Sari la conținut

Postări Recomandate

Da, e unul pe Calea Bucuresti, al doilea semafor la dreapta, intri pe strada si faci pe prima la stanga. La giratoriu o tii tot inainte si o sa vezi un semn mare pe care scrie "De unde esti????".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 632
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am avut ceva de munca cu el sa ma lamureasca ...cum zmeul le-a lovit pe ambele pe o singura parte.... presiunea in roti a fost ok ideea era ca avea in jur de 120 pe Judetean iar cand a redus pana la 100 incercand sa evite groapa a dat intr-o parte . de aceea sunt doar pe o singura parte ....

 

Mulţumesc celor care l-au ajutat!

În astfel de cazuri, dacă nu se găseşte o soluţie pentru jantă, se poate tăia valva, se cumpără o cameră şi drum bun!

( acesta este motivul pentru care nu mi-am luat o motocicletă cu jantele turnate, chiar Varadero aveam de gând )

Andry partea nasoala e ca, camere degeaba ii bagam ...la 60 /H vobla toata mobra vrei sa mearga cu 50 pana in Elvetia ? :crack: :crack: :crack:

Editat de WildRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stanga-dreapta bate . Am o mica umflatura pe o parte a jentii , cred ca asta ar fii cauza . Cauciucul e asezat bine,dar e si el uzat , urmeaza sa il schimb impreuna cu rulmentii de la roata. Sper ca dupa astea sa mai scap de voblaj . Se simte in ghidon pe 50-60 km/h , la viteze mai mari nu mai simt , dar se vede ca roata tot bate stanga dreapta.

Bate stânga dreapta sau se plimbă toată faţă motocicletei sus-jos ? Dacă se plimbă vertical, poate fi cauciucul aşezat prost sau defect din fabricaţie la jantă. Se regăseşte acest defect şi la PD10, RD07 şi alte motociclete cu aceaşi jantă de 21", sudura ce uneşte cele două capete ale cercului jenţii nu a fost polizată complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stanga-dreapta bate . Am o mica umflatura pe o parte a jentii , cred ca asta ar fii cauza . Cauciucul e asezat bine,dar e si el uzat , urmeaza sa il schimb impreuna cu rulmentii de la roata. Sper ca dupa astea sa mai scap de voblaj . Se simte in ghidon pe 50-60 km/h , la viteze mai mari nu mai simt , dar se vede ca roata tot bate stanga dreapta.

Tony . ai incercat sa o duci la centrat ? Vobleaza la 50 60 . si cand treci peste isi revine ....dar la tip cand am vrut sa ii dau mai mult asta vorbim de 65 70 am crezut ca il scap din maini mobra

si eu am undeva la 62 65 de kg :) Mobra are 250 kg goala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ii schimb intai cauciucul si rulmentii , vad ce se va intampla , dac inca vobleaza tare , o duc la centrat sau sun sa intreb daca se poate indrepta.

Nu e chiar asa grav, in weekend am mers cu 140-150 pe autostrada si nu se simte , doar la 50-60. Nu ma deranjeaza chiar asa tare, ca nu trage intro parte sau altceva , dar stiu ca e acolo si eu vreau sa mearga perfect .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ii schimb intai cauciucul si rulmentii , vad ce se va intampla , dac inca vobleaza tare , o duc la centrat sau sun sa intreb daca se poate indrepta.

Nu e chiar asa grav, in weekend am mers cu 140-150 pe autostrada si nu se simte , doar la 50-60. Nu ma deranjeaza chiar asa tare, ca nu trage intro parte sau altceva , dar stiu ca e acolo si eu vreau sa mearga perfect .

o sa ajungi sa te obisnuiesti cu ea asa ... apoi o sa ti se para cidat cand nu mai vobleaza ! :) ok sa ai spor si asfalt uscat fara evenimente neplacute :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Din pacate mi-a cazut planetara la masina in Sibiu eu fiind din Bucuresti tocmai azi

Maine as vrea sa plec din Sibiu si am zis sa incerc aici poate e un mecanic auto binevoitor sau sa-mi puna o vorba buna la un mecanic sa ma ajute, de planetara voi face rost de la un prieten din Valcea si bineinteles deranjul va fi rasplatit.

Masina este un vw polo 2006

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incerci la Leo (nu stiu daca lucreaza de sarbatori dar e om serios si mecanic ok):

 

Adresa: Str. Nicolae Titulescu, 10
Cod Postal:
Localitate: Sibiu

 

Persoana Contact: Leo Cazacu
Telefon: 0269.222.343
Mobile: 0722.588.423
Fax: 0269.222.343
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Selimbar, strada principala, nu stiu nr, dar este in centrul satului in statia de autobuz, aproape de primarie pe aceeasi parte,o casa mare galbena(cea mai mare) cu farmacie si magazin piese . Intrebi de Vasile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...