Sari la conținut

Unu Mai lung putin prin tara


Postări Recomandate

" -Mergem de 1 Mai pe la Irina?

-Mergem...unde mai sta acum?

-La Piatra Neamt!

-Blana!!! GO!"

 

Si uite asa am combinat "utilul" cu placutul si am plecam cu motorul sa o vizitam pe Irina... :D

Stiam de cateva drumuri faine prin zona dar am zis sa ma asigur: https://www.unuplusdouaroti.com/ => 17, 7, 6 (la care am renuntat ulterior din cauza starii proaste a drumului), 8 si 53.

Si uite asa, a iesit asta:

 

post-68528-0-73539100-1525806619_thumb.jpg

 

Joi dupa munca, trecut putin de ora 16, eram gata de drum.

 

post-68528-0-86138300-1525806665_thumb.jpg

 

Cazarea era la Sighisoara; fiind destul de tarziu si nici cerul nu parea sa tina cu noi, am ales cel mai obositor traseu. Autostrada... Mi-a placut in schimb foarte mult ultima pare din drum, Sibiu- Sighisoara. Curbe faine, asfalt perfect dar din pacate si multe localitati.

Si pe la 8 si ceva ajungem la cazare. O sa pun doar poze fara sa dau nume (nu vreau sa se ajunga la faptul ca fac reclama si ca fac bani din asta :)) ). Daca cineva este curios, sa imi scrie si ii dau linkul locatiei.

 

post-68528-0-57527200-1525807178_thumb.jpgpost-68528-0-70808000-1525807197_thumb.jpg

 

Se pare ca trebuie sa intoarceti monitoarele daca vreti sa le vedeti oki... forumul, indiferent cum le-as roti eu pe local, mi le "culca"

 

p**$$%%****!!!!

 

 

 

Continuarea o sa fie aici: https://jurnaldeghidon.blogspot.ro/2018/05/unu-mai-lung-putin-prin-tara.html ....forumul imi roteste toate pozele si nici nu ma mai lasa sa mai adaug... Partea proasta este ca pe platforma aia nu se pot mari pozele. Pe viitor, o sa caut alternativa.

Pentru un Admin, cred ca am prins un bug.

post-68528-0-72131600-1525807251_thumb.jpg

Editat de styuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

irfanview (cel mai bun program de vazut/redimensionat poze) -> apasat R sau L pentru rotire inspre dreapta sau stanga -> apasat save sau CTRL+S (ales, jpg si compresie ~70 din meniul din dreapta save-ului).

 

Pentru a redimensiona poza pe care o vizualizezi apesi pe CTRL+R

Pentru a redimensiona toate pozele dintr-un folder si seta ce rezolutie (sau cu ce procent vrei sa-ti micsoreze) apesi pe B (de la Batch editing) si te joci prin optiuni.

 

test:

post-82534-0-14637400-1525813167_thumb.jpg

 

Frumos traseu!

Editat de shumilica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

irfanview (cel mai bun program de vazut/redimensionat poze) -> apasat R sau L pentru rotire inspre dreapta sau stanga -> apasat save sau CTRL+S (ales, jpg si compresie ~70 din meniul din dreapta save-ului).

 

Frumos traseu!

ce-i drept, cu un tool nu am incercat, doar cu aplicatia default. Merci de hint!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casa Cositorarului Boutique Pension

Str. Cositorarului nr.8-9, 545400 Sighişoara

 

Excelenta locatie !

Yep, fix aceea. Am vrut sa evit discutiile inutile, d-asta nu am precizat. Merci!

 

P.S un singur lucru nu mi-a placut, nu aveau dop la cada :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai Casa Cositorarului din Sighisoara nu este discutie inutila. nu cred ca ar fi cineva dezamagit de acea locatie si este de recomandat pentru oricine altcineva care nu a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...