se poate fisura / sparge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca sa ramana scris...

 

NU se indreapta jante de alu...

e riscant. se poate fisura / sparge.

Se indreapta foarte bine jantele din aliaj..si daca ai tehnologia necesara riscul de fisurare este 0%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc caz cand la 160 pe autostrada i-a sarit bucata de janta (care fusese indreptata in prealabil), s-a dus omul turbo pe camp, a avut bulan si a scapat dar...parca nu se merita riscul.

multumim tuturor de ajutor. pana la urma, jantele au fost/vor fi trimise la bucuresti.

omu e oricum in concediu, deci asteapta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul de pe Scoala de Innot ( pe langa mici probleme de atitudine) nu are chestii de prindere pentru orice fel de jante - de pilda nu are pentru dimensiunile de roti de la Suzuki Vitara ( mie mi-a facut un desen si m-a trimis la strungar sa imi faca o flansa). Ma indoiesc ca are pentru motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoala de Inot ( Vulcanizarea) nu indreapta decat jante de Masini ''nu moto'' !!!

S-a rezolvat jantele sunt trimise la Bucuresti ... am avut ceva de alergat ...cu ajutorul lui Jerry multe multe telefoane si rugaminti

La sfarsitul saptamanii omul trebuie sa ajunga acasa si la munci !!!

Pacat a avut parte de o vacanta de ......

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wildrider, jerry si ceilalti,sar'na de ajutor.

Sper sa putem bea o bere impreuna candva.

A fost putin Speriat Omu ...dupa ce am povestit mai mult s-a calmat

ce i-a trecut prin cap si cat de panicat a fost in urmatoarea jumatate de ora de la impcatul cu Groapa

1- ce ma fac ?Unde las motocicleta

2-cine se ocupa de ea?

3 daca o las cum mi-o trimite in Ellvetia ?

Doua vorbe cateva telefoane si e parcata la mine in atelier acum macar se bucura de Sibiu mai mult decat se astepta :crack: :crack:

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

morala pt elvetian : in Romania gropile nu sunt putine, dar sunt adanci ... deci presiunea in roti trebuie sa fie cea data de producatorul "locomotivei"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man... noi suntem obisnuiti cu gropile...

el... nu prea.

desi ar trebui ca atunci cand esti "la roma sa faci ca romanii" si sa te adaptezi...

 

nu inteleg cun draqu sunt indoite doar pe o singura buza, nu pe ambele...

si ... am dat in gropi destul si eu ca noi toti de altfel.. nu am reusit asa isprava...

cum naiba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc celor care l-au ajutat!

În astfel de cazuri, dacă nu se găseşte o soluţie pentru jantă, se poate tăia valva, se cumpără o cameră şi drum bun!

( acesta este motivul pentru care nu mi-am luat o motocicletă cu jantele turnate, chiar Varadero aveam de gând )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si da, probabil ca presiunea nu era suficienta ...

sau indicele de greutate

» Post actualizat in 29 Jul 2014 09:08

nu inteleg cun draqu sunt indoite doar pe o singura buza, nu pe ambele...

in curba ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde , cum , cat a costat indreptarea jantei ?

Si a mea , de fata are o indoitura , mult mai mica decat cea din poze , abia se vede , dar simt ca bate putin roata pe la 50-60 km/h. Si ma gandesc sa o trimit la indreptat.

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...