Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 632
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

din manual am listat pagina (ca sa nu mai caute el) si i-am dus motorul, nu stiu cat a durat ca l-am lasat acolo o saptamana fiind plecat din oras. Cred ca dureaza cateva ore, trebuie date jos rezervorul si radiatorul.


» Post actualizat in 19 Jun 2015 19:19

Are cineva petec pentru vinilinul de pe sea? numai 5-6 cm imi trebuie ... platesc daca se mai si lipeste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Salut,

As avea nevoie de un pic de ajutor daca se poate. Am un Honda Nx650 Dominator, cu ceva probleme de inecat si oprit din mers,dupa ce depasesc 50 la ora, sau 3000 rpm. Eu sunt din Cluj si am lasat motoru in Sibiu unde m a lasat. Daca stiti un mecanic in perimetrul Sibiului care ar avea timp sambata sa merg pana la el sa isi dea o parere ce pot sa rezolv. Cristi Speddy stiu ca e plecat in tura, altcineva care ii in zona si m ar putea ajuta. Nu sunt familiar cu sibiu, dar o adresa sau un numar de telefon m ar ajuta foarte mult.

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

As avea nevoie de un pic de ajutor daca se poate. Am un Honda Nx650 Dominator, cu ceva probleme de inecat si oprit din mers,dupa ce depasesc 50 la ora, sau 3000 rpm. Eu sunt din Cluj si am lasat motoru in Sibiu unde m a lasat. Daca stiti un mecanic in perimetrul Sibiului care ar avea timp sambata sa merg pana la el sa isi dea o parere ce pot sa rezolv. Cristi Speddy stiu ca e plecat in tura, altcineva care ii in zona si m ar putea ajuta. Nu sunt familiar cu sibiu, dar o adresa sau un numar de telefon m ar ajuta foarte mult.

multumesc anticipat

Dan 0744866296

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Oare stie cineva cine se pricepe la injectii moto in zona Sibiu? Problema e urmatoarea: VN 1500 Drifter pe injectie, amestec foarte bogat, bujiile se duc rapid, fum, etc... Computerul nu da insa nici un cod de eroare, injectoarele sunt noi, schimbate de fostul proprietar acum vreo doi ani (probabil aiurea, ca amestecul a ramas tot excesiv de bogat). Ma gandesc ca or fi ceva furtunase de vacuum, membrana regulatorului de presiune, dar poate a mai avut cineva problema asta si imi da un sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica filtrul de aer si firele de la senzorii de pe teava de evacuare si senzorul de pe airbox... oxigen/temperatura ar trebui sa masoare si sa trimita la calculator daca au firele ok :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Salut,

 

Stiti unde se poate face o sincronizare de carburatoare in Sibiu, si cam cat ar costa operatiunea? (4 in linie)

 

Selimbar str MViteazu nr 50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Trebuie sa duc un kawasaki de motocross de la Sibiu la Brasov, plecare Vineri seara 10 Iunie sau Sambata dimineata 11 Iunie. Retur Luni dimineata 12 Iunie. Impreuna cu motocicleta trebuie sa merg si eu.

 

E cineva care ma poate ajuta? ( contra - cost )

 

Multumesc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cine imi recomanda un electrician moto?

am probleme cu alimentarea pe 2 fire care alimenteaza releul de faza scurta(nu am 12V pe el) plus ca m-ma trezit fara bord functional astazi, sa vad ce i si cu el

PS: Yamaha R6 2006

E moto de la tine din poza? In poza e modelul 2003-2005... Si eu am probleme cu al meu....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna dimineata,

 

Am niste prieteni polonezi care au o problema cu piulita de la pinion la un Fazer din 2001 si care sunt in Sibiu.

Am sunat la numerele de pe forum, dar nu raspunde nimeni.

Unde as putea sa-i trimit ?

 

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, incepe cu Hib Moto, la Horatiu,

pe calea gusteritei.

 

Adresă: Str. Calea Gusteritei Nr. 38, Sibiu, 550223
Telefon: 0740 245 863
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...