Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 632
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

imi spuneti si.mie un mecanic motk bun?? am.probleme la carburatoare la un gs500 si as vrea sa o rezolv inainte sa il vand...Multumesc

pai de unde esti?complecteaza profilul sa te putem ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi spuneti si.mie un mecanic motk bun?? am.probleme la carburatoare la un gs500 si as vrea sa o rezolv inainte sa il vand...Multumesc

Cristy Holban 0745262471

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Stie cineva un mecanic bun in Sibiu? Viespa mea pierde putere sub sarcina, chiar se opreste motorul in mers...

1 .Încearcă si verifica furtunul de vacuum ce se duce spre robinetul de benzina , sa nu fie fisurat sau copt, poate el e de vina prin urmare nu iti vine suficienta benzina in carburatoare.

2. Dupa ce iti moare motorul verifica daca nu cumva ti sa creat vacuum in rezervor (mie cand deschideam capacul la rezervor , se auzea un sunet specific iar cateodata trebuia chiar sa trag de el ca sa-l deschid ) , poate e infundat furtunul prin care se trage aer in rezervor prin urmare iarasi iti este limitata cantitatea de benzina ce vine in carburatoare.

 

Am avut probleme similare cu ale tale , si astea 2 mi-au fost cauzele.

Bafta.

Editat de Vano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Stie cineva unde pot indrepta o janta moto in Sibiu. As vrea sa o vopsesc si am gasit o mica indoitura si nu vreau sa bag banii degeaba in vopsit.

post-69109-0-40617500-1432214949_thumb.jpg

post-69109-0-13370600-1432215321_thumb.jpg

Editat de bgi244
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce o indreapta, pe scoala de inot, spune-i sa o trimita si la vopsit!

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pana acum pe scoala de inot si la adi pe livezii si nu fac, nu au prindere pt ea. Nu trebuie, o dau eu la vopsit. Dar trebuie sa o indrept prima data. Daca mai stiti pe altcineva astept sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna,

 

Vreau sa fac niste reglaje la motocicleta, ceva mai de finete (valve cleareance conform manualului) si poate ma puteti ajuta cu datele de contact ale unui mecanic bun din Sibiu.

 

Mersi anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Vreau sa fac niste reglaje la motocicleta, ceva mai de finete (valve cleareance conform manualului) si poate ma puteti ajuta cu datele de contact ale unui mecanic bun din Sibiu.

 

Mersi anticipat!

cristian mi-a facut si mie jocurile, acelsi motor, la 20 mii km zice manualul si 2 supape erau in afara intervalului

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...